Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бум на жертви заради диети убийци - вижте кои режими разболяват

limoni-limonov-sok2.jpg

Лимоновата диета тази пролет се превърна в истински хит сред тийнейджъри и по-възрастни дами. Всичко живо, страстно бленуващо за стройна снага, купува лимони в промишлени количества. И разчита на вълшебните им качества, за да свали излишни килограми.

Но се оказа, че лимоновата диета е много опасна – само миналата седмица тя изпрати в болница 4 жени, съобщи д-р Петър Атанасов, шеф на клиника по вътрешни болести в “Пирогов”. А 34-годишната Стефка З. направо бере душа в интензивното отделение  на голяма столична болница. Имунната система на жената, доверила се безрезервно на лимоновата диета, е толкова разклатена, че стари хронични заболявания са се обострили и докторите се борят за живота й.

Родителите на тийнейджърка от езикова гимназия в Пловдив преди дни повикаха Бърза помощ, след като завариха дъщеря си припаднала. Момичето от седмица карало само на топла вода с лимонов сок, за да свали до абитуриентския си бал поне 4 кг и влезе в балната си рокля. Спешният екип установил, че кръвното на девойката е паднало опасно надолу, а нивото на кръвната є захар – също е на минимално допустимата стойност.

Д-р Весела Топенчарова от Пазарджик съобщи, че едва е свестила 17-годишна гладуваща девойка, чието лице било станало бяло като платно.

За опасната лимонова диета съобщиха и медици от почти всички спешни центрове в страната. В Хасково жени са получили як световъртеж, подлагайки се на жестока лимонова диета, за да стопят мазнините в тялото си.

Какво всъщност представлява модната лимонова диета. Този екзотичен плод е много богат на витамин С и полезен за премахване на натрупванията в храносмилателната система. Той нормализира процеса на усвояване на хранителните елементи и обмяната на веществата, мощно средство е за премахване на шлаките и помага на човек да се отърве от натрупаните токсини в организма, уточняват специалистите по хранене. Казано иначе – лимонът го прочиства.

Но никой не е казал, че желаещите да отслабнат с помощта на лимони трябва непременно да гладуват, което те правят на своя глава. По време на тази диета е добре човек да се храни умерено, а не само да залага на топла вода с изцеден лимонов сок сутрин на гладно. И какво се получава? По-слабите хора рязко свалят кръвното и им причернява пред очите, имунните им сили падат, те стават вяли, отпуснати, уморени. Лицата им пребледняват.

Още една лоша черта на тази диета - ако човек не изплакне зъбите си след изпиване на лимона, ще ги увреди. Освен това тя не се препоръчва, дори се забранява, за хора със стомашно-чревни проблеми, защото събужда стари язви, колити и гастрити.

Тъкмо такава язва на дванадесетопръстника е отвела Стефка З. в болницата, където се опитват да спрат кръвоизлива в корема й.

Диетолог №1 проф. Донка Байкова:

Организмът е умна биологична машинка

“Идеална диета за отслабване не е измислена. Ако имаше такава, всички щяхме да я знаем, а откривателят є щеше да е удостоен с Нобелова награда”, каза известната диетоложка проф. Донка Байкова. Причината да няма универсална диета според нея е, че организмът е умна биологична машинка и след най-много 2 седмици намира механизми, с които да противодейства на която и да е иначе прекрасна диета за отслабване. Това е свързано с борбата за оцеляване. Ако непрекъснато сваляме килограми с някаква диета, рискът за здравето и живота ни би бил голям. Като свършат мазнинките в тялото ни, започват да се топят мускулите, в това число и мускулът на сърцето. Накрая – инфаркт.

Това не бива да се допуска. “Затова препоръчвам умното, дозирано хранене с качествени продукти. Без ненужно въздържане от някои от тях, но и без лакомо поглъщане на големи количества храни”, каза професорката.

http://pik.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B2-%D0%BF%D0%B8%D0%BA-%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D1%81-%D0%BF%D0%B8%D0%BA-%D0%B1%D1%83%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B2%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%B9%D1%86%D0%B8---%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D0%BC%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%82-news332230.html

От доста време се шири погрешното схващане, че колкото по-слаба е една девойка или жена, толкова е по-харесвана.

