Премини към съдържанието
sten90

Въпрос за превключвател на слушалки за телефон

Препоръчан отговор

Здравейте.

Днес си търсих слушалки за телефона, защото на старите им се прекъсна кабела при буксата. В техно-магазините имаше разни, но на тези които си харесах оттам не можеше да им се види точно каква е буксата(на мен ми трябваше извита на 90 градуса). Тръгнах да се прибирам и от един магазин за GSM аксесоари си взех такива(за 12 лева вместо за 6 долара :)).

Не ми стана ясно за какво служи онзи превключвател - от едната страна пише IP, а от другата - NK. От предпоследната картинка излиза, че първото е за IPhone, но за какво е другото? Продавачът ме питаше какъв точно ми бил телефона - аз му казах, че няма значение, а той каза, че имало. Каква е разликата? Знам, че за тези пари не е кой-знае какво, но поне да не прецакам нещо на телефона...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А модела на телефона е.......?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти спецификацията на твоя телефон.

Ето и какъв порт за слушалки поддържа.

OUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones Loudspeaker Yes 3.5mm jack Yes   - DNSe sound

Слушалките ти трябва да са с такъв жак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Жака според мен не е проблем - мисля, че на всички нови телефони и MP3 плейъри е 3,5 мм. Чудя се онзи превключвател на кабела за какво е изобщо. Да добавя, че на кутийката е нарисуван и от едната страна пише IPhone, а от другата - N95. Предполагам, че това е Нокия N95 и отново - каква им е разликата по отношение на звуковият сигнал?

Не знам какви са омовете нито на телефона, нито на слушалките.

П.П. Ако утре сменя Самсунга с LG например - някой от администраторите ще си направи ли труда да премести темата в раздела за LG съответно? ;)

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е в това, че слушалките са с 4 пина. При iPhone, е различно местоположение то на пина за микрофона от останалите телефони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече е нещо смислено. Понеже преди не съм имал слушалки с микрофон(т.нар. handsfree) искам да попитам: на удебелението за микрофона малко под самите слушалки има един бутон - трябва да го натискам всеки път, за да включвам микрофона ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е "дистанционно управление". Бутончето (ако е бутонче, не плъзгач) се използва за контролиране на смартфона. Например при мен действа така: мога да приемам обажданя; когато го задържа включвам "гласовите команди"; мога да контролирам плеъра (1 натискане пауза, 2 следващата песен)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.