Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, вчера си преинсталирах лаптопа (от x64 пак към x64). След като исках да я настроя (тъй като по default е 800х600) с ужас открих, че мога най-много до 1024х768  (Преди преинсталацията резолюцията беше възможна до 1366х768). Прочетох, че ще трябва ъпдейт на драйвъра (което беше нормално). Ъпдейта е с AMD Catalyst. След като го ъпдейтнах обаче екрана става много тъмен и не може да се ползва без допълнителен монитор. Пробвах какво ли не за този тъмен екран, не става и не става, а ми трябва по-голяма резолюция. Преди ъпдейта на драйвъра ми изписва, че съм с AMD Atombios, а след него - с AMD Radeon HD 7400M , така че и аз се обърках вече. Марката на лаптопа е ASUS X54H и нищо не е сменяно. Моля ви помогнете, че съм много притеснен. :(  :shock11:

Редактирано от lubo1998 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда не си уцели правилния драйвър.

Кажи си точния модел на лаптопа, и версията на операционната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на лаптопа: ASUS X54H

Версия на ОС: Windows 7 Ultimate x64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кликни тук , и си изтегли правилния драйвер (където в синьо пише VGA). Влез в Device Manager, намери видео устройството, деинсталирай сегашния драйвер, рестартирай, и инсталирай новия.

Пиши за резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

на OS избрах Windows 7 64 bit

http://prikachi.com/images.php?images/402/8158402f.jpg

:huh:

п.п. и на 3те драйвера така става

Редактирано от lubo1998 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това на VGA е за вградената графика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на лаптопа: ASUS X54H

Трябва да има още цифри от модела! Погледни етикетчето на дъното.

Или поне дай модела на видеокартата, ако знаеш как да го намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, оправих се. Оказа се, че е X54HR, подвел съм се по етикета отгоре. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Метин Шабан
      Здравейте , моля да ми помогнете да реша проблема с драйвера на видео картата. Когато пуснах днес да играя dota2 играта ми крашна и проблема беше свързан с Vulkan, също така от известно време някой елементи в играта както и сянката на някой обекти (най-вече на героите) бяха като "пулсиращ" квадрат. Днес след като влязох в Radeon setings забелязах ,че има нов ъпдейт и реших да актуализирам. За жалост като вляза и дам ъпдейт чек не отчита , че съм с новите драйвери. 
      Да отбележа, че в играта ползвам Vulcan а не Dx11. След като актуализирах проблема с Vulcan не се появи до 3-4 пускане, но после ми го даде отново, плюс това в играта има значителна разлика (накъсва)

• от thundar
      Здравейте  , 
      видях , че има подобни теми но все пак в една конфигурация е чисто индивидуална според нуждите и желанията на човек . Компютърът ще се използва най вече за игри . Харесах си няколко неща и ще се радвам да ми помогнете със съвети. 
      RYZEN 5 2600x
      ASROCK FATAL1TY B450 GAMING K4  или
      ASUS TUF B450-PRO GAMING   приемам и други предложения за дъно .чел съм различни мнения че дори най евтиното   x470 е много по добро от най скъпото b450 до колко е така  не знам 
       G.SKILL RIPJAWS V DIMM KIT 16GB F4-3200C16D-16GVKB 
      SEAGATE BARRACUDA COMPUTE 1TB
      256GB SSD ADATA XPG GAMMIX
      Кутия NZXT S340 Elite
      за захранване също се колебая дали да е 
      CORSAIR RMX SERIES RM650X  или SEASONIC FOCUS PLUS GOLD 650W   по желание да е по тихо 
      за видео карта MSI GeForce GTX 1070 Ti 8GB Gaming 
      а за монитор 21.5" ASUS VZ229H  за по голям мисля че ще ми дразни очите ..
      Благодаря Предварително 

• от strelecaaa
      Привет и честита 2019 година !
      Реших да си закупя видеокарта втора употреба, на изгодна цена, но поводи за притеснения - много.
      Прочетох няколко теми, но не намерих това което търсех, а именно отговори на въпросите:
      1.Има ли някакви начини (признаци) да се провери дадена видеокарта ползвана ли е за копаене и  прекалено ли е амортизирана ?
      2.Как мога да разбера с оригинален BIOS ли е, или е модифициран ?
      3.Тъй като продавачът твърди, че остава една година от гаранцията на видеокартата, но не и пази кутията, тази гаранция ще бъде ли призната ?

Благодаря :) !
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.