Нета изобилства от чудотворни диети за бързо отслабване, голяма част от които са опасни за здравето.

Не би било лошо да знаем към кои диети не бива да прибягваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък мислех, че лимонова диета е, когато ти сложат лимонче на ръба на чашата с джин.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички искат да отслабнат  бързо, но не мислят, че после кожата увисва и стават грозни кифли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички искат да отслабнат  бързо, но не мислят, че после кожата увисва и стават грозни кифли.

Увисналата кожа не е най-голямата беда, въпреки че е страшно да се погледнеш в огледалото.

Уврежда се здравето.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Увисналата кожа не е най-голямата беда, въпреки че е страшно да се погледнеш в огледалото.

Уврежда се здравето.

Съгласен съм, че здравето е най-важното, но повечето кифли им е по-важно да изглеждат, добре за морето, а след това пак се наливат с безалкохолни,хамбургери и т.н. А изобщо не се замислят, че след като свалят толкова бързо въпросните килограми Х кожата им ще увисне, ще имат здравословни проблеми. Познавам едни кифли, които цяла зима се тъпчат като прасета, а 1 месец преди летния сезон почнаха да тренират усилено, а се хранят като мижитурки....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Съгласен съм, че здравето е най-важното, но повечето кифли им е по-важно да изглеждат, добре за морето, а след това пак се наливат с безалкохолни,хамбургери и т.н. А изобщо не се замислят, че след като свалят толкова бързо въпросните килограми Х кожата им ще увисне, ще имат здравословни проблеми. Познавам едни кифли, които цяла зима се тъпчат като прасета, а 1 месец преди летния сезон почнаха да тренират усилено, а се хранят като мижитурки....

Кой знае какви хубави момичета са де се грижат за външния си вид ама ти веднага ги оправи и характеризира.

п.п. Иначе и аз много пера лимони на чай.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми като им толкоз акъла

не бе суета не бе чудо

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диетите са вредни за психиката

През 21 в. все по-често младите хора се заглеждат по перфектните модели от списанията и билбордовете и искат да приличат на тях. Първото, което забелязват е стройното и слабо тяло, което не притежават. Започва се въртенето в един безкраен кръг от диети и лишения като в крайна сметка не отслабват, дори качват повече. Какво всъщност означава думата „диета“?  Това е специален режим на хранене, който е съобразен със състоянието на организма. В днешно време, за съжаление, тази дума се е превърнала в синоним на глад и нищожно хранене.

Освен физически диетите осакатяват и психически човешкото същество.  Минавайки на диета ние настройваме мозъка си, че за определен период от време ще доставяме на тялото си ограничено количество храна. През това време той изпраща сигнали, че трябва да се използват „складираните резерви“ (мазнини), за да се набави необходимата енергия за нормалното функциониране на органите и изпълнение на жизненоважните процеси в организма.
Какво става след като този период било то няколко дни, седмици или месеци изтече? Ние пренастройваме мозъка си, че този отрязък от време е свършил, а той от своя страна изпраща сигнали до тялото, че „кризата“ е минала. След този момент се започва едно постоянно преяждане, което цели  да възтанови организма от миналата криза и да се подготви евентуално за следваща. Така храната вместо да се усвоява и използва за енергия тя просто се складира за друг период от лишения. Започва се едно безкрайно въртене в омагьосан кръг, от който няма излизане.

Последствията най- често са фатални и дори смъртоносни. Разболяваме се от булимия, което в 90% от случаите води анорексия невроза. Това са психически разстройства, които водят до физически. Болните най-често се срамуват от болестта си, но въпреки това не излагайте живота си на опасност, а потърсете професионална помощ от психотерапевт или спортен консултант.

http://www.icp-bg.com/diet.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра ти да няма да ставаш диетолог?

