Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден бих искал да дадете мнение за видео карта и коя от двата посочени от мен модела си заслужава ?

Gigabyte GTX 460v2 1gb и asus GTX 470 и двете видеокарти са втора ръка и са на цената от 90 лв. Ако можете да предложите и вие някой по добър модел. Картите ще се използват предмно за играене на (wow и изплозване с някоя 3D програма (blender)). Благодаря предварително за отделеното внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден бих искал да дадете мнение за видео карта и коя от двата посочени от мен модела си заслужава ?

Gigabyte GTX 460v2 1gb и asus GTX 470 и двете видеокарти са втора ръка и са на цената от 90 лв. Ако можете да предложите и вие някой по добър модел. Картите ще се използват предмно за играене на (wow и изплозване с някоя 3D програма (blender)). Благодаря предварително за отделеното внимание.

Втората (470), но да знаеш, че Fermi са големи печки, а и с тоя референтен дизайн, направо не ми се мисли при игра лятно време. Очаквай над 90 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да предложиш нещо в ценови лас до 130-150 лв което би могло да свърши работа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

460 се клокваше много и с лекота изпреварва GTX470. Да не говорим, че е и стъпало нагоре в еволюцията спрямо GTX480/470/465. Няма нищо общо с печката GTX470, дори да и вдигнеш напрежението чрез волтмод и да клокнеш 30% ядрото. Това е най-добрата карта, която съм имал. Жалко, че времето и отмина безвъзвратно. 30% безплатен клок я изравняват към днешна дата с HD7790 и дори HD7850. Кофтито е, че картите вече са на доста годинки и не се знае знае ли се. Обаче за GTX460  ти трябва минимум i3,  за да извлечеш максимума. А за максиумума на максимума при Crysis 3  примерно, ти трябва дори i5. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да предложиш нещо в ценови лас до 130-150 лв което би могло да свърши работа ?

За тези пари, само втора ръка. Защото нова ще е доста слаба карта.

Търси в продавалника. На мен ми допадна ТОВА, но е по-скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде го прати и ти по върбите :) Тия карти, дето ги взема за 90 лева са поне 2 пъти по-бързи от тая, която предлагаш за 170 лева.  Проблемът обаче е, че WoW  доколкото видях от клипчета ( не я играя и не съм я играл), си иска процесор. Така, че е спорен въпроса, доколко видеокартата е причина за слабите резултати и доколко процесора. 

Отново половинчата тема. Изборът на видеокарта зависи от много неща - захранване, процесор, място в кутията... Тук имаше случаи, дето един потребител си купи 9600GT, но се оказа, че не се побира в марковата кутия, щото PCI-E слота е много близо до охладителя на процесора. Вместо да пита какво да прави, човека просто махна охлаждането на 9600GT и паричките му се изпариха набързо :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Впрочем мога да ти продам моята asus r9 270 за 200 лева на 4 месеца е и с 2 години и половина гаранция и пазя всичко.... , но относно парите ти и предпочитанието да е nvidia бих се метнал на тази http://olx.bg/ad/palit-gtx550-ti-1024mb-ddr5-192bit-nvidia-ID52hQq.html#68d779e12d145 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде го прати и ти по върбите :).....

Извинявам се, наистина по-добре втора ръка, но внимавай да не е копано с нея. Има и евтини копачки. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.