Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, има ли някой, който се занимава с изкуствен интелект и по-конкретно с генетични алгоритми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, има ли някой, който се занимава с изкуствен интелект и по-конкретно с генетични алгоритми?

Здравейте !

Съмнявам се да има някой, който да се занимава само с това, но повечето програмисти по един или друг начин са имали досег с тях. 

Ще може ли да бъдете по - конкретен/конкретна с въпроса си ?

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за откриване на път (ориентиране) в лабиринт. Имам разработен алгоритъм на базата на A*, но искаме да сравним с генетичен алгоритъм, но досега не съм се сблъсквал с тях, та търся някой, който е работил по тази тема за обмяна на опит.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

След едно бързо търсене, попаднах над нещо, което според мен е реализирано доста добре.

Под "доста добре", имам предвид формата на данните, семплостта на фитнес функцията и реалните опити и оптимизации. 

В зависимост от Вашия лабиринт, може да се опитате crossover функцията да е направите три- или четири- точкова, с оглед на по-бързо фитване на резултатите. 

(Забележете, че в момента тя е двуточкова, въпреки относително малкия размер на хромозомите).

Ако все още това не Ви харесва като реализация, може да изложите още малко информация за домейна или специфичността на задачата и да се опитаме да я направи :)

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря ви много за отделеното време. Мисля, че тази реализация ще ми помогне много. Това е част от един по-голям проект, та ако искате може да ви споделя повече информация, само оставете някакви координати за лично и по-бързо общуване.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.