Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Предлагам и такава тема, макар че няма да съм особено активен в форума.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И линукс не е цвете за мирисане ама ...

П.П. Са ще ви оспамим темата, както вие нашата ...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И на базата на какво я предлагаш ?Личен опит или липса на такъв? А за какво "не става" ?Новата ти конфигурация:  MSI 990FXA-GD80, AMD FX 9590, Scythe Grand Kama Cross 2, Mushkin RedLine 994170F - 4x8GB 2133MHz, MSI R9 290X 4GD5, Samsung 840 EVO 120GB, 600GB Hitachi, Ultrastar 15K600, Fractal Design Tesla R2 800W, Fractal Design Define XL R2 Titanium Grey, EIZO 27.0 "широк EV2736WFS-BK IPS W-LED 2560 & # 215; 1440 16: 9   с Windows ли е?

Редактирано от dl777 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Linux не струва за игри, колкото и да се опитвате да не убедите в обратното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети какво е проект Вулкан и пак си помисли, защо Valve се ориентира в диаметрално противоположна посока на Microsoft с техния DirectX

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А а а,Росен с FX 9590 и 290Х млати игри на Linux.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то само Valve ли прави игри ? Пак, linux не струва за игри заради липсата на DirectX. (всички игри в каталога на Steam са съвместими с Windows, а за пингвинчето са около половината ...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги прави принципно Valve (все пак са платформа за игри, а не студио за разработка на такива), но съдейства и подпомага все повече студиа по-бързо и лесно да портнат своите каталози с игри към нашата ОС.

Именно, защото "Windows не му става" вече, Valve се ориентира към една свободна система, която следва стриктно стандартите, вместо да се опитва насилствено да налага такива, чрез своя монопол (само в десктоп сегмента, който и без това е на доизживяване). Други водещи компании в ИТ сектора също гледат благосклонно на пингвина и 100% именно той в някоя негова разновидност ще задвижва екосистемата на "Интернет на нещата" и почти всяко смарт устройство на планетата и извън нея (Линукс вече е и в космоса - за информация, проверете какво използва НАСА).

Редактирано от Phoenix.bg (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows си има много предимства пред който и да е Linux.

Повечето програми се правят за Windows.

PC игрите се правят за Windows. Тези за Linux са единици.

По широко използвана е което я прави по функционална от към намиране на програми и решаването на проблеми с тях.

Позволява лесни ъпдейти и инсталирането на нови кодеци примерно за видео плеъри. При Linux каквото е сложено първоначално това се ползва.

По-потребителско настроен интерфейс (поне според мен).

Сега очаквам кофата с пумията да се излее и някои да изкарат Windows все едно не става за нищо. Ама я си признайте честно. На какво играете новите игри като GTA V и подобни?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво трябва да се пише тука?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows си има много предимства пред който и да е Linux.

Повечето програми се правят за Windows.

PC игрите се правят за Windows. Тези за Linux са единици.

По широко използвана е което я прави по функционална от към намиране на програми и решаването на проблеми с тях.

Позволява лесни ъпдейти и инсталирането на нови кодеци примерно за видео плеъри. При Linux каквото е сложено първоначално това се ползва.

По-потребителско настроен интерфейс (поне според мен).

Сега очаквам кофата с пумията да се излее и някои да изкарат Windows все едно не става за нищо. Ама я си признайте честно. На какво играете новите игри като GTA V и подобни?

Единици ? Само във Steam са около 4000 а да не говорим за други игри които от край време са портнати за линукс.

Какво е сложено първоначално ? Инсталираш примерно най-масовото убунту и след една бира време имаш работеща система с драйвери кодеци офис аудио видео плеери инструменти за аудио видео обработка обработка на изображения и много други. А и софтуерния център който е много богат, и с който не ти се налага да търсиш из нета като изглавен разни кракнати боклуци.

И как прецени че под линукс актуализациите са трудни и че и инсталирането на плеери е трудно ?

И по последната точка. Не всичко е игри дечко.

Но ако искате да тролствате правете го тук https://www.kaldata.com/forums/forum/137-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80-hijackthis-%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B5/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,па какъв ти е проблема бе,Росене,та и тема пускаш,при положение,че теми във форума бол?!Като не можеш да се оправиш със Windows или не си доволен-има други ОС.Искаш да си пишеш темички ли?Тук няма ли тема:"Глупости,спам и локуми",ако няма-ето ти идея,ще си полезен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росен си направил тема да се драчи с хората. Хората глупави и му се връзват..

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама изобщо не съм съгласен с леденото лъвче...

