Премини към съдържанието
danielconev

Дъно MEDOIN 3500 ver:1 не разпознава правилната честота на процесор

Препоръчан отговор

Здравейте имам дъно MEDION 3500 ver:1 / дъното работи без проблем / Сложих му процесор 2,4 GHZ и когато тръгна го разпозна като 1,8 GHZ.

Никъде в БИОСА не видях да може да се коригира.

Ще съм благодарен ако някой ми каже как да направя корекцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко тури? Селеронче или Пентиум? Като натовариш машинката с работе не скача ли честотата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко тури? Селеронче или Пентиум? Като натовариш машинката с работе не скача ли честотата?

Пентиум 2,4 GHZ.Компа работи без проблеми ,но като викна инфото ми дава че съм с процесор 1,8.

Задал съм въпроса много точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Платката не поддържа официално модели с над 2.2GHz честота. Такива се разпознават погрешно. Явно е че някои от по-високите модели могат да работят, видно от вашият случай. Ама малко с оная реклама на един шоколадов десерт "..не си ти когато си гладен".  Не знам дали има решение на проблема.  Ако сте с последният BIOS и нещата не се поправят, ще следвате максимата: "Работи ли? Не го пипай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Може да се пробва да се изтегли микрокод от друг Award/Phoenix BIOS и да се "инжектира" в посочения по-горе. Ама преди това трябва да се потърси процесора как е обозначен върху капачката и да се вземе само за него микрокода.

Ето картинка от CBROM195:

8150587C.png

За помагало за обновяване може да се ползва това за Xeon-ите на 771 към 775 (дъното е 478, ама принципа е същия): How to Update CPU Microcode in Award or Phoenix BIOS – For LGA 771 & 775

След това трябва да се префлашне с моднатия BIOS. За донор може да се ползва и микрокод от AMI BIOS

като се изтегли с MMTOOL322.

Според мен не си заслужава играчката, ама все пак може да се опита.

Редактирано от B^4g (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се пробва да се изтегли микрокод от друг Award/Phoenix BIOS и да се "инжектира" в посочения по-горе. Ама преди това трябва да се потърси процесора как е обозначен върху капачката и да се вземе само за него микрокода.

Ето картинка от CBROM195:

8150587C.png

За помагало за обновяване може да се ползва това за Xeon-ите на 771 към 775 (дъното е 478, ама принципа е същия): How to Update CPU Microcode in Award or Phoenix BIOS – For LGA 771 & 775

След това трябва да се префлашне с моднатия BIOS. За донор може да се ползва и микрокод от AMI BIOS

като се изтегли с MMTOOL322.

Според мен не си заслужава играчката, ама все пак може да се опита.

Благодаря,ще опитам но и така върши работа .

Платката не поддържа официално модели с над 2.2GHz честота. Такива се разпознават погрешно. Явно е че някои от по-високите модели могат да работят, видно от вашият случай. Ама малко с оная реклама на един шоколадов десерт "..не си ти когато си гладен".  Не знам дали има решение на проблема.  Ако сте с последният BIOS и нещата не се поправят, ще следвате максимата: "Работи ли? Не го пипай!

Благодаря за информацията .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се опита и да си убие успешно машината. Не че според параметрите, е нещо струващо повече от 60лв. на старо. Дъното е ОЕМ, тия дъна са с някои специфики и написан специално за тях BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се опита и да си убие успешно машината. Не че според параметрите, е нещо струващо повече от 60лв. на старо. Дъното е ОЕМ, тия дъна са с някои специфики и написан специално за тях BIOS.

това е стара машина и детето се учи на нея,така че не е проблем дори и да млъкне изведнъж.Но благодаря за информацията,най вероятно няма да стигна до тези насоки които ми давате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.