Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :) Наскоро ми излезе един проблем с вентилатора на видео картата , а той е следния. Когато играя някоя игра , например (world of warcraft) вентилатора на видео картата започва да работи по-силно и след около 30 минути губи картината , но компютъра остава включен и се чува звука.Това се случва само при някои игри , не при всички.Та въпросът ми е каква е причината това да се случва :) Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината за повишеният шум на вентилатора е загряването на видеокартата.И прегряването.

Как установихте,че шума е картата?

Инсталирайте програма за следене на температурите и споделете резултатите тук.

Дайте малко повече инфо,например правени ли са профилактики и кога последно е преинсталиран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом губи картината, има голяма вероятност захранването да е причина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами преинсталиран е преди около 2-3 месеца , а установих ,че е от видео картата след като махнах страничния капак и се вслушах от къде идва шума , а въздуха които излиза от вентилатора й не е топъл :)

Ами преинсталиран е преди около 2-3 месеца , а установих ,че е от видео картата след като махнах страничния капак и се вслушах от къде идва шума , а въздуха които излиза от вентилатора й не е топъл :)

Eто и кратка характеристика

post-324483-0-08522000-1433448662_thumb.

Report.htm

Редактирано от Carrie_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези температури са след натоварване,нали? Не са чак толкова големи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен температурите са завишени с около 10 градуса.  Ако не е чистен скоро направете го.

Лошото е че и харда се пече та явно имаме лош въздушен поток в кутията.

Предполагам като съдя по-харда че имате само един вентилатор отзад изкарващ горещия въздух?

Добавете още един отпред които да вкарва студен въздух.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eто и кратка характеристика

Хубаво сте влезли в стрес теста, хубаво и че сте ни дали снимка но тя не ни върши голяма работа за щото има нещо гнило. Хем уж стрес теста е пуснат защото е активен бутона стоп, хем в горната таблица няма инфо че е стартиран или спрян. Ако беше стартиран температурата щеше да се е покачила поне малко, а при вас е бетон. Не е ясно от шота какво работи на заден фон.

Единственото сигурно нещо е отбелязано от колегата. Температурата на харда е леко висока.  

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни стрес тест на видеото-aida/furmark/kombustor.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата си заминава поради постоянното прегряване. Някой от чиповете на видеорамта вече се е разпоил. Проблема с изгасването на монитора ще се случва все по-често.

Занесете ПС на сервиз да се продуха и почисти от прах и ако се налага да се смажат или подменят вентилаторите( особено този на видеокартата). Не правете стес тест и без това температурите са доста високи в момента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако видеото си заминава, по-вероятно е да се появят артефекти в картината първо при игри, а след това и в idle  и при зареждане на ОС.Накрая тотален срив на видеосигнала и в печката, ако видеото е дискретно. След това ново. Обаче черен екран се появява при недостиг на захранване. Един от вариантите е точно заминаващ си захранващ блок, който може и да работи, но когато в даден момент натоварването при игра е голямо ( WAW товари доста и процесора), то е възможен срив и черен екран. Имал съм такъв случай с мои бивши части и затова споделям. Срива се получи, след като видеото почна да работи на 100% натоварване винаги, а това стана след поставянето на процесор i5 3570( +GTX460). Дори с i3 3220 нямаше сривове защото първо, че процесорът е с две ядра и е по-икономичен и второ, че спъваше видеокартата на моменти, а това не позволяваше максимална консумация, а от там и липса на срив в картината. Между другото, същия тоя чифтек го сложих на стара машина с клокнат P4 и GF7600GT преди година и половина, а още си работи нормално. Така, че за да се разбере причината, наистина е най-добре специалист да погледне. Или ако на питащия(та) му(и) се занимава, нека даде по-подробна информация за хардуер, температури, натоварвания и така нататък. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ,че се отзовахте , кутията ми стои без страничен капак , така си мисля че би се охлаждало по-добре отколкото ,ако го сложа. Ето нов тест , в момент, когато е пусната играта , и да добавя имало е и по-тежки игри на този компютър и не се е случвало такова нещо , да не би да е заради липсващи драйвери , тъй като след преинсталация вентилатора на видео картата се върти по същия силен начин преди да сложа драйверите , след това се оправя ;?

:)

post-324483-0-38549600-1433508682_thumb.

Редактирано от Carrie_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази картинка температура на видеокартата аз не виждам. Проблема не е софтуерен, а хардуерен. Вие сами си преценете дали ще носите компютъра на сервиз или просто ще го оставите да се повреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тоя шот нищо не се разбира, освен че хард диска е с нормални температури за Seagate 7200.9  серията.  От снимките, които давате и аз си мисля, че е по-добре някой запознат да погледне как стоят нещата. само ще коментирам, че не тежките игри водят до голяма консумация на енергия, а това, как е разпределена консумацията между процесор и видеокарта. Ако процесорът е съизмерим по бързина с видеокартата и видеокартата въпреки всичко се товари максимално при игра, а процесора малко по-малко, то имаме почти максимална консумация на енергия. В някои пикови моменти може да се достигне и до някаква върхова консумация, при която захранването да не достигне. Тогава и може да се получи черен екран, а вентилаторът на видеокартата след краш на драйвера, може да почне да се върти на максимални обороти  или просто почти да спре. И понеже сериозността на проблема ми се струва не по силите ви, по-добре на сервиз. Разбира се, може да пробвате с преинсталация на драйвера за видеокартата или с инсталацията на някоя по-стара версия, а може би и по-нова, в зависимост от това с каква сте сега. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ,че се отзовахте , кутията ми стои без страничен капак , така си мисля че би се охлаждало по-добре отколкото ,ако го сложа.