Диетите са за суетните и комплексарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като прочетох, че първо се топели мазнините, а после мускулите, ми стана ясно колко е жълта тая статия. Идеална диета няма, но някой наясно ли е как изобщо се превежда "диета". Това на български е "начин на хранене". А всеки си има начин на хранене, демек всеки си спазва диета. Дори да се тъпчеш като прасе периодично, пак е диета. Но аз ще ви кажа нещо добро за отслабване. Диетата е свързана с намаляване на въглехидратите като хляб, овесени ядки и тем подобни, постепенно през два дена. Примерно понеделник и вторник 400 грама въглехидрати, сряда и четвъртък 200 грама, петък и събота 100 грама. намалените въглехидрати се компенсират с белтъчини като бяло пилешко месо, скумрия, извара, яйца. За мазнините да не ви пука много, те изпълняват транспортни функции в организма и са необходими. И идва най-накрая неделя, когато ядете каквото си искате. Е, не като прасета, макар че и това може да направите, ако сте на маса. В понеделник пак на нов глас старата песен до следващата неделя. Това се комбинира със спортни упражнения, като упражненията се правят с малки почивки, без да се свалят тежестите. И понеже това на практика е почти бевъзможно, то се ползват максималните за случая тежести, които са възможни при кратките почивки. Почивките също се намалят постепенно, а не изведнъж, щото става кофти за организма. Примерно от 120 секунди, следващата седмица 110, след това 100 и така нататък. Целта на подобен начин на хранене е да се свалят 1-1.5 кг на седмица. или за месец това са около 5-6 килограма. Всъщност, човек е най-лек в събота, защото в неделя зарежда на корем :) Така, че килограмите се сравняват по дни от седмицата и час, а не по всяко време преди и след WC-то. Другото важно нещо за тая диета е храненето през 2-2.5 часа, като активно се ядат примерно моркови. Всъщност морковите са задължителни заради фибрите, които забавят смилането на храната, а от там човек се чувства заситен по-дълго време. Плодовете се изключват изцяло, с изключение на неделята и първите дни от диетата, когато могат да се консумират сутрин. Хляб само черен и то максимум до обяд. Въглехидратите най-лесно се контролират с хляба. Примерно първите два дни 8 филийки, вторите два дни 4, третите 2. Овесените ядки също могат да се намаляват по тоя начин, като накрая се стигне до две супени лъжици с кисело мляко и лъжица мед. Гаранция, че ще отслабнете за месец около 5 килограма и то без голяма загуба на мускулна маса. И го няма онова чувство на постоянен глад, както и нервното поведение заради липсата на достатъчно въглехидрати. Обаче без активна физическа дейност тая диета е нищо.  Навремето я четох в едно културистично списание. Там по принцип пишат какви ли не диети, но тая ми направи впечатление заради това, че няма нищо постоянно при нея. няма постоянно ядене на плодове или лимони. Няма и ограничение какво да не се яде, защото в неделя е за предпочитане дори да ядете всичко, което си помислите. Няма ограничение и какви белтъчини да се приемат така, че на кой каквото му е кеф, стига да се съобразява и с наличието на въглехидрати в храните, които имат и много белтъчини. А за мазнините е ясно. избягват се кюфтетата и свинското. Много далече стоим от вафличките и чистата захар. За подсладител ползваме мед. Това е моята диета, която съм усъвършенствал за себе си. Тая година почнах началото на май и вече съм свалил около 6 килограма, което е около очакванията. И най-хубавото от цялата работа е това, че тия 6 килограма по-малко си личат. Но си личат по тоя начин, че все едно съм ги качил, ако някой разбира за какво говоря. 

Диетите са за суетните и комплексарите.

