Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам лаптоп със следните параметри 

http://i.imgur.com/w6ZNNM0.png?1

Мисля да слага уиндовс 8,1 ама не знам коя е най-добра и коя версия ще пасва най-добре за моя комп. Предполагам че ще слагам уиндовс 8,1 Про ама все пак ми трябват мнения спрямо уиндовса.
Благодаря предварително.
:)  :)  :D  :D  ;)  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тоя лаптоп няма значение версията. Всичките са  еднакво тежки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи коя подредба ти допада повече аз лично предпочитам 7 пред 8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш грозен windows си сложи 8.1. Ако желаеш нещо красиво и стабилно - 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Красотата е  различна за всеки .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Красотата е  различна за всеки .

Да, въпроса е, че над половината от юзърите не харесват 8. Дори по използване едвам успя да задмине Глистата. А то вече идва 10. Така, че пиши го 8.1 бегал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 Ultimate X64 bit 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И уиндоус 7 и 8 и 8,1 си имат пробни версии/ 90 дни/. Не е ли най-добре за теб да ги пробваш всичките подред и сам да си решиш коя ти допада най-много? В крайна сметка твоя компютър ти ще си го ползваш, не друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да слага уиндовс 8,1

Не си причинявай това.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка версия има силни и слаби страни,за мен 8.1 доста по - удобна от 7, всичко ми е на цял екра, плочките - нещо страхотно, но това е мое мнение. Слагай про версията, има дребни на пръв поглед неща които ще са ти в плюс, най - вече криптирането на файлове и отдалечен работен плот - с приложението на Microsoft ще имаш достъп до машината си, не че не можеш и с друго с обикновената версия, но друго си е приложението на Microsoft ;).и да 64 битова да е версията :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка версия има силни и слаби страни,за мен 8.1 доста по - удобна от 7, всичко ми е на цял екра, плочките - нещо страхотно, но това е мое мнение. Слагай про версията, има дребни на пръв поглед неща които ще са ти в плюс, най - вече криптирането на файлове и отдалечен работен плот - с приложението на Microsoft ще имаш достъп до машината си, не че не можеш и с друго с обикновената версия, но друго си е приложението на Microsoft ;).и да 64 битова да е версията :).

Какво значи всичко е на цял екран? При 7 да не е по-различно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам лаптоп със следните параметри 

http://i.imgur.com/w6ZNNM0.png?1

Мисля да слага уиндовс 8,1 ама не знам коя е най-добра и коя версия ще пасва най-добре за моя комп. Предполагам че ще слагам уиндовс 8,1 Про ама все пак ми трябват мнения спрямо уиндовса.

Благодаря предварително.

:)  :)  :D  :D  ;)  ;)

Приятел, слагай си Windows 8.1 Enterprise 64–бита с Update 1 от 8 април 2014г. (аз съм с него от както е излязъл – супер е) няма да съжаляваш. Другите, не обърквайте, човека със бъгави, стари 7–мици и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи всичко е на цял екран? При 7 да не е по-различно?

Ами All Apps на цял екран, без излишно ровене в папки заради старт менюто ;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Седмака и 8.1 имат еднакъв живот на батерията, 8 е много зле. 
8,1  е по-добра за игри, като разликата е малка. 
Избери този, който ти допада повече. Аз бих избрал 7-ца, и ще го човъркам докато не прилича на нищо. 
Един съвет. Спри си индексирането от търсачката на windows, махни и page-файла. Това ще ти увеличи доста работата на батерия.
Ако е за лаптопа който си мисля, два съквартиранта имат подобни(единия е с 740м) лаптопа. Единствения проблем е, че тоя с 8,1 има голямо закъснение на тъчпада. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за времето, вниманието и най-вече за мненията Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо трябва да е 64 битова за лаптоп ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

X64 в случая е добре заради 8-те GB RAM и възможността да спре pagefile.sys

Приятел, слагай си Windows 8.1 Enterprise 64–бита с Update 1 от 8 април 2014г. (аз съм с него от както е излязъл – супер е) няма да съжаляваш. Другите, не обърквайте, човека със бъгави, стари 7–мици и т.н.

И защо трябва да е Enterprise? И, моля, я по-лекичко с изказванията!!!

Другите - кой си ти и кои са другите? :mad:

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Борката се е изкефил че кара с тая 8ца вече цяла година без да я преинсталира  :) на единия ми лаптоп XP е от 2009 година , дори е без антивирусна , другия също ....и си бачкат още без проблеми , а това че се скапват си е от задклавиатурното устройство  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За инсталациите съм установил, че винаги след прясна такава (чиста, само ОС, без нищо друго), е задължително да се прегледа eventvwr!!! Никога тия дневници не са чисти и задължително си иска пипване системата. Иначе пусне ли се така за експлоатация, започват допълнителни гъдели. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе пусне ли се така за експлоатация, започват допълнителни гъдели. :)

Има решение - моментно - до следващото стартиране  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Изтриването на грешките, не решава проблемите!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.