Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си закупих нов външен хард диск seagate 500Gb. На настолният ми компютър съм с windows 7 64bit и не иска да го разпознае. Прочетох всичко, което успях да намеря през гугъл по темата изгледах сума ти клипове в ю-туб и нищо не оправи проблема. Като включа харда към телевизора тръгва, като го включа към лаптопа и там тръгва (windows Xp 32 bit). Не знам дали да преинсталира уиндоуса или има някакъв фикс за драйверите. За повече информация ето праметрите на компютъра ми ако случайно нещо проблема е хардуерен:

MB - AsRock G41C-GS s.775

Cpu - Core 2 Duo E8400

Ram - 2X2Gb a-data

GPU - Gigabite Radeon Hd 6870 OC 1GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска няма ли диск с драйвери в комплекта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дискът се разпознава като стандартен USB Mass Storage. Няма драйвери, освен ако няма някакви специални функции. Проблемът е с операционната система/драйверите/хардуерно с усб портовете на компютъра, на който не тръгва. Да се провери в ти УСБ-та като се пусне нещо друго дали се открива от операционната система и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи в кой порт го включва , често се случва така че предните портове не разпознават нещата както флашки и дискове , а работят със мишка и клавиатура .

Колегата sim e казал каквото трябва , просто нека автора на темата опита всички портове на системата си .

Успех .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах във всички портове, но не иска да го рапознае. Може би все пак ще трябва да преинсталирам уиндоуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах във всички портове, но не иска да го рапознае. Може би все пак ще трябва да преинсталирам уиндоуса

А други USB устройства разпознават ли се на проблемния компютър ?

Дали изобщо са свързани тези USB портове ?

В BIOS разрешени ли са ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В управлението на дисковете не се вижда досега не съм имал проблеми с други устройства през USB ползвал съм няколко модела флашки, волан с педали, мишки, клавиатури и какво ли още не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ми излиза нищо в девайс менаджера като other devices. тези варианти вече съм ги пробвал. мисля да преинсталирам уйндоуса, но напоследък все по-малко време ми остава за компа. когато намеря време ще пиша какви са резултатите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.