Обикновено е по-добре кутията да си е със сложени капаци. Освен ако вътре има топка кабели и отпред няма поне един вентилатор, който да вкарва въздух отвън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехеееее тая инвидия много здраво се пържи във момента, сега пуснат ли е стрес тест ако не това видео си е заминало вече ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз казах и по-горе от какво е проблема, защото поне 20 пъти съм се сблъсквал с него. Видеокартата се прегрява систематично. Вероятно радиатора е пълен с прах или вентилатора не работи. Със сигурност ако се махне радиатора да се сложи нова термопаста ще се отлепи някой елемент. Картата може и да се спаси, но не мога да го кажа със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що отворих картата и я почистих  и сега изчезна силния звук

и спадна на 66 градуса ;) добре ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що отворих картата и я почистих  и сега изчезна силния звук

и спадна на 66 градуса ;) добре ли е ?

Не, не е добре да е 66 градуса. Като я натовариш ще стане пак 70-80 градуса и пак ще се изключи. Освен това е хубаво да се монтира и допълнителен вентилатор в кутията, за по-добър въздушен поток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то

Не, не е добре да е 66 градуса. Като я натовариш ще стане пак 70-80 градуса и пак ще се изключи. Освен това е хубаво да се монтира и допълнителен вентилатор в кутията, за по-добър въздушен поток.

Ами 66 е с играта, за която говорих , ще се постарая да сложим още едно вентилаторче ;))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E и все пак не са много нормални 66 градуса при wow-a освен ако не си във даларан ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора на темата :

Тази твоя видео карта си има охладител , който само с почистване няма да сработи като хората .

Само с продухване на прахта от и около вентилатора няма да се получи кой знае какъв ефект

Процедура по пълна профилактика на устройството :

1. Разглобява се охладителя от кутията

2. Сваля се вентилатора заедно с радиатора

3. Почиства се с кърпичка ( памучна ) чипа от старата термопаста

4. Почиства се с четка внимателно  прахта по цялата платка на устройството

5. Разглобява се вентилатора ( ако не е капсул ) и се почиства със клечки за уши  от прахта

6. Смазва се оста на перката и се капва фина капка масло в дупчицата преди да се постави обратно перката със оста .

7 . Поставя се нова термо паста върху чипа , внимателно и без прекалено натрупване , за да няма обратен ефект на проводимостта .

8. Сглобява се отново охлаждащата система и се поставя капака на устройството .

9 . Монтира се на дънната плата , включва се системата и тогава едва може да се видят какво и що ще покаже и нужни ли са по нататъшни действия .

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора на темата :

Тази твоя видео карта си има охладител , който само с почистване няма да сработи като хората .

Само с продухване на прахта от и около вентилатора няма да се получи кой знае какъв ефект

Процедура по пълна профилактика на устройството :

1. Разглобява се охладителя от кутията

2. Сваля се вентилатора заедно с радиатора

3. Почиства се с кърпичка ( памучна ) чипа от старата термопаста

4. Почиства се с четка внимателно  прахта по цялата платка на устройството

5. Разглобява се вентилатора ( ако не е капсул ) и се почиства със клечки за уши  от прахта

6. Смазва се оста на перката и се капва фина капка масло в дупчицата преди да се постави обратно перката със оста .

7 . Поставя се нова термо паста върху чипа , внимателно и без прекалено натрупване , за да няма обратен ефект на проводимостта .

8. Сглобява се отново охлаждащата система и се поставя капака на устройството .

9 . Монтира се на дънната плата , включва се системата и тогава едва може да се видят какво и що ще покаже и нужни ли са по нататъшни действия .

Успех !

Похвално колега, за изчерпателния отговор, но смяташ ли че постващия ще успее да го направи?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная колега Emo , аз съм дал информацията какво и що се прави , ако човека има разум да  прецени  дали ще може да се справи или да носи в сервиз или при някой негов приятел в час с нещата .

Моята препоръка в случай че не разполага с възможностите за "самообслужване " е да посети сервиз и да му е мирна главата .

Сигурен съм че след смяна на термото картата ще заработи на нормални температури , още повече че се разбра че човека играе игри и си я пече редовно , а от там и пастичката вероятно е станала на кокал .

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная колега Emo , аз съм дал информацията какво и що се прави , ако човека има разум да  прецени  дали ще може да се справи или да носи в сервиз или при някой негов приятел в час с нещата .

Моята препоръка в случай че не разполага с възможностите за "самообслужване " е да посети сервиз и да му е мирна главата .

Сигурен съм че след смяна на термото картата ще заработи на нормални температури , още повече че се разбра че човека играе игри и си я пече редовно , а от там и пастичката вероятно е станала на кокал .

Поздрави.

За правилността в твоя съвет и пост аз не се съмнявам, както и никога не съм го правил. Описал си всичко както трябва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.