Виж сега комшу. Аз преди 3-4 години бях стигнал 120 килограма. От бира и ракия. отказах алкохола и с малко тренировки ( без диета), смъквах десетина килограма. Кофтито е, че станаха доста годините, през които съм над 105 кг. Може би вече 12-13 години не съм падал под 105 килограма. И то не мускули, щото престанах да тренирам преди 13 години. Тия кила и алкохолния делириум доведоха до проблеми с костите, а скоро и с коленете! Аз никога не съм имал проблеми с коленете досега. Теглото е лошо нещо, запомни това.  И никой тук не е казал, че трябва да се разболяваме от анорексия, щом споменем думата тегло и диета. Бъркаш нещата ми се струва. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е моята диета, която съм усъвършенствал за себе си. Тая година почнах началото на май и вече съм свалил около 6 килограма, което е около очакванията. И най-хубавото от цялата работа е това, че тия 6 килограма по-малко си личат. Но си личат по тоя начин, че все едно съм ги качил, ако някой разбира за какво говоря. 

Качил си мускулна маса. :)

Не, но и така да е няма лошо, нали?

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега комшу. Аз преди 3-4 години бях стигнал 120 килограма. От бира и ракия. отказах алкохола и с малко тренировки ( без диета), смъквах десетина килограма. Кофтито е, че станаха доста годините, през които съм над 105 кг. Може би вече 12-13 години не съм падал под 105 килограма. И то не мускули, щото престанах да тренирам преди 13 години. Тия кила и алкохолния делириум доведоха до проблеми с костите, а скоро и с коленете! Аз никога не съм имал проблеми с коленете досега. Теглото е лошо нещо, запомни това.  И никой тук не е казал, че трябва да се разболяваме от анорексия, щом споменем думата тегло и диета. Бъркаш нещата ми се струва. 

Комшу и аз съм 100 килограма, но нито съм дебел, нито се чувствам зле. Все пак съм и 1.85м висок де.Просто не плюскам кат свиня, а после да правя диети.Попрекалявал съм с хапването понякога, но следващите ден-два се поограничавам и така...Когато човек се храни балансирано не мисля има нужда от диети.

пп.Ааа и почти ходя на работа пеша въпреки, че имам кола.Човек като води ''застоял живот'' нито диети, нито чудо ще го спаси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като прочетох, че първо се топели мазнините, а после мускулите, ми стана ясно колко е жълта тая статия. Идеална диета няма, но някой наясно ли е как изобщо се превежда "диета". Това на български е "начин на хранене". А всеки си има начин на хранене, демек всеки си спазва диета. Дори да се тъпчеш като прасе периодично, пак е диета. Но аз ще ви кажа нещо добро за отслабване. Диетата е свързана с намаляване на въглехидратите като хляб, овесени ядки и тем подобни, постепенно през два дена. Примерно понеделник и вторник 400 грама въглехидрати, сряда и четвъртък 200 грама, петък и събота 100 грама. намалените въглехидрати се компенсират с белтъчини като бяло пилешко месо, скумрия, извара, яйца. За мазнините да не ви пука много, те изпълняват транспортни функции в организма и са необходими. И идва най-накрая неделя, когато ядете каквото си искате. Е, не като прасета, макар че и това може да направите, ако сте на маса. В понеделник пак на нов глас старата песен до следващата неделя. Това се комбинира със спортни упражнения, като упражненията се правят с малки почивки, без да се свалят тежестите. И понеже това на практика е почти бевъзможно, то се ползват максималните за случая тежести, които са възможни при кратките почивки. Почивките също се намалят постепенно, а не изведнъж, щото става кофти за организма. Примерно от 120 секунди, следващата седмица 110, след това 100 и така нататък. Целта на подобен начин на хранене е да се свалят 1-1.5 кг на седмица. или за месец това са около 5-6 килограма. Всъщност, човек е най-лек в събота, защото в неделя зарежда на корем :) Така, че килограмите се сравняват по дни от седмицата и час, а не по всяко време преди и след WC-то. Другото важно нещо за тая диета е храненето през 2-2.5 часа, като активно се ядат примерно моркови. Всъщност морковите са задължителни заради фибрите, които забавят смилането на храната, а от там човек се чувства заситен по-дълго време. Плодовете се изключват изцяло, с изключение на неделята и първите дни от диетата, когато могат да се консумират сутрин. Хляб само черен и то максимум до обяд. Въглехидратите най-лесно се контролират с хляба. Примерно първите два дни 8 филийки, вторите два дни 4, третите 2. Овесените ядки също могат да се намаляват по тоя начин, като накрая се стигне до две супени лъжици с кисело мляко и лъжица мед. Гаранция, че ще отслабнете за месец около 5 килограма и то без голяма загуба на мускулна маса. И го няма онова чувство на постоянен глад, както и нервното поведение заради липсата на достатъчно въглехидрати. Обаче без активна физическа дейност тая диета е нищо.  Навремето я четох в едно културистично списание. Там по принцип пишат какви ли не диети, но тая ми направи впечатление заради това, че няма нищо постоянно при нея. няма постоянно ядене на плодове или лимони. Няма и ограничение какво да не се яде, защото в неделя е за предпочитане дори да ядете всичко, което си помислите. Няма ограничение и какви белтъчини да се приемат така, че на кой каквото му е кеф, стига да се съобразява и с наличието на въглехидрати в храните, които имат и много белтъчини. А за мазнините е ясно. избягват се кюфтетата и свинското. Много далече стоим от вафличките и чистата захар. За подсладител ползваме мед. Това е моята диета, която съм усъвършенствал за себе си. Тая година почнах началото на май и вече съм свалил около 6 килограма, което е около очакванията. И най-хубавото от цялата работа е това, че тия 6 килограма по-малко си личат. Но си личат по тоя начин, че все едно съм ги качил, ако някой разбира за какво говоря. 

