Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Предложете конфигурация със записвачка до 550 лв. Ще се ползва за интернет, филми и малко Dota 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SHENHA ATX TOWER V9 BLACK
PSU SEASONIC SSR-350ST /350W
LG GH24NSC0 DVD RW BLACK
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
4GB DDR3 1600 GEIL /BULK
G1840 2.9GHZ/2MB/LGA1150/BOX
GB H81M-S1 / 1150
SAPPHIRE R7 240 1G GD5 W/BOOST

Обща стойност - 596.69 лв. с ДДС

Количка

Колкото и да я правя и да я струвам не става с нормални части 550... Сложил съм ти : Свястна кутия, хубаво захранване, отделна видеокарта с GDDR5 памет, всичко друго е някакъв минимум..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл за тия пари.Посъбери и тогава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз компютър друг имам специално за гейминг.Просто ми трябва някакъв за другия апартамент да ми върши що-годе добра работа за основните неща.

Относно предложената по-горе конфигурация, няма ли да си струва повече ако взема по-добър процесор и жертвам видео картата и си остана с вградено видео.Отворен съм и към още предложения.

Редактирано от Infection123 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение да се наблегне на процесора, вместо да се взима скопена видеокарта (каквато е и R7 240, нищо че е с GDDR5). За Dota ще свърши добра работа и вградено видео, както и за други обикновени задачи. Твърдия диск също спокойно може да е 1TB (минимални са разликите е цените с тези от 500GB). Ето примерно така:

GB H81M-S1 / 1150
G3260 3.3GHZ/3M/BOX/1150
4GB DDR3 1600 A-DATA
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
ASUS DRW-24F1ST/BLACK BULK
DAOTECH M011 MIDDLE ATX
PSU FORTRON FSP400-60APN 85+

Обща стойност - 530.32 лв. с ДДС

количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си заслужава да се спестява чак толкова заради процесора според мен. Захранването никак не ми харесва, кутията ще е доста бюджетна, 500 GB диск вместо 1TB такъв. Може също да се измисли и вариант с APU на AMD от FM2/FM2+ платформата, но Пентиумчето ми се струва балансирано като производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заради една дота да слагаш i3 ... Няма смисъл просто, пентиума е достатъчен за дота 2 :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А можете ли да дадете някакъв линк с това как ще се представят някои по-леки игри от преди 2-3 години с това, което techmaniac е предложил като конфигурация.Аз търсих из нета, но не намерих точна информация за това как се представя вграденото видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пентиумите на които втората цифра им е 2 ги избягвай тъй като са скопени. Гледай моделите на които втората цифра е 4.

I3 принципно винаги е за предпочитане не само защото компа се полза и за други неща а и заради по-добрата вградена графика.

Между другото в това отношение "старите" са за предпочитане. На пръв поглед HD4400 и 4600 е идентична но при тестовете дава разлика.

I3-4330 - 200 лв.

пс. Предлагам втора ръка понеже няма какво да му се притесняваш а нови вървят супер неизгодно.

И внимавай с дъното понеже най-евтините нямат HDMI изход и ако решиш да пускаш филм на ТВ ще псуваш.

Всъщност може да се окаже че няма и DVI-D и е само с D-Sub. На твое място не бих падал под - GB H81M-HD2.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакъв вариянт на AMD може ли да предложите.Основният ми компютър е с AMD и съм супер доволен засега и се чудя дали отново да не заложа на тях. За харда 500 ГБ ще са ми напълно достатъчни, въпреки минималните разлики в цената с 1ТБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD A8-7650K X4 Quad Core, Radeon R7, 3.30GHz, BOX, FM2+ 

GIGABYTE F2A68HM-HD2, AMD A68H, DDR III 2400(OC)/2133/1866/1600/1333, VGA, DVI, HDMI, FM2+ 

KINGSTON 4GB DDR III 1866 HyperX FURY 

TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA050 

DEEPCOOL Кутия SMARTER, mATX, Black, USB3.0, w/o PSU 

SEASONIC Захранване SSR-350ST Bronze, 350W 

Крайна цена 611 лв.

COOLER MASTER 250 SERIES with 500W PSU

Крайна цена 585 лв. - Със скапано захранване и още по-кофти кутия.

Със записвачка отива още 30 лв. отгоре.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е твоята конфигурация, няма сила, която да ме накара лично мен за 25 лева да взема скапано захранване като това, което върви с кутията... Сисоника е в пъти по-добър откъм защити, кондензатори, схемотехника...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.