Премини към съдържанието
Todor91

Запазване живота на батерията на смартфон Lumia 640 Dual Sim

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Вчера си закупих този телефон и съм го зареждал 1 път до 100%. Въпроса ми е как да запазя максимално живота на батерията. Така, че да издържа много време без да се зарежда. Игри много рядко се играят, повече се използва за Скайп и интернет. 

Телефона е: Microsoft Lumia 640 Dual SIM 

Батерия: 

BATTERY     Li-Ion 2500 mAh battery

Stand-by      Up to 840 h (2G) / Up to 840 h (3G)

Talk time      Up to 27 h 30 min (2G) / Up to 20 h 30 min (3G)

Редактирано от Todor91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - Честито за телефона ! :)

Изключи GPS-a и bluetooth-а (макар че при windows, те работят само когато някое приложение изисква, иначе са в stend by режим). Може да изключиш wi-fi и мобилни данни (wi - fi се изключва автоматично като заключиш телефона, това може да се промени от настройките на wi-fi, но по подразбиране се изключва), но така телефона няма да е много смарт :)

също така влез на battery saver-a и изключи фоновия режим на приложенията които не ти трябват да работят в такъв. Ако изключиш фоновия режим на skype, messenger и подобни няма да получаваш notifications когато някой ти пише, така че си прецени какво да спреш :)

НЕ включвай енергоспестяващия режим - до колкото съм чел не е особено полезен, аз лично не съм го пробвал :)

Ако имаш опция за отключване с двойно почукване на екрана - изключи го. Ако имаш Glance screen може да го включиш на режим peek, така (примерно) ще можеш да видиш колко е часа само като си извадиш телефона от джоба, или като му отвориш калъфа с минимална загуба на енергия (на много светло трудно се вижда, но в нормална среда е много удобно).

Включи автоматично да се променя осветеността на екрана според средата.

За друго не се сещам в момента :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен изброеното горе,без да има нужда,по рядко използване през деня,а през нощта да го изключваш,когато не очакаваш обаждания.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Първо благодаря за бързия и точен отговор.  :)

Първо - Честито за телефона ! 

Благодаря. :)

Изключи GPS-a и bluetooth-а (макар че при windows, те работят само когато някое приложение изисква, иначе са в stend by режим). Може да изключиш wi-fi и мобилни данни (wi - fi се изключва автоматично като заключиш телефона, това може да се промени от настройките на wi-fi, но по подразбиране се изключва), но така телефона няма да е много смарт

Wi-Fi винаги е изключен също така и мобилните данни. Винаги когато ми потрябва интернет включвам мобилните данни или Wi-Fi и когато приключа работа ги изключвам. GPS-а съм го пускал един два пъти. За фоновия режим не знам как да проверя дали работи. От мениджъра на задачите няма активни приложения.

НЕ включвай енергоспестяващия режим - до колкото съм чел не е особено полезен, аз лично не съм го пробвал 

Настроил съм го да се включва само когато заряда на батерията е под 20%. Ако трябва изобщо ще го спра??? Или да го оставя така?

Ако имаш Glance screen може да го включиш на режим peek, така (примерно) ще можеш да видиш колко е часа само като си извадиш телефона от джоба

Това не го разбирам от къде да го проверя?

Включи автоматично да се променя осветеността на екрана според средата.

Яркостта на дисплея съм я настроил винаги да стои на "Ниска". (Висока, Средна, Ниска). По-добре ли е така или да го сложа на автоматично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За икономичния режим си направи тест и си прецени за себе си. Както казах - чел съм че дори хаби повече ток от колкото на стандартен режим. Аз никога не го ползвам. Така или иначе рядко пропускам вечер без да зареждам. Wi-fi, мобилни данни, skype, fb, viber и т.н. са ми винаги включени :)

Glance Screen видео

За яркостта така както си я нагласил е най - икономично, но на по светло ще виждаш ли нещо ? Аз затова съм я нагласил на автоматично, за да се променя според околната среда :)

Редактирано от TheDarkAngelOfHope (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

За яркостта така както си я нагласил е най - икономично, но на по светло ще виждаш ли нещо ? Аз затова съм я нагласил на автоматично, за да се променя според околната среда 

Да. Вижда се супер дори и ако е много светло.

Glance Screen едвам го намерих понеже менюто ми е на Български. Опцията при мен се казва "Екран за бърз поглед" и има 3 под опции: винаги включено, интервал, надникване и винаги изключено. Сложил съм го на "надникване".

Благодаря за съветите. 

