Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един проблем. Трябва ми охлаждаща подложка за моя лаптоп, марката е HP Pavilion 15 нещо си.. 15.6".

Рам 8 ГБ, Процессор Intel core i3 1.8 Ghz (Dual core). Видео карта Intel HD 4000.

Така, купух си наскоро една подложка, но се прецаках защото мислех, че духа навсякаде пък тя само в средата... А на мен ми трябва да духа в долната лява част, и в средната лява част (Видео картата) А за другаде той не загрява.. така че моля ви предложете ми подложка, която духа главно от ляво...

Бюджет: 20-35 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в компютърен магазин и си избираш. Модели има всякакви. Подложката обаче няма да те спаси от прегряването на лаптопа. Капака му е пластмасов, а пластмасата е изолатори.

За какво се използва този лаптоп, че загрява толкоз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа не загрява при нормална употреба както и при играене на по-слаби игри. Аз играя cs go и там дига повече темп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа не загрява при нормална употреба както и при играене на по-слаби игри. Аз играя cs go и там дига повече темп.

До какви температури стигаш? Може ли да дадеш снимка?

Иначе най-лесния вариант за подложка е като отидеш до един магазин с лаптопа и тестваш на място. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До какви температури стигаш? Може ли да дадеш снимка?

Иначе най-лесния вариант за подложка е като отидеш до един магазин с лаптопа и тестваш на място. 

Ами бих ти казал ако ми дадете някаква програма... Сега пробвах с Core Temp обаче ми накачи много ads, пробвах с AIDA64 Обаче незнайно защо неми показва температурите.. преди помня, че стигаха до към 70 градуса, но това беше преди 6 месеца. Сега ако може ми дайте някаква програма, която няма вируси и е качествена за температурите и ще ви кажа.. благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга програма с която може да гледаш температурите е Speccy. 70 градуса са много за лаптопа особено ако работи по няколко часа. Сега вече и времето става топло и тези 70 ще станат 80, а това означава системно прегряване, което пък е равно на убиване на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз използвам една на Modecom модел http://www.technopolis.bg/bg/Coolers/Cooler-MODECOM-MC-CF13/p/567925за печката от подписа :D

Редактирано от cr@sh_ETS2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга програма с която може да гледаш температурите е Speccy. 70 градуса са много за лаптопа особено ако работи по няколко часа. Сега вече и времето става топло и тези 70 ще станат 80, а това означава системно прегряване, което пък е равно на убиване на лаптопа.

62-68 градуса, е когато играя ЦС ГО, иначе е 40-45

Аз използвам една на Modecom модел http://www.technopolis.bg/bg/Coolers/Cooler-MODECOM-MC-CF13/p/567925за печката от подписа :D

Тази подложка за 15.6" става ли? и дали ще ми охлажда равномерно навсякъде? Както казах лаптопа ми загрява главно от ляво... 

Редактирано от proxy97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами моя е 14.1'' и не ми стига :D Ама си го бутам леко вдясно и духа точно под вентилатора където вкарва каквато е и целта му за която го купих.Иначе си върши работата. След 2-3 минути на тази поставка, вентилатора значително намаля оборотите си и става много приятно тихо. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами моя е 14.1'' и не ми стига :D Ама си го бутам леко вдясно и духа точно под вентилатора където вкарва каквато е и целта му за която го купих.Иначе си върши работата. След 2-3 минути на тази поставка, вентилатора значително намаля оборотите си и става много приятно тихо. :)

Ами може.. ама моя както е 15.6 няма да ми върши работа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда....Мисълта ми беше, че е по-добре според мен да се вземе с една цяла 140мм вместо с две 80мм или там кви бяха.... ;)

Редактирано от cr@sh_ETS2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами може.. ама моя както е 15.6 няма да ми върши работа  :D

Здравейте колега,  охладителната подложка наистина оказва влияние (може да е малко но оказва). Не знам защо много хора предпочитат да ползват лаптопа си без тази джаджа, но определено обдухването върши някаква работа. Така най - важното при избора на подложката е да съобразиш къде да се намира вентилатора за да може да е максимално най - ефективна. На моят лаптоп от подписа аз съм му сложил тази. Избрах нея защото така и така вентилатора на лаптопа ми е разположен неудобно, а тази има 2 вентилатора достигащи до 1200 оборота и обдухва целият долен панел. Цената и е 29 лева и аз вдигам палец за нея.

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колега,  охладителната подложка наистина оказва влияние (може да е малко но оказва). Не знам защо много хора предпочитат да ползват лаптопа си без тази джаджа, но определено обдухването върши някаква работа. Така най - важното при избора на подложката е да съобразиш къде да се намира вентилатора за да може да е максимално най - ефективна. На моят лаптоп от подписа аз съм му сложил тази. Избрах нея защото така и така вентилатора на лаптопа ми е разположен неудобно, а тази има 2 вентилатора достигащи до 1200 оборота и обдухва целият долен панел. Цената и е 29 лева и аз вдигам палец за нея.

Лаптопа ти колко инча е? Защото така като гледам подложката е хубава, но там кадето може да трябва да ми охлажда е пластмаса, но може и като го поставя да не е точно така както си мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички за отговорите, аз намерих подложка за 17 " с 1 вентилатор, но духа чак ти замръзват ръцете казва се Deep Cool N2 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.