Премини към съдържанието
RoSKo0o0

Странен звук при стартиране на компютър [audio]

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Дано да се чува, ако не - ще направя нов аудио запис.

Линк към звука: http://vocaroo.com/i/s1k6rciIQ6KB

Редактирано от RoSKo0o0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се чува много добре, но такъв звук поне при мен се е получавал когато се опита да тръгне хард диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не чух нищо странно. При някой компютри това "бип" е нормално. При мен например дъното при включване пуска охладителя на процесора на пълни обороти и после намалява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Означава ли, че е повреден?

Не, не е повреден. Спокойно си работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Означава ли, че е повреден?

Не. Просто дъното си издава този звук при включване. Както казах, при всеки компютър може да има различни "ефекти" при включване които са нормални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

К'во стаа, момчета! Какво ще кажете за това?

post-51615-0-34189200-1434726149_thumb.p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

К'во стаа, момчета! Какво ще кажете за това?

Прехвърляш си ценната информацията от хард диска на друг носител и си купуваш нов хард диск. Този ще си замине в най-скоро време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прехвърляш си ценната информацията от хард диска на друг носител и си купуваш нов хард диск. Този ще си замине в най-скоро време.

Той е още гаранционен, да се надяваме, че ще ми го заменят с нов... :( Явно всичките проблеми са дошли от него. :\

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той е още гаранционен, да се надяваме, че ще ми го заменят с нов... :( Явно всичките проблеми са дошли от него. :\

Със сигурност ще го заменят, но недей да го използваш, а веднага го занеси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще бъде заменен, защото в момента се счита за дефектен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То реално започнах да се очудвам в достоверността на програмата, защото я сложих и на лаптопа си, а там показа, че след 9 дни щял да отиде харда, а реално там нямам проблеми? Някой друг да я е пробвал? Да не би да е просто рекламка, която да ме накара да платя за цялата версия? Аз така или иначе ще изпратя компа на преглед, че нещо е яко скофтено в хардуера му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто самата програма преценява след колко време хард диска ще си замине според обема му и броя лоши сектори. Явно ще ти се наложи да сменяш и харда на лаптопа в най скоро време.

Това е един вид калкулатор, който разбира се не е верен. Например сваляне на торент. Знаеш ли кога ще чакам 3 години за един филм ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах. Защото на лаптопа пише, че има 3000+ лоши сектора :D Вярно, че е на около 3 години и половина ама много лошо новини :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда ти тропа. Главата се опитва да се мести, но не го прави коректно. Пусни му тест с MHDD. Влез в BIOS и избери IDE или COMPATIBILITY. После сложи бутваща флашка с MHDD. И виж точно колко е повреден харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда ти тропа. Главата се опитва да се мести, но не го прави коректно. Пусни му тест с MHDD. Влез в BIOS и избери IDE или COMPATIBILITY. После сложи бутваща флашка с MHDD. И виж точно колко е повреден харда.

Ясно е, че харда е за смяна. Няма нужда от никакви тестове след като е гаранционен, подлежи на замяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А само да попитам... компа замръзва за около 2-3-4 минути, ей така през определено време (когато си поиска)... това "симптом" ли е на повредения хард? Да не се окаже, че и захранването нещо се лигави :) Скоро ще го пращам да ми го проверяват, затова питам. Процесора, рамта и картата не мисля, че са те... защото доколкото знам, там ще трябва да имам син екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А само да попитам... компа замръзва за около 2-3-4 минути, ей така през определено време (когато си поиска)...

Да.

Когато се наложи да се чете инфо от бавен сектор нова става десетки или стотици пъти по бавно от нормален такъв и е нолмално да се усеща такова замръзване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.