Също така винаги до 100% ли зареждате батерията или до 60% ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като съм в нас и имам време до 100%, но не й пречи и да е до по малко ако нямаш време или възможност. Хубаво е да не я оставяш да пада до края особено да остане така няколко дни. Като съм на работа и разцъквам игри или някакви сайтове и съответно батерията пада доста бързо, зареждам 30-40% да ме изкара до края на деня примерно :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за информацията.

Лека вечер.  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля! Лека вечер и на теб. :)

Редактирано от TheDarkAngelOfHope (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. 

За да не пускам постоянно теми, ще пиша тук.

Предстои ъпдейт на софтуера на телефона. Ъпдейта стигна до 25% и спрях Wi-Fi.  Задължително ли трябва да го правя или не? Също така какво може да стане ако не го направя? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Енергоспестяващия режим, трябва да бъде включен постоянно. Тествал съм го и има огромна разлика в издръжливостта на батерията. Според упътването на телефона, със включването на енергоспестяващ режим се изключват много от приложенията, които работят във скрит режим. Веднъж започнат ъпдейт, не се спира. Дори и да го отложиш, ще те подсеща постоянно да го направиш, което е дразнещо. Може да си спреш проверките за ъпдейт от настройките - те не са задължителни. Просто ще стоиш със старият си софтуер на програмите и операционна система. Ъпдетите при мен си ги правя. Ти си реши за себе си, при мен от windows 7.9 минах през windows 8 и windows 8.1. Вече имам радио, което не използвам. :)

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли разлика в производителността? Също така липсват ли някои функции? Старите приложения правят ли проблем като софтуера е по-нов?

Също така паметта на телефона драстично падна на 1.80гб свободни, преди имах 3гб свободни, дали след ъпдейта ще се възстанови изгубеното пространство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли разлика в производителността? Също така липсват ли някои функции? Старите приложения правят ли проблем като софтуера е по-нов?

Също така паметта на телефона драстично падна на 1.80гб свободни, преди имах 3гб свободни, дали след ъпдейта ще се възстанови изгубеното пространство.

Разлика във производителността, не съм забелязвал да има. Според описанието на телефона липсват някои функции, които не би трябвало да са ти проблем. Прочети си в книжката, че аз не помня вече. Старите приложения не правят проблем.  По скоро апарата прави проблеми след ъпдейта. При мен при първия, ми липсваха цветовете на интернет страниците и менюто на телефона беше черно бял. три дни по-късно излезе нов ъпдейт, при който проблема липсваше. Минах и пред още един ъпдейт при който батерията на телефона държеше много малко време. Паметта на телефона, вероятно е намаляла, защото е изтеглена нова версия на ос. След като направиш ъпдейта, ще замени твоята и би трябвало да се възстанови пространството. За да направиш ъпдейта, мисля, че трябва да се свържеш със wi-fi.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика във производителността, не съм забелязвал да има. Според описанието на телефона липсват някои функции, които не би трябвало да са ти проблем. Прочети си в книжката, че аз не помня вече. Старите приложения не правят проблем.  По скоро апарата прави проблеми след ъпдейта. При мен при първия, ми липсваха цветовете на интернет страниците и менюто на телефона беше черно бял. три дни по-късно излезе нов ъпдейт, при който проблема липсваше. Минах и пред още един ъпдейт при който батерията на телефона държеше много малко време. Паметта на телефона, вероятно е намаляла, защото е изтеглена нова версия на ос. След като направиш ъпдейта, ще замени твоята и би трябвало да се възстанови пространството. За да направиш ъпдейта, мисля, че трябва да се свържеш със wi-fi.

След ъпдейта на софтуера нужно ли е да го рестартирам или занулявам??? И да. Иска Wi-Fi, за да изтегли ъпдейта, през мобилните данни не позволява.

В момента твоя телефон със новата актуализация ли е? Ако да. Забелязал ли си да прави проблем или нещо от сорта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След ъпдейта на софтуера нужно ли е да го рестартирам или занулявам??? И да. Иска Wi-Fi, за да изтегли ъпдейта, през мобилните данни не позволява.

В момента твоя телефон със новата актуализация ли е? Ако да. Забелязал ли си да прави проблем или нещо от сорта?

Моя телефон се ъпдейтва винаги когато ме е напомнил, било то приложение или ос. Работи си без забележка. Не е нужно да го зануляваш. Той ще се рестартира сам ако има нужда. Телефоните вече са си умнички.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След ъпдейта на софтуера нужно ли е да го рестартирам или занулявам???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.