Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Утре ще ходя да си купувам лаптоп и бих желал да чуя вашите мнения по тези 2:

https://www.technomarket.bg/products/09143058/asus-g551jw-cn006d

https://www.technomarket.bg/products/09140726/asus-g551jm-cn013d

Някой може да ми обясни разликата във видео картите на 2-та модела, и също така разликата в процесорите. Кой от двата повече си заслужава?

Мислех да си взема Lenovo, обаче се спрях на ASUS. Правилен избор ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@denis333

ASUS е перфектния избор, ROG серията е създадена за любителите на игрите.

g551jw-cn006d има малко повече производителност на процесора (100MHz), 8GB ram памет, 2GB DDR5 видео памет,

g551jm-cn013d има 12GB ram памет, 4GB DDR5 видео памет, видеокартата

Пускам сравнение на видеокартите, но теста е правен с 8GB ram памет:

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2558&gid2=2291&compare=geforce-gtx-960m-2gb-vs-geforce-gtx-860m-4gb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Като цяло разликата м/у 850М, 860М и 960M е наистина малка: ето каква е разликата

Истинската гейминг мощност идва с 970M, която е значително по-мощна: 860M vs 970M

Мисля, че си заслужава да се замислиш към покупка на лаптоп с точно подобна видеокарта, защото както гледаш разликата е наистина убийствена и реално тези 2000лв. хвърляш в лаптоп с посредствена 3D производителност, когато става въпрос за гейминг!

ASUS е перфектния избор, ROG серията е създадена за любителите на игрите.

Въобще не съм съгласен.. ASUS развали хубавото име на ROG серията и започна да продава под това лого чисто бюджетни предложения с кекаво охлаждане, но умело оцветени за геймърско излъчване! А, точно тези модели, посочени от автора не мога да ги приема, че са част от ROG серията! 

Ето един истински Asus ROG, който си заслужава много повече парите си, а не като горепосочените: Asus G751JT-T7010D

Трябва да е ясно, че тази мода да се правят супер тънки геймърските лаптопи, е меко казано безумна!

За да можеш да се насладиш и най-вече реално да можеш да ползваш цялата мощ на лаптопа, ти трябва адекватно охлаждане, което тези кекави лаптопи не мога да дадат!

Но реално хората се лъжат и взимат тези недоразумения и като цяло се продават като топъл хляб, но... И после ползвателите им после си патят, защото просто не осъзнават, че за ИСТИНСКИ гейминг лаптоп трябва да имаш ПОНЕ 2500лв., а не просто бюджетно предложения, боядисано в геймърски външен вид!

Охлад. с-ма на G751:

H8BYctI.jpg

Охлад. с-ма на G551:

8154238O.png

А и вентилаторите на G751 са по-големи и най-вече - са два!

Само забравих да спомена, че Asus G551 = Asus N551 (само боята е различна) :clown:

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението ми е Alienware 15, втората конфигурация тук: http://www.dell.com/us/p/alienware-15/pd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

stzbg, я сподели откъде ги вземаш снимките :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От братушките...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям и при тънките гейм машини, ако искаш такава - по-скоро се насочи към Y50-70 или Nitro на Acer - те поне са с по два вентилатора :)

Иначе - G751 му е майката :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да можеш да се насладиш и най-вече реално да можеш да ползваш цялата мощ на лаптопа, ти трябва адекватно охлаждане, което тези кекави лаптопи не мога да дадат!

stzbg, не съм съгласен! И аз бях скептичен, като видях, че рог г551 Jm е с един вентилатор, но вече го ползвам от Януари месец и трябва да ти кажа, че охлаждането е безшумно! Процесора стига най-много до 91 градуса при игра на GTA V при High и някой ултра настройки на full hd. Компютъра си държи доста стабилни температури. Ако погледнеш стрес тестове дори и на г571, ще видиш, че вътрешната температура не се различава толкова много. Още повече за разлика от Acer и Леново, които са с 2 перки и ТРОТВАТ стабилно, асуса е с 1 и работи на доволни честоти. Не цитирам точни цифри, защото не ги помня, но източника ми е ревюта в лаптоп.бг и ноутбоокчек за asus g551jm, acer v 15 nitro, Lenovo y50. За 2 бона, asus g551 jm е просто страхотна машина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

stzbg, не съм съгласен! И аз бях скептичен, като видях, че рог г551 Jm е с един вентилатор, но вече го ползвам от Януари месец и трябва да ти кажа, че охлаждането е безшумно! Процесора стига най-много до 91 градуса при игра на GTA V при High и някой ултра настройки на full hd. Компютъра си държи доста стабилни температури. Ако погледнеш стрес тестове дори и на г571, ще видиш, че вътрешната температура не се различава толкова много. Още повече за разлика от Acer и Леново, които са с 2 перки и ТРОТВАТ стабилно, асуса е с 1 и работи на доволни честоти. Не цитирам точни цифри, защото не ги помня, но източника ми е ревюта в лаптоп.бг и ноутбоокчек за asus g551jm, acer v 15 nitro, Lenovo y50. За 2 бона, asus g551 jm е просто страхотна машина!

Колегата stzbg говори така от опит. И също така "най-много 91 градуса" може да се окаже, че е ужасно много. Чипсета и видеото се отлепят веднъж. Ако 90 градуса беше нормална температура за електронен компонент, то щяха и настолните компютри да се правят по-мощни. Кой не би се възползвал от тея 30-40 градуса аванс до горната граница за работна температура на компонент, за да направи по-мощна машина? Особено с възможностите за охлаждане на десктопите...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.