Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Лютви Местан обжалва санкцията за майчиния език

Препоръчан отговор

Горе-долу и аз това казвам. Докато родните ни богаташи не започнат да променят мисленето си, в България промяна няма да има, колкото и усилено да се почиства. Щото рибата се вмирисва откъм главата. Ще се почисти от едни мафиоти, за да дойдат други. От трън та на глог.

/quote]

Защо богаташите да си променят начина на мислене? Че те (масово) да не са станали богати с мислене :)

По-скоро с преразпределяне. Друго трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо богаташите да си променят начина на мислене? Че те (масово) да не са станали богати с мислене :)

По-скоро с преразпределяне. Друго трябва.

За Скандинавските държави ли намекваш? За това е нужен съвсем друг тип манталитет, който в България извънредно рядко се среща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Скандинавските държави ли намекваш? За това е нужен съвсем друг тип манталитет, който в България извънредно рядко се среща. 

Не намеква. Твърди, че у нас богатите са забогатели с височайше позволено и защитено крадене. Което е вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани да ставаме съвсем като в скандинавските страни. Там министрите са с меки китки, а андерш брайвици трепят по няколко десетки с автомати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Мани да ставаме съвсем като в скандинавските страни. Там министрите са с меки китки, а андерш брайвици трепят по няколко десетки с автомати.

ГолЕма драма е там, да знаеш.

Ма има вече и сънародници, дето са ходили там и странно, искат да се връщат, убаво било.

Имат си грижи хората, като навсякъде, ама не си ги уцелил.

А за България имам особено мнение - нужна ни е спешна загуба на суверенитет.

Редактирано от Blago72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГолЕма драма е там, да знаеш.

Ма има вече и сънародници, дето са ходили там и странно, искат да се връщат, убаво било.

Имат си грижи хората, като навсякъде, ама не си ги уцелил.

А за България имам особено мнение - нужна ни е спешна загуба на суверенитет.

Ами режи пушката и слагай феса. Ако вече не си го направил. Може да говориш и на "майчиния" си език. Ама ако не се лъжа, не и тук във форума.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами режи пушката и слагай феса. Ако вече не си го направил. Може да говориш и на "майчиния" си език. Ама ако не се лъжа, не и тук във форума.

Майчиния ми език е български, в Турция хората са и по-интелигентни И по-приветливи И по-работливи от средностатистическия българин. Което, впрочем отдалеч си личи.

"Рязането на пушката" нямам идея в каква връзка е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Майчиния ми език е български, в Турция хората са и по-интелигентни И по-приветливи И по-работливи от средностатистическия българин. Което, впрочем отдалеч си личи.

"Рязането на пушката" нямам идея в каква връзка е.

Ей, предател - ти ще ми кажеш на мене, че в Турция хората били по-интелигентни и тук няма интелигентни хора, и че тук няма работливи хора. Тия тъпизми сам ли ги измисляш или някой ти помага. За това българи като отидат да работят на запад ги знаят като умни и работливи. Проблемът ни е системата, не работата.

И ако си толкова с ниско IQ, понеже нали само в Турция имали високо, а ти си българин, то ще ти кажа че "рязане на пушката" в тоя контекст сигурно ще рече обрязване, да - онзи религиозен ритуал, който отличава мюсюлмани и евреи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя система, Симтех? 4-4-2 или някоя друга?

Кога съм казвал, че няма работливи хора? Има, но са малцинство.

Мнения за българите на Запад всякакви. Общото мнение за нас там е негативно. Сигурно има защо.

Патриотичния патос задръж за дружината, на масата, с ракийка в ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Има, но са малцинство.

Голяма и много тъпа грешка. Хората тук работят, работят и по повече от 8 часа и то с минимални почивни дни. И повечето от българите не виждат ежедневна почивка в чужбина, както бедняците англичани кацат тук да мизерстват.

Негативно е мнението заради циганите, които ходят да крадат и просят там. А ти си предател, защото искаш да падне суверенитета ни и в контекста на тази тема искаш да кажеш да се присъединиме към Турция едва ли не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма и много тъпа грешка. Хората тук работят, работят и по повече от 8 часа и то с минимални почивни дни. И повечето от българите не виждат ежедневна почивка в чужбина, както бедняците англичани кацат тук да мизерстват.

Негативно е мнението заради циганите, които ходят да крадат и просят там. А ти си предател, защото искаш да падне суверенитета ни и в контекста на тази тема искаш да кажеш да се присъединиме към Турция едва ли не.