Съгласен съм почти с всичко, но има и някой неща за които грешиш. На седмица е добре да се свалят поне по 2-3 кг. Другото което е, когато си в период на чистене е добре, да ядеш на всеки 4 часа. Също така да имаш един основен ден "зареждащ", защо свинското да се избягва? Другото което си забравил да напишеш, че в период на чистене най-важна роля също така играе и тренировъчния режим, ако се набляга повече на упражнения с уреди, а не с свободни тежести ефекта няма да бъде никакъв. Лично моята приятелка, когато беше в период на чистене началото на годината, наблягаше на НВД "нисковъглехидратна диета" , правеше основните, но най-важни упражнения "клек,тяга,гребане,лег,кофи,набирания" , лично тя свали за 8 дни нейните прослувути 6 кг.

П.п. Ако имаш желание, всичко се постига! Айде лека и спокойна вечер.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пп.Човек като води ''застоял живот'' нито диети, нито чудо ще го спаси.

Точно така е, но иди го обясни на тези, които от стола сядат в колата

Аз изминавам поне по 5 км на ден.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качил си мускулна маса. :)

Нещо такова. По-скоро се махнаха мазнините от тялото и си проличаха мускулите. Те също падат, няма как, щото аз не съм професионалист, че да следя всичко до грам. То това вече е лудост или по-точно професионализъм, ако говорим за културистите. Само че там нещата са по-различни заради използваните медикаменти. А качването на мускулна маса става на периоди. Има период за качване на маса, период за задържане и период за изчистване. Проблемът при мен бе, че имах тегло във вид на мазнини, а не на мускули. И тук вече е сложно да се измислят нещата. Затова моят подход бе  - яко качване на сила и маса през зимата, та чак до края на април и постепенно изчистване след това.  На есен пак, ако съм на тоя акъл, но тогава една степен нагоре. За комплексите какво да кажа. Всеки си има комплекси, но моят е да не пукалясам заради свръх тегло. преди 3 години имах проблеми и със ставите под таза, та бях на инжекции и дори не можех да карам колата си. От тогава се хванах да се раздвижвам, щото от тая ракия и след като свърши бира, бях станал угоено прасе. И то угоено само около ханша :) Знам за хора, дето са мазни, ама навсякъде където ги погледнеш. Е, аз съм от ония, дето трупат около корема, хаха. Затова и проблеми с кръста и какво ли не. Откак почнах да тренирам, а то бе може би някъде преди 3 години, нещата се подобриха. Само че се появиха други проблеми, свързани пък с дългия срок, през който не съм тренирал. Хубавото от цялата работа е, че се нормализира кръвно, пулс и глава. Така,ч е теглото води не само до комплекси, а най-вече до проблеми с кръвното, костите и главата. Ей затова и се хванах да тренирам, а сега и да смъкна излишните мазнини. Иначе просто съм труп на 50, както повечето мои връстници ще бъдат. като ги гледам какви шкембета са направили и как не могат да се наведат да си вържат вързанките, ми дожалява, че Бог не ги е създал с копита :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така е, но иди го обясни на тези, които от стола сядат в колата

Аз изминавам поне по 5 км на ден.

