Премини към съдържанието
bdenkov

Robolinux e Безплатна, но иска пари - дарение при инсталация.

Препоръчан отговор

Здравейте. Някой да е инсталирал  Robolinux x64. Robolinux е безплатен Линукс, но преди да го инсталирам иска дарения- заплащане. Robolinux е специално дистро Линукс, направено специално за софтуерна съвместимост с няколко версий на Windows. Robolinux e безплатна, но иска пари-дарение. Някой да е инсталирал Robolinux.  Откъде да взема читав .ISO образ на безплатната Robolinux, който да не ме препраща преди инсталация към дарения и спонсорство. Само искам да пробвам Robolinux.  Благодаря предварително на всички за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Някой да е инсталирал  Robolinux x64. Robolinux е безплатен Линукс, но преди да го инсталирам иска дарения- заплащане. Robolinux е специално дистро Линукс, направено специално за софтуерна съвместимост с няколко версий на Windows. Robolinux e безплатна, но иска пари-дарение. Някой да е инсталирал Robolinux.  Откъде да взема читав .ISO образ на безплатната Robolinux, който да не ме препраща преди инсталация към дарения и спонсорство. Само искам да пробвам Robolinux.  Благодаря предварително на всички за отговорите.

http://sourceforge.net/projects/robolinux/files/

Макар че имам силни съмнения за тези "софтуерна съвместимост с няколко версий на Window"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма задължителни дарения. Просто ги пренебрегни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дарения са пожелание ако искаш да подпомогнеш на хората които са го направили. Просто натисни "Skip" или нещо подобно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Robolinux, като му задам инсталация, ми отваря интернет страница за дарение. Ако откажа дарението ме връща в Portable режим без възможност за инсталиране. Съгласих се да направя дарение чрез Visa Express и Master Card, защото само тези начини има за дарение, НО бях безкрайно учуден, ЧЕ ИСКА ДА ПОПЪЛНЯ PIN  кодовете и при двете дебитни карти. Със сигурност това е измама и престъпление, да искаш да попълнят данните и PIN кодовете си заедно за банковите си карти- дебитни и кредитни. Извинявам се, че Ви занимавам с глупости. Понеже дистрибуцията е Robolinux и е Безплатна Линукс Дистрибуция с доста работни плота, затова пускам темата в този раздел. От където и да я изтегля и запиша на диск се държи по- един и същ начин. Искам само да я инсталирам за проба. Не се интересувам от Windows  съвместимостите и. Имам интерес само към Линукс Софтуера на Роболинукс. Независимо от къде ще се изтегли иска PIN CODE  на банкови карти уж за дарение. Не съм толкова глупав да си пиша  ПИН КОДА н данните на Банковите ми карти в интернет, като самото искане на тези данни е незаконно, подсъдно и със сигурност има за цел криминално престъпление. Моля за съдействие и помощ. Нека някой да опита да инсталира Роболинукс от диск и да сподели опита си и мнението си.Благодаря предварително на всички за помощта и коментарите. Извинявам, се че Ви занимавам с глупости.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Robolinux, като му задам инсталация, ми отваря интернет страница за дарение. Ако откажа дарението ме връща в Portable режим без възможност за инсталиране. Съгласих се да направя дарение чрез Visa Express и Master Card, защото само тези начини има за дарение, НО бях безкрайно учуден, ЧЕ ИСКА ДА ПОПЪЛНЯ PIN  кодовете и при двете дебитни карти. Със сигурност това е измама и престъпление, да искаш да попълнят данните и PIN кодовете си заедно за банковите си карти- дебитни и кредитни. Извинявам се, че Ви занимавам с глупости. Понеже дистрибуцията е Robolinux и е Безплатна Линукс Дистрибуция с доста работни плота, затова пускам темата в този раздел. От където и да я изтегля и запиша на диск се държи по- един и същ начин. Искам само да я инсталирам за проба. Не се интересувам от Windows  съвместимостите и. Имам интерес само към Линукс Софтуера на Роболинукс. Независимо от къде ще се изтегли иска PIN CODE  на банкови карти уж за дарение. Не съм толкова глупав да си пиша  ПИН КОДА н данните на Банковите ми карти в интернет, като самото искане на тези данни е незаконно, подсъдно и със сигурност има за цел криминално престъпление. Моля за съдействие и помощ. Нека някой да опита да инсталира Роболинукс от диск и да сподели опита си и мнението си.Благодаря предварително на всички за помощта и коментарите. Извинявам, се че Ви занимавам с глупости.  

1. От къде я изтеглихте, по-горе ви дадох линкове?

2. За ПИН или за секюрити код говорим?