Недей, недей, ще ме разплачеш. Не е като да не съм виждал как се работи, то е достатъчно да се разходиш по улиците и да контактуваш с хората.

Цигани? И това съм виждал, не само цигани. Или,

По-точно цигани, ама с объркана представа за националността си - не знам защо се мислят за Българи.

А, ще се присъединяваме. Не сме им на нивото, бедния съсед да се присламчи към богатия. Добре, че имат амбиции, та може и да ни вземат.

Там ни е мястото, исторически, културно и всякак. Ама и този влак ще изпуснем и после ще има разделяне на парче, ама след много страдания вътрешни.

Редактирано от Blago72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Там ни е мястото, исторически, културно и всякак.

Исторически, нито културно нямаме място с тях. Те са дошли тук, много след като Българската държава е започнала своето съществуване и е играла ключова роля в този регион. Нямам и намерение да обсъждам текущите събития, където Турция все по-диво се ислямизира и се загърбват вече "бившите" светски ценности, с това разрешаване на забулване и подобни неща.

Нещо не си познал. И хората работят. Това, че по улиците си видял хлапаци или отбрани безделници с мама, тате или съпружец с крадени кинти - друга работа е това. Не са толкова много облагодетелстваните и повечето от останалите хора няма да ги видиш по улиците. Сега можеш да спреш с имбецилските излияния.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блажко, да не си от  тия българи, заради които мнението за България на запад да е негативно. Ако е така не бих се чудил защо правиш метани на турция. Те тия "българи" баш си пуснаха брадите в Пазарджик и на други места и станаха някои турци, други терористи от ИДИЛ. Нищо че са раждани в България и са учили "Аз съм българче" в училище. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъркате всички.

Българите не сме  лош народ, но живеем в лоша държава.

А качествата на хората са пв пряка зависимост от това.

Защото и циганин който тук живее на  помощи и краде, когато отиде  в цивилизацията, почва да се съобразява, и става работлив и приветлив.

Второ - над 2,5 млн българи са в чужбина. И те са повече от работещите в България.

Как да просперира държавата ?

Обратната закономерност ще ви кажа, което е много красноречив пример.

Културните , състрадателни, работливи, цивилизовани хамериканци, когато няма държава стават и те туземци .

Както стана при наводнението в Ню Орлеънс.

Когато държавата в лицето на полиция, и др се оттегли , "цивилизованите" хамериканци разделиха града на райони , и с лодки се биха и мародерстваха магазини и домове.

Единствено можем да вземаме пример от японците.

там културата и манталитета очевидно са на друго ниво,и не е пряко обвързано със законите.

При аварията с атомната централа, когато хиляди се изнесоха и евакуираха, никой не тръгна да мародерства.

Въпреки че дори не са си заключвали домовете, няма нито един откраднат телевизор или някой да се е възползвал.

Въпрос на чест и единна нация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блажко, да не си от тия българи, заради които мнението за България на запад да е негативно. Ако е така не бих се чудил защо правиш метани на турция. Те тия "българи" баш си пуснаха брадите в Пазарджик и на други места и станаха някои турци, други терористи от ИДИЛ. Нищо че са раждани в България и са учили "Аз съм българче" в училище.

Не, точно обратното.. Ще трябва да продължиш да се чудиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото и циганин който тук живее на  помощи и краде, когато отиде  в цивилизацията, почва да се съобразява, и става работлив и приветлив.

Страхотен виц!

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъркате всички.

Българите не сме лош народ, но живеем в лоша държава.

Ако е така, в какво бъркам, като искам по-добра държава? Личният ми опит показва 25 години неуспех да променим нашата.

Парадоксалното е, че хора като Симтех подскачат за несправедливостите, които виждат и са готови да ин отговорят с насилие. Същевременно никога не биха приели едно по-добро решение наготово.

Странни хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъркате всички.

"Битието определя съзнанието."

Карл Маркс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че няма нищо лошо човек да иска да живее в по добра държава.

Но такова ни е наследството.... и манталитета, и липса на качествени хора.

2.5 млн които са навън не са само работещите, те са именно тези можещи и знаещи, които ако бяха тук, може би щеше да е малко по различно положението.

За сега съм оптимист обаче.

Връзките ни с ЕС, защитата на НАТО  дава такъв оптимизъм, остава да не се допуснат етнически и религиозни проблеми.

Деликатно но и умно, трябва да се действа в тази посока.

