Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

SouRCe

Проблем с wifi на лаптоп

Препоръчан отговор

Имам доста сериозен проблем с лаптопа си. На снимките по долу може да видите за какво говоря. Имам слаб обхват, а мрежите са близко. Това е на всяко място, където отида. Вчера ми се наложи да изляза и имаше някакви мрежи на улицата, на която бях обаче връзката изключително слаба. 

Въпроса ми е как се оправя този проблем. Знам че има начин. Да не е нещо от биоса ми или нещо друго не знам.Но в интернет не открих нищо относно моя въпрос, затова реших да пиша. създавал съм и друг път теми в форума, но нищо съществено не казвате. 

post-344386-0-69932500-1432647872_thumb.

post-344386-0-17541400-1432647873_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ремонтиран ли е - да не е прекъснати кабелите за антените ? обикновено те отиват към дисплея и да не са прекъснати .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за твоя проблем.

1. Повредена безжична карта - сменя се с друга или се купува външна USB Wi-Fi

2. Грешен драйвер, с който работи - проверява се дали е инсталиран правилния драйвер. Ако има няколко версии, се тества със всяка една от тях.

3. Някой модели безжични карти освен драйвера имат и собствен инструмент за управление и настройки. Ако не се настрои този инструмент си пречи с Windows и картата не може да работи правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за твоя проблем.

1. Повредена безжична карта - сменя се с друга или се купува външна USB Wi-Fi

2. Грешен драйвер, с който работи - проверява се дали е инсталиран правилния драйвер. Ако има няколко версии, се тества със всяка една от тях.

3. Някой модели безжични карти освен драйвера имат и собствен инструмент за управление и настройки. Ако не се настрои този инструмент си пречи с Windows и картата не може да работи правилно.

Не не е технически проблем. когато временно използвах лаптопа на баща ми и на него му бях направил същото и той на всичкото отгоре само си преинсталира Windows-а и му се оправи. А иначе колкото до моя лаптоп това с преинсталация не се оправи. Пробвал съм всякакви драйвери и с тях не става. Поначало губи връзка с другите по нови или по стари драйвери. 

А колкото до 3-я проблем може ли да поясниш малко повече за него, защото може и да е той. Не знам дали картата ми си има собствен панел, но ако кажеш къде да го търся ще го потърся и ще ти покажа снимки. 

Най вероятното е че са объркани настройките. Но знам че има начин да се оправи, но какъв е той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някой безжични карти, които вървят с допълнителен софтуер за управление. Ако не влезеш в него да го настроиш безжичната карта не може да работи коректно.

По принцип се познава дали има инсталирана подобна програма по следния начин. Освен стандартната икона на Windows за безжична връзка (долу в дясно) има още една подобна иконка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някой безжични карти, които вървят с допълнителен софтуер за управление. Ако не влезеш в него да го настроиш безжичната карта не може да работи коректно.

По принцип се познава дали има инсталирана подобна програма по следния начин. Освен стандартната икона на Windows за безжична връзка (долу в дясно) има още една подобна иконка.

Доколкото виждам нямам подобно нещо. 

Мен ме съмнява да не е направено нещо в биоса. А и също предполагам тъй като преди няколко месеца бях натоварил wifi-то да не е от претоварването. Хем свалях, хем нещо друго правих, което изискваше бая скорост и може да е от това. 

Ако е от това възможно ли е да се оправи. Всъщност от претоварване на wifi-то.

post-344386-0-64246100-1432654680_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам нямам подобно нещо. 

Мен ме съмнява да не е направено нещо в биоса. А и също предполагам тъй като преди няколко месеца бях натоварил wifi-то да не е от претоварването. Хем свалях, хем нещо друго правих, което изискваше бая скорост и може да е от това. 

Ако е от това възможно ли е да се оправи. Всъщност от претоварване на wifi-то.

Bios няма нищо общо с това. Кажи марка и модел на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bios няма нищо общо с това. Кажи марка и модел на лаптопа.

Lenovo G510 е. Прикачих снимка за да видиш характеристиките ако ти трябват

post-344386-0-85448000-1432655100_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отзад на капака има точния модел на машината. И защо часовото време е финландия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо е Финландия. Ей ся ще видя модела от книжките. 

Дано това да става. Друго не пише. 

Тип на машината: 20235, 80A5/20236, 80A6/20237, 80A7/ 20239, 80A9/ 20240,80AA/20238, 80A8

Ако не е това не знам кое ще бъде. Имам 4 книжки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy. Те ще ти кажат кой е модела на лаптопа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово!

post-344386-0-35376200-1432656771_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела трябва да ти е LENOVO G510 20238 NOTEBOOK, Виж на motherboard точно какво пише. Като обърнеш лаптопа на дъното на кутията трябва да пише модела. Трябва ми точен модел, за да видим каква е безжичната карта. Предполагам си му инсталирал Windows 7 64/bit версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела трябва да ти е LENOVO G510 20238 NOTEBOOK, Виж на motherboard точно какво пише. Като обърнеш лаптопа на дъното на кутията трябва да пише модела. Трябва ми точен модел, за да видим каква е безжичната карта. Предполагам си му инсталирал Windows 7 64/bit версия.

