Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

прясно инсталиран Win 7 Home 32 активиран ( нормално легално )

до вчера е зареждала
днес обаче приятелът ми забелязал че като сложи курсора на мишката върху иконата на батерията му пишело plugged in , not charging

в device manager-a батерията е на първия ред има три подраздела:
1 . батерия,

2. AQCPI метод...

3 и charger

на което и от трите да кликне му дава.....this device is working correctly ( properly )

да не нещо след инсталацията да е пропуснато да се зареди някаква програма, и заради това да не зарежда нормално.

аз погледнах за всеки случай в сайта на Асус ама не видях нищо което да ...

https://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K53E/HelpDesk_Download/

ще съм благодарен ако някой хвърли едно око, на програмите и тулчетата  Win7 32

според мен или

1. липсва някакъв софтуер след инсталацията,

2. изгоряло устройство отговарящо за зареждането на батерията

3 или кабелчето е повредено

пробвах и със универсално 120 ватово зарядно и със друго зарядно със същите спесификации 18в на 3.42А

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя пише същото, когато батерията се зареди на 100%. Сигурни ли сте, че изобщо има проблем или просто батерията е заредена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Power4Gear софтуера е така настроен,че от 100 до 95% не зарежда,а почва да помпи на 95% и по малко,поне при мен е така.Пак така се изписва и вече на 94% charging.

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя пише същото, когато батерията се зареди на 100%. Сигурни ли сте, че изобщо има проблем или просто батерията е заредена?

батерията пада на 96% аи пак пише not charging

Power4Gear софтуера е така настроен,че от 100 до 95% не зарежда,а почва да помпи на 95% и по малко,поне при мен е така.Пак така се изписва и вече на 94% charging.

там е работата че от от тия тулчета там , нищо не е инсталирано. просто приятеля ми каза че не мисли че ще са му нужни..

Освен power4gear за нормалната работа на лаптопа друг tool ( fix , ъпдейт ) ще ми е необходим ли ?

Питам понеже гледам има много фиксове,

аз докато чакам направих едно проучване в нета за този проблем и един от най-често срещаните съвети беше uninstalll и след това check for hardware changes, и нананово install ACPI method от раздела на батерията в device manager

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.