П.П. Да, инсталацията иска пари. Забравете за тази дистрибуция!!! Има толкова други, които са изцяло безплатно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм толкова глупав да си пиша  ПИН КОДА н данните на Банковите ми карти в интернет, като самото искане на тези данни е незаконно, подсъдно и със сигурност има за цел криминално престъпление. Моля за съдействие и помощ.

Ако е  пин код не виждам какво се притесняваш. Ама ако е три цифрения секюрити код това вече е друга работа.

Освен данните на картата и собственика има  доста още информация де няма как да я получат или ти да им я дадеш за да им влезе тоя пин код в работа за злоупотреби с картата ти.

Опция за paypal разплащане няма ли ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно - аз като съм плащал(за други неща) са ми трябвали точно тези два номера - на лицето и на гърба на картата + разните му там лични данни. А ПИН-кода си мислех, че трябва само за банкомат и др. подобни устройства.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За смях и за чудене - при толкова дистрибуции (няма дума "версий", множествено число е "версии") точно до РобоЛинукс ли опряхте? :emoji_smiley-15: Съвместимост с много от уиндоуските програми се получава успешно с PlayOnLinux или Wine, или с алтернативна програма за Линукс.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vmonev написа:

За смях и за чудене - при толкова дистрибуции (няма дума "версий", множествено число е "версии") точно до РобоЛинукс ли опряхте? :emoji_smiley-15: Съвместимост с много от уиндоуските програми се получава успешно с PlayOnLinux или Wine, или с алтернативна програма за Линукс.

Желанието ми е да инсталирам NET. Framework3.5 sp1 под Wine в Xubuntu 12.04 LTS.  Не става и това е. Виждам, че Robolinux в Distrowatch.com e безплатна дистрибуция, а се оказва, че НЕ Е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно мошеници или просто тарикати. Имат правото да опитат, пък и май всъщност са някаква фондация, която е ангажирана в Камбоджа.  Може пък да работят за благородна кауза. Смущаващ е интересът им към кредитни карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.07.2015 г. at 18:13, BMW Маниак написа:

Ако е  пин код не виждам какво се притесняваш. Ама ако е три цифрения секюрити код това вече е друга работа.

Опция за paypal разплащане няма ли ?

Определено е секюрити кода - от ПИН не се интересува никой.

Щото пък за paypal няма да ти искат номер + секюрити код ?

преди 48 минути, vmonev написа:

Вероятно мошеници или просто тарикати. Имат правото да опитат, пък и май всъщност са някаква фондация, която е ангажирана в Камбоджа.  Може пък да работят за благородна кауза. Смущаващ е интересът им към кредитни карти.

Не е чак толкова смущаващ - просто такива са правилата при директен дебит. Просто ти си "отваряш сметката" и другата страна си взима колкото ѝ трябват. Има и начини за оспорване на плащания.

Цитат

Платецът може да анулира разрешението за директен дебит по всяко време, и банкерът може да откаже да извърши дебит, ако сделката би нарушила условията на банковата сметка, от която плащането е да се направи, например, ако се предизвика превишаване на кредитния лимит.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко уточнение. Ако някой си даде ПИН кода, може да се направи дубликат на картата, и да се източат парите през банкомат. ;) А при онлайн плащане, има определен срок, при който парите могат да се върнат. Тъй че, PIN е много по-важен.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ghostBG86 написа:

Малко уточнение. Ако някой си даде ПИН кода, може да се направи дубликат на картата, и да се източат парите през банкомат. ;) А при онлайн плащане, има определен срок, при който парите могат да се върнат. Тъй че, PIN е много по-важен.

Да - ако обаче има физически картата при него (този някой). Хайде - моят ПИН е 6428  - вземи си колкото искаш.

PS. Пък ти си кажи номер на картата, срок на валидност, секюрити код, вид на картата (Visa или друга) и банката и стой та гледай ... какво ще си купиш / купим. ПИН-а си го дръж скрит.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, jhoro написа:

Да - ако обаче има физически картата при него (този някой). Хайде - моят ПИН е 6428  - вземи си колкото искаш.

PS. Пък ти си кажи номер на картата, срок на валидност, секюрити код, вид на картата (Visa или друга) и банката и стой та гледай ... какво ще си купиш / купим. ПИН-а си го дръж скрит.

Купи си каквото искаш. ;) Един ден след това, парите ще бъдат обратно по моята сметка. ;) А в споменатия от теб начин /секюрити код, вид на картата, банка, валидност и т.н/ плюс PIN кода, ще ти изтегля паричките от банкомат. И ще пиеш, една студена водичка. Как мислиш, точат банкови сметки, като купуват през нета ли?  :D Прави се дубликат на картата, и се източва през банкомат. Не през онлайн магазин.

И няма да ми трябва твоята карта.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.