Windows си има много предимства - създава достатъчно работни места за системни администратори а.к.а. поддръжка и профилактика на сбозени десктопи;

Повечето програми се правят за Windows Андроид, сега сме 2015-а, а не 2000-ната година !

PC игрите се правят за Windows. Тези за Linux са единици в момента 6 от 10 топ ААА заглавия, според каталога на Steam;

По широко използвана е което я прави по функционална :lol6:  от към намиране на програми и решаването на проблеми с тях :wub:

Решаване на проблеми? Пълната преинсталация според теб правилен начин ли е за решаване на най-дребните (но иначе неоправими) проблеми? Няма нужда да отговаряш.

Позволява лесни ъпдейти (да бе, затова повечето хора веднага ги забраняват след инсталацията) и инсталирането на нови кодеци примерно за видео плеъри. При Linux каквото е сложено първоначално това се ползва. Извинявай лъвче, но т.нар магазин с приложения или още хранилище с хиляди приложения в него първо тук се е появил. Изобщо няма база за сравнение на линукските пакетни системи (rpm и deb) с недоносчетата наречени Windows Update и Store.

По-потребителско настроен интерфейс (поне според мен). А ако не ме кефи този потребителски интерфейс с тези големи шарени правоъгълници какво да направя, да се гръмна ли? А защо да го правя? Линукс ми предлага свобода да избирам между различни графични среди + възможността да ги пренастройвам до неузнаваемост. А Windows какво ми дава - един почти заключен за по-големи промени десктоп, който повече ме ограничава в действията и бави работата ми, вместо да я прави по-лесна и експедитивна.

Както виждаш  ice_lion__01, има и хора на които не им харесва тази система, която ти използваш само за да играеш на нея нови игри. Да напомня - това е операционна система, а не игрална конзола, хората трябва и да работят с нея освен да си играят.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А а а,Росен с FX 9590 и 290Х млати игри на Linux.  :D

Млати на 8-ца Battlefield. :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росен си направил тема да се драчи с хората. Хората глупави и му се връзват..

Къде съм се заял аз дори не пиша, те Windows троловете сами се изядоха.

Моята цел не е като тяхната да пускам тема само за да плюя по нещо, а целта е една градивна дискусия но е просто невъзможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Teма пусната от някакъв трол, сеир да има

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още помия чакам само толкова ли?

Много интересно явление се получава. Всички ползват Windows. Цъкат новите заглавия по 5-6 часа на ден и като им омръзне пускат линукса и пишат в теми като тази как линукса им вървял по-бързо на кошницата. Ами цъкайте си на линукса тогава. Ама няма да има NFS и GTA V.

И си браузвайте през игралните конзоли струващи колкото половин компютър щото били незнам си какви.

Имам усещането как след време ще стане модерно да се ругае срещу настолните компютри само защото били големи, а лаптопите малки и видиш ли можело да се правят същите неща на тях.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що аз не ползвам Уиндоус ?

Още помия чакам само токова ли?

Много интересно явление се получава. Всички ползват Windows.

Що аз не ползвам Уиндоус като десктоп среда.Полвам Уиндоус само на телефона и на Xbox.Ако ме задължат тогава паля Virtual или съм си заделил малко простраство за него.

Но принцип съм на Линукс всеки ден.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз както казах ако не играя Battlefield Windows не ми трябва. И пак ще повторя не всичко е игри.

А и за игри конзолите са несравними.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росене отивай да гушнеш жена си!

Много ти е черна иронията!Не е виновно момчето,че не може да се ожени и избива комплекси в нета!Моля те,нека сме толерантни към различните!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса не в това дали става Windows и да се плюе по определена ОС просто за спорта. Всяка ОС има своите предимства и недостатъци. Въпроса е в това, дали манията Windows си заслужава? Заслужава ли си всички тези хакове, кракове, пиратствания и т.н., за да може да се ползва една ОС и често пъти за основни неща. Като изключим предимството му в гейм индустрията и някои по-специфични изисквания за поддръжка на цветови профили, не виждам с друго какво превъзхожда, която и да е Линукс дистрибуция. Обаче не всичко е гейм и не всички още са в детската градина. Спецификата пък за кто споменах е под 5%, така че и тук аргумента в полза на Win издиша. И за да не се превърне темата в махленски спор, ви призовавам да се аргументирате и да говорите от опит, а не да давате мнения на база чул-недочул.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои дадоха статистика 90% май са на Windows.Което говори,че хората го възприемат по-лесно и целта на Майкрософт е да доминира.Целта на Линукс не била да измести Windows и да доминира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ,защо да давам над  лв ,за неща които мога да ги правя и под Линукс.Но не става само въпрос само за цената .Под Линукс има и 

https://www.youtube.com/watch?v=MjoiN9iiTak

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.