Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така драги съфорумници.. днес реших да клокна процесора на стоково охлаждане и реших от 3,5 да го кача на 4.2 на 1.2750v та изгасих турбо мода и cool and quiet мода и тествах с prime 95 за 6 часа вдигна 62 градуса. Та реших да отида на по-големи стойности до 4.7 и ще ми трябва някакво добро охлаждане за процесора. Отделно имам 5 120мм вентилатори... Дайте линкове колкото искате. Аз за сега съм си харесал http://www.emag.bg/ohladitel-thermaltake-contac-21-s-vmestim-s-intel-amd-clp0600/pd/E2QCDBBBM/ да изглежда малък на снимката, но на ревютата изглежда доста масивен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Имам го същия кютюк.Взимай evo 212  и светиш.Кажи си и модела на дъното,че много от дъната не позволяват клкок повече от 4.8

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам го същия кютюк.Взимай evo 212  и светиш.Кажи си и модела на дъното,че много от дъната не позволяват клкок повече от 4.8

ga-970a-ud3p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ga-970a-ud3p

Зависи от чипа, но повече от 4.5 трудно ще достигнеш, а и след тази граница е безсмислено. Не отговори на колегата по-горе. Бюджет?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От евото ще останеш доволен,добро охлаждане е.То всичко е по-добро от стоковото на FX-са.Обаче е малко шумен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80

Марка и модел на кутията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на кутията?

Raidmax Atlas

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80

Ето моето предложение по-различно от евото :)

http://www.pazaruvaj.com/ventilatori-c3094/cooler-master/hyper-612-v2-rr-h6v2-13pk-r1-p258992795/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето моето предложение по-различно от евото :)

http://www.pazaruvaj.com/ventilatori-c3094/cooler-master/hyper-612-v2-rr-h6v2-13pk-r1-p258992795/

Охладителя няма да влезе в кутията.

Raidmax Atlas

Избора ти в този ценови клас е ограничен и по-добър вариант е да вземеш малко по-евтин охладител или с около 35-40 лв. по-скъп.

Ето евтини варианти:

Thermalright CPU Cooler True Spirit 120 M BW 

Ето по-скъп вариант:  NOCTUA CPU Cooler NH-U12S 

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добър ден, имам проблем с новия си компютър:

процесора ми е i7 4790К и ми се струва че грее в нормално състояние е 39-40C

като го натоваря с някоя игра която дори няма големи изисквания стига до 65-70С варира

сложели са ми някакъв обикновен охладител който според мен не върши работа 980RPM

http://www.amazon.com/Intel-E97378-001-Lga1155-Aluminum-Heatsink/dp/B005B8SNQE

въпроса ми е прав ли съм за съмненията си.

има и друг проблем опитвах се да си слагам още RAM която дъното не ми я прие и се наложи да я махна и ме съмнява да не съм объркал от там нещо за да бъда сигурен махнах батерията на дъното да си върне фабричните настройки, така връща ли си фабричните настройки ако съм разбутал нещо аз?

Въпроса ми е аз ли съм направил нещо от BIOS или самия вентилатор не е за този процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са нормални.Няма от какво да се притесняваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.