Да но проблема е че на лаптопа модела му се намира под батерията. Което значи малко да изчакаш в този случай за да я махна да запиша модела и да ти го дам. Ще проверя. Връщам се след 10 мин. 

Потвърждавам че модела е същия който пише в програмата. 20238

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тук ли си свалил драйверите за хардуера на този модел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тук ли си свалил драйверите за хардуера на този модел

Да май от там, но не си спомням. Не съм теглил повече от месец драйвери. 

Но няма откъде другаде да съм го свалил. 

Въпроса е да пробвам ли да слагам от тука драйвери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да май от там, но не си спомням. Не съм теглил повече от месец драйвери. 

Но няма откъде другаде да съм го свалил. 

Въпроса е да пробвам ли да слагам от тука драйвери. 

Това "май" не може да ми помогне. Значи вариантите са следните:

1. Повредена безжична карта или разпоена връзка. Към картата идват 2 кабелчета, които са доста нежни и ако се разпои някоя връзка картата не работи добре. Ако е повредена се сменя с нова или се взема външна USB Wi-Fi карта.

2. Неправилно инсталирани драйвери. Ако си използвал някакви програми, които свалят драйвери или не си инсталирал правилните картата не работи добре.

3. Картите Atheros ( каквато е твоя модел) вървят с допълнителен инструмент за управление. Може да е инсталиран и затова да пречи на работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Повредена безжична карта или разпоена връзка. Към картата идват 2 кабелчета, които са доста нежни и ако се разпои някоя връзка картата не работи добре. Ако е повредена се сменя с нова или се взема външна USB Wi-Fi карта.

2. Неправилно инсталирани драйвери. Ако си използвал някакви програми, които свалят драйвери или не си инсталирал правилните картата не работи добре.

3. Картите Atheros ( каквато е твоя модел) вървят с допълнителен инструмент за управление. Може да е инсталиран и затова да пречи на работата.

Не съм свалял никакви драйвери с помощта на програми. И какъв и този допълнителен инструмент. Докато ти отговориш аз ще си изтегля и инсталирам един драйвер за 7-цата. Надявам се да има някакъв ефект ако няма ще ти кажа. Ще заснема и видео. 

Да ама преинсталацията на драйвера няма ефект. Виж на снимката и видеото. 

https://youtu.be/LLbL8uMEKp4

post-344386-0-85016000-1432661038_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз те питах нещо по горе , ти не отговори .

Тая тенда чия е ...тя е пълна , да не би другите да са далеч ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз те питах нещо по горе , ти не отговори .

Тая тенда чия е ...тя е пълна , да не би другите да са далеч ?

Не са далеч, просто ми е слаб обхват. По две три чертички трябва да са всичките мрежи но не са. И също така свалям с ниска скорост, която макс до 2.2 МБ/с

Не са далеч, просто ми е слаб обхват. По две три чертички трябва да са всичките мрежи но не са. И също така свалям с ниска скорост, която макс до 2.2 МБ/с

А и Тендата си е моя нет, но проблема е че не винаги съм близо до него и ми трябва по силен обхват но каквото и да говорим не работи устройството правилно. Затова чакам някой да ми каже каква е причината и ако е възможно да се оправи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранционен ли е ? виж до някой карти се стига лесно , да не би да се е откачил кабел .

4b8cdf74c16c8970.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранционен ли е ? виж до някой карти се стига лесно , да не би да се е откачил кабел .

4b8cdf74c16c8970.jpg

Добре тогава утре ще отида на техник тука в града ми за да види дали са откачени кабелите. Ако не са ще видим по нататък. ще пиша в форума когато съм готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4b8cdf74c16c8970.jpg

Определено проблема не е технически. Проблема е от драйверите или настройките. Така че ако имаш идеи кажи какво може да е. Не е от жиците. Бяха си закачени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен пък 100% не е софтуерен  :no-no: остава картата да се пробва на друг или друга карта на твоя , затова не винаги и всичко може да се направи вкъщи  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм свалял никакви драйвери с помощта на програми. И какъв и този допълнителен инструмент. Докато ти отговориш аз ще си изтегля и инсталирам един драйвер за 7-цата. Надявам се да има някакъв ефект ако няма ще ти кажа. Ще заснема и видео. 

Да ама преинсталацията на драйвера няма ефект. Виж на снимката и видеото. 

https://youtu.be/LLbL8uMEKp4

Ето ти пример какво е това допълнителен tool или софтуер, който управлява безжичната карта. Виж този линк

Тоест управляваш картата с подобен род програма и се свързваш към мрежи чрез нея, а не чрез софтуера на Windows. Разбира се само предполагам дали има инсталирана подобна програма на твоя лаптоп. Вметнах го защото картите Atheros имат подобен софтуер от сайта на производителя и може да е инсталиран и той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...