И най вече да се парира циганската и др престъпност.

това е най големия бич на хората, особенно на възрастните, които и е обхванала истинска психоза, и това е съвсем логично и реално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, точно обратното.. Ще трябва да продължиш да се чудиш.

Имам предвид в акъла. Нещо като професор Чирков. Учил, с прилични знания, не ром по външен вид, а по начин на мислене и възприемане на света. Глобалист искам да кажа. Ромите поради липса на територия на собствена държава, са глобалисти в акъла. Тия глобалистите обаче странно как падат на колене пред обама и поемат твърдото му американско достойство като манна небесна. А пък защо дават аванта на тюркобаджанащината оставям на теб да ни изясниш. Дали не от десетилетие наливане на турски сериали, или нещо по-сериозно. 

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук пак е започнало едно писане на килограм, колкото да се пише.

По определение на атрибутивно ниво, проявлението на държавата е като съвкупност от обществени отношения и връзки между населението в границите на една територия. Исторически държавата се проявява, за да внесе ред, норми и сътрудничество между отделните индивиди в общата територия. На институционално ниво и като форма на управление, тя зависи от хората. С две думи - хората правят държавата, а не обратно.

А това, че българинът в чужбина има поведение различно от това в България е само наполовина вярно. Съвестните и спазващи правила българи, навсякъде си ги спазват. А тези, които заобикалят правилата тук, а ги спазват в чужбина - там го правят само, за да избегнат санкциите. Иначе винаги, когато може да останат безнаказани и да заобиколят правилата, се опитват да го направят и го правят. Примерът с нашите цигани в Швеция е показателен, а и актуален.

Примерът с японците е прекрасен, но защитаващ обратната теза... Япония е такава, каквато е, заради манталитета, традициите и културата на японците, а не обратно. Японците правят Япония, както българите правят България, както шведите правят Швеция, а не държавата хората... Знаем, че държавността е най-дълбокото проявление на държавата, а за нея знаем, че може да съществува и тогава, когато няма държава. Точно това запазване на българската държавност и по време, когато не е съществувала българската държава, остава като основа, върху която отново държавата се създава.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим почти за едно и също с малки разлики.

Аз затова дадох два различни поведенчески модела, като най фрапиращи - американци временно без държавност , и японци.

По света има много още примери.. но както и да е.. .

Другия аспект е че ние нямаме традиции или ни ги бяха изкоренили или изкривили.

Аз до ден днешен не съм сигурен какъв е бил манталитета ни като народ преди соца, преди освобождението , преди 5 века османско робство.

Историята, дори с леки поправки, да, ще я разберем, ще я научим, но как е залегнало това в семействата ни ? вгледайте се сами .

- никак.

Тук пак е започнало едно писане на килограм, колкото да се пише.

А такава реплика един японец никога няма да напипе.Сигурен съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали японците не напипват? :D

Миро, колежката не напразно е написала коментара си. Явно само ти и групичката по интереси не виждате, че нещата са повече от достатъчно различни, иначе нямаше да й се налага да бъдеш оборван и щяха да са ти се събрали поне няколко харесвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид в акъла. Нещо като професор Чирков. Учил, с прилични знания, не ром по външен вид, а по начин на мислене и възприемане на света. Глобалист искам да кажа. Ромите поради липса на територия на собствена държава, са глобалисти в акъла. Тия глобалистите обаче странно как падат на колене пред обама и поемат твърдото му американско достойство като манна небесна. А пък защо дават аванта на тюркобаджанащината оставям на теб да ни изясниш. Дали не от десетилетие наливане на турски сериали, или нещо по-сериозно. 

Нищо не разбрах, опитай пак? Струва ми се, че и ти, както и Симтех си сериозно увреден от някакви митологеми, за турците, за американците, за някакво поемане на органи, за убеждението, че човек може да успее, само ако прави някакви унизителни и недостойни неща.

Това е проблем, който ме касае пряко, освен с това, че много хора тук мислят точно като теб и смятат, че ако си успял, то е защото си правил описаните от теб неща. Което пък поражда желание в успелите хора да си тръгват от България, което пък доказано (защото най-умните отдавна не са тук) води до отрицателна спирала, която още повече ще увреди живота на оставащите тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

американци временно без държавност

Мисля, че има термини, с които боравиш, без въобще да ги разбираш.

А такава реплика един японец никога няма да напипе.Сигурен съм.

Спазвам правилата. Колкото до другото - случва се, разбира се. Не съм японка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...