Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам спестени 600 лв. знам че са малко но искам да ги внеса в някоя банка но не разбирам нищо от това.Може ли да ми препоръчате банка с по висока лихва от другите,как да ги внеса в лева или евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във всяка банка може да си направиш този депозит. Може например в банката откъдето ти превеждат заплатата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във всяка банка може да си направиш този депозит. Може например в банката откъдето ти превеждат заплатата.

Може да му дават заплатата в кеш. Не на всякъде превеждат в сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да му дават заплатата в кеш. Не на всякъде превеждат в сметка.

Може, чакаме да каже.Макар, че в повечето фирми вече се процедира чрез банка, с банкова сметка и съответно дебитна карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заплатата я получавам в цкб.Как е най изгодно спрямо лихвата за 1 месец получавам 1%,а за 1 година 2,7%.По добре е ако го направя за месец така за една година получавам 12%.Правилно ли расъждавам или нещу пропускам.

http://www.ccbank.bg/bg/products-and-services/retail-business/deposits-and-accounts/deposits/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега, депозират се големи стойности. 2,7 процента от 600 са около 20 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Заплатата я получавам в цкб.Как е най изгодно спрямо лихвата за 1 месец получавам 1%,а за 1 година 2,7%.По добре е ако го направя за месец така за една година получавам 12%.

Много яко разсъждаваш  :lol6:

1% ти е годишната лихва, ако ги внесеш за 1 месец. 

Най-изгодно ти е за 12 месеца, така лихвата ще е 2.7% .

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заплатата я получавам в цкб.Как е най изгодно спрямо лихвата за 1 месец получавам 1%,а за 1 година 2,7%.По добре е ако го направя за месец така за една година получавам 12%.Правилно ли расъждавам или нещу пропускам.

http://www.ccbank.bg/bg/products-and-services/retail-business/deposits-and-accounts/deposits/

Ако ги внесеш за един месец, можеш да си теглиш парите, а ако ги внесеш за година не можеш да ги пипаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за година колко ще е лихвата че не разбрах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за година колко ще е лихвата че не разбрах

Че ти къде написа кой вариант избираш?

Ако избереш срок от 1 месец, лихвата (годишната) ти ще е 1%, следователно 600 х 0,01/12 = 0,50 лв и ще имаш 600,50 лв в края на първия месец. В края на втория лихвата ще е 600,50 х 0,01/12 = 0,50 лв и ще имаш 601,00 лв... Нататък можеш и сам да си го сметнеш съобразно срока, но вероятно сам разбираш, че няма шанс да забогатееш от депозита си.

...Най-изгодно ти е за 12 месеца, така лихвата ще е 2.7% .

Така е, но при условие, че не ги пипа през тая 1 година.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми ясно,благодаря ви за обесненията.То ясно че няма да забогатея от депозита,въпроса е да не ги изхарча за глупости

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът, практическа разлика от банка до банка по отношение на лихвата няма, не си струва да коментираме жълтите стотинки. Сложи си парите в банка по избор, но все пак се ориентирай към по-популярните (ДСК, УниКредит, Райфайзен, ЦКБ и подобни масови), че знаеш какво стана с КТБ...

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми ясно,благодаря ви за обесненията.То ясно че няма да забогатея от депозита,въпроса е да не ги изхарча за глупости

Не забравяй и таксата за обслужване на депозита.

Около 50 ст на месец.

За някои депозити пък има изискване за минимална сума - 1000 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй и таксата за обслужване на депозита.

Около 50 ст на месец....

... която практически изяжда лихвата. Но пък дето инак ще ги "харчи за глупости"...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако избереш срок от 1 месец, лихвата (годишната) ти ще е 1%, следователно 600 х 0,01/12 = 0,50 лв и ще имаш 600,50 лв в края на първия месец. В края на втория лихвата ще е 600,50 х 0,01/12 = 0,50 лв и ще имаш 601,00 лв... Нататък можеш и сам да си го сметнеш съобразно срока, но вероятно сам разбираш, че няма шанс да забогатееш от депозита си.

Лихвата 1% е за година - 606лв

Лихвата 2,7% - 616,20лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе как да ги закопае парите за една година в банката за някакви си 10 лева в повече, като и в двата случая ще загуби в пъти в повече от инфлацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лихвата 1% е за година - 606лв

Лихвата 2,7% - 616,20лв

Ако ти основеш банка, мигом ще вложа всичките си пари при теб, че и що кредити от другаде успея да взема, при теб ще ги прехвърля! Лихвата на 600 лв за 1 година е 6 лв, а не 606!

Калкулатор - един от многото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Корекция :
По-горе в моя пост лихва да се чете "крайна сума с лихва"

Лихвата 1% е за година - крайна сума с лихва = 606лв
Лихвата 2,7% - крайна сума с лихва = 616,20лв

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що бе къф е проблема. БГ правителството взе 16 милиарда за да ги държи по депозити месеци и години, докато лека-полека ги разходва. Лихвата на 16 млиарда, както се сещате, е договорна и може да е доста прилична като процент. Пък и все пак при 16 милиарда, примерно ако доворят 3% лихва, това са 480 милиона годишно приходи.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разходи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Корекция :

По-горе в моя пост лихва да се чете "крайна сума с лихва"

Е, сега вече е ОК!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй че върху мижавата лихвичка, която дори не компенсира инфлацията ще ти вземат и данък доход. Едни 10%, които могат и да доведат до писане в годишната данъчна декларация. А заради това мижавото да се надхвърли някой праг и да се загубят повече пари. Така например на сума ти хора на МРЗ заради някакво подобно олихвяване няма да им възстановят бая данък.

Буркан банк и не се занимавай с глупости.

А ако на някой му се занимава - да сравнява http://www.moitepari.bg/depoziti-investicii-fondove.aspx

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що бе къф е проблема. БГ правителството взе 16 милиарда ...

Не е точно по темата, но се дразня, когато отново и отново се повтарят твърдения, неотговарящи на истината. А междувременно...

Това се нарича сложна лихва и мисля, че се учи в средното училище.

Аз имам депозит в една банка(малко повече е като сума :)). Видях, че има някакви комбинирани инструменти - част от парите са на депозит, а другите се инвестират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в банките и си направи сметката добре, защото за 600лв годишните такси за обслужване на сметката само може би ще  бъдат повече.

Както ги сметнаха 6лв годишно лихва, 60 стотинки данък са 5,40 чиста печалба.

Такса 1-1,20 месечно прави 14,40(ако е 1,20.). т.е. банката ще ти изяжда по 70 стинки всеки месец за да ти държи парите.

БЕЗОБРАЗИЕ! Но по тези ширини е така.

Редактирано от velinsl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.