Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.За първи път пиша в сайта.Но бих искал компетентното ви мнение относно ново PC.

Значи,реших да си сменя компютъра и съм се спрял на ето тази конфигурация.
 http://nikem-bg.net/cart/49051p1r51396p1r46477p1r46712p1r48235p1r53135p1r51882p1r1005p1r50818p1rf.html
Мисълта ми е как ви се струва и на вас струва ли си.Някоя част да не е под останалото ниво на другите.Гледал съм да има баланс но да ви кажа отдавна не съм се интересувал от новите конфигурации.От сега да ви кажа клок няма да има за това не съм взел К процесор.Също така съм фен Intel nVidia i ASUS не харесвам Palit-ките парил съм се от тях последната ми карта даде фира а беше точно Palit.Ако някой има предложение за някой компонент на по-добра цена/качество нека сподели.Благодаря предварително на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Всичко си е в реда на нещата.

Едит: Към тази видео карта трябва да ти дадът хубава игра (забравих коя).

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата под товар е около 125W демек 400W е напълно достатъчно. Хипер серията е много скопена и е лош избор дори да ти трябваше 600W.

Виж за - Super Flower Amazon Bronze 450W.

Паметта ще работи на 1600MHz та е излишно да даваш повече пари за такава на по-високи честоти.

GTX 960 iChill X3 Air Boss

ZOTAC GTX 960 AMP! Edition

Варианти със задна планка. Първата е по-добра. 

Колкото до Асус дъно става но избягвай видеокартите им.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ще направя някои корекции за рамта и захранването.

Предложете нещо подходящо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата под товар е около 125W демек 400W е напълно достатъчно. Хипер серията е много скопена и е лош избор дори да ти трябваше 600W.

Паметта ще работи на 1600MHz та е излишно да даваш повече пари за такава на по-високи честоти.

Благодаря за съвета смених рамта с http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-2x4G-Ares-1600M-CL9-1.5V--F3-1600C9D-8GAB

И захранването с http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-VS-550W-ATX-CP-9020097-EU

Виж за - Super Flower Amazon Bronze 450W.

А за ASUS картите незнам сегашната ми е такава и съм доволен(ASUS GTX650).Старата ми беше Palit 9800 GT 1GB и изгоря :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново си избрал кофти захранване. А говорих за актуалните модели на Асус. Много свалиха качеството и хората постоянно се оплакват.

пс. Ако държиш да е от Никем ето читаво захранване - Fractal Design Integra M 450W.

За видеокарта нищо не мога да ти препоръчам от там.

Ето ти по-добра рам за същите пари - G.SKILL 2x4GB CL7.

Гледат се таймингите (по-ниски по-добре) но разликата е под 2% та и най-евтината да вземеш няма да сгрешиш.

A-DATA 2x4GB CL11. Разликата от 56 лв. никак не е малка та си преценявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново си избрал кофти захранване. А говорих за актуалните модели на Асус. Много свалиха качеството и хората постоянно се оплакват.

пс. Ако държиш да е от Никем ето читаво захранване - Fractal Design Integra M 450W.

За видеокарта нищо не мога да ти препоръчам от там.

Ето ти по-добра рам за същите пари - G.SKILL 2x4GB CL7.

Гледат се таймингите (по-ниски по-добре) но разликата е под 2% та и най-евтината да вземеш няма да сгрешиш.

A-DATA 2x4GB CL11. Разликата от 56 лв. никак не е малка та си преценявай.

Благодаря ти корегирах го.

http://nikem-bg.net/cart/49051p1r51396p1r46712p1r48235p1r53135p1r1005p1r50818p1r3025p1r52370p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук е това http://nikem-bg.net/cart/49051p1r51396p1r46712p1r48235p1r53135p1r50818p1r52370p1r1136p1r53058p1rf.htmlчудя се дали да не заменя дъното с някое малко по-евтино и да засиля процесора или видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът ти е добре, най-много видеото да засилиш с някое по хубаво, но решението е твое. 

Редактирано от Ilia1234 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак си направил свинщина с паметта. Даваш 9 лв. отгоре за по-скапана рам.

Не знам по-цвят ли ги избираш но вече ти казах гледат се таймингите. 

Тоя G.SKILL от линка е най-добрата налична в Никем и ако се взима по-скапана

логично е с цел пестене на пари а не да даваш повече.

Само за тези гледай - http://nikem-bg.net/cart/3025p1r50101p1r46717p1rf.html

Както казах разлика между най-добрата и най-лошата няма да усетиш

та може и най-евтината но ако ще се набутваш поне да има някаква разлика пък била и минимална. 

Та това е нещото от което може да спестиш към 60 лв. без проблеми а не дъното.

Въпреки че и то може да се смени с GB H81M-D3H което ти спестява още 28 лв.

SSD-то е по-добре да е с контролер на Marvell SP920 което ти спестява и 12 лв.

Windows може да се инсталира и от флашка. Филмите също не са проблем да ги разнасяш с нея

при това е по-удобно а даже може да се върже директно към ТВ. Като цяло тия 25 лв. за записвачка са излишни.

Само ще ти върти електромера и ще има излишни кабеляци в кутията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря naruto.

Май го измислих и ще е това.

http://nikem-bg.net/cart/48235p1r52370p1r53058p1r51390p1r51114p1r46717p1r49361p1r53218p1rf.html

Макар ,че доста прехвърлих бюджета.

Редактирано от vinibebrat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами доста скопено дъно и по-скъп 8-нишков процесор на по-ниски честоти от които ползата в игрите е съмнителна.

Най-добре си вземи първоначално избрания I5 и дъно с достатъчно слотове и читаво аудио - Количка.

Ето ти по-евтина 970 с безплатна доставка и не се занимавай със скапания Азис - Gainward PHANTOM GTX 970.

Може да се вземе още по-евтино на GB но е същата пищялка като Азиса. От Палитката няма да чуеш толкова оплаквания колкото от тия двете. 

Между другото процесора също е на промоция - I5-4690. Ето и по-евтин HDD.

пс. Ако решиш да се набутваш с Асрока първо се поинтересувай дали ще ти обновят биоса в магазина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Кристиян Кръстев
      Така извинете ме бях пускал тема тука и за ъпгрейд на моя компютър и са стигна до там че ще купувам направо нов та мисълта ми е дали ще е ок за игри на слаби графики за csgo на 1024x768 low 
      Частите 
      Дънна платка GIGABYTE H110M-S2V
      Процесор Intel Pentium G4600
      Kingston 4GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black, EAN: '740617244335
      Видео карта GIGABYTE GeForce® GT 1030 OC 2GB GDDR5
      Захранване ми кажете вие което няма да каже бум и да е качествено до 70лв 
      И друго дали ще мога изобщо да вадя добри кадри с тези части на CS:GO 1024x768 low

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.