Лайк  :)

8159386n.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диетите са вредни за психиката

и за психиката на околните

една позната като ми изрежда всеки ден на каква диета била....че рокличките не й ставали

е няма такъв тормоз честно

много ме вълнуват нейните тлъстини трици парцали....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм почти с всичко, но има и някой неща за които грешиш. На седмица е добре да се свалят поне по 2-3 кг. Другото което е, когато си в период на чистене е добре, да ядеш на всеки 4 часа. Също така да имаш един основен ден "зареждащ", защо свинското да се избягва? Другото което си забравил да напишеш, че в период на чистене най-важна роля също така играе и тренировъчния режим, ако се набляга повече на упражнения с уреди, а не с свободни тежести ефекта няма да бъде никакъв. Лично моята приятелка, когато беше в период на чистене началото на годината, наблягаше на НВД "нисковъглехидратна диета" , правеше основните, но най-важни упражнения "клек,тяга,гребане,лег,кофи,набирания" , лично тя свали за 8 дни нейните прослувути 6 кг.

П.п. Ако имаш желание, всичко се постига! Айде лека и спокойна вечер.

Е, за тая диета не съм чувал. Аз когато четях за диети, бе преди 15-20 години. А те нещата се развиват. Само че ползвам тая диета, защото навремето също съм го правил и знам ефекта какъв е. Но за тия 4 килограма не знам как ще стане без загуба на мускулна маса. А то целта е да се запазят мускулите. Що се отнася до упражненията, аз не си променям тренировката. Това съм го чувал от големите културисти навремето. Леките тежести влошават нещата с мускулите, както и изолираните упражнения. изолирани упражнения правя рядко, както и напълно чисти повторения. Смятам, че всяко упражнение трябва да има елемента на чийтинга и то не само накрая. Макар че всичко е индивидуално в зависимост от упражнението и мястото му в тренировката.   Между другото, да свалиш 4 килограма на седмица е чисто и просто физиологически невъзможно, защото тия 4 килограма ще са за сметка и на мускулна маса. Няма как да изгориш 4 кила мазнини. Смятай, че това са 32000 килокалории. Тоест, ако го разделиш на 7, се получава по 4500 килокалории да изгориш само мазнини. Е няма как това да стане, след като на ден ти нормално приемаш и изгаряш 2500-3500 килокалории. За да смъкнеш 1 килограм на седмица, трябва да имаш дефицит от 8000 килокалории, ако броим само тия от мазнините, без изядените мускули. Или това означава дефицит от 1100 килокалории на ден, което си е вредно за организма и си е жив глад. Затова дефицита трябва да бъде максимум 500 килокалории, а и те са много. 

ПП: Хм, прочел съм грешно за килограмите. Ами сметни го за 3 килограма, това са 6000 килокалории дефицит на седмица, което пак е много и означава изяждане на мускулите. Между другото, човешкият организъм най-напред изяжда мускулната си маса и след това за последно оставя мазнините. Ей това е лошото на диетите. 

Комшу и аз съм 100 килограма, но нито съм дебел, нито се чувствам зле. Все пак съм и 1.85м висок де.Просто не плюскам кат свиня, а после да правя диети.Попрекалявал съм с хапването понякога, но следващите ден-два се поограничавам и така...Когато човек се храни балансирано не мисля има нужда от диети.

пп.Ааа и почти ходя на работа пеша въпреки, че имам кола.Човек като води ''застоял живот'' нито диети, нито чудо ще го спаси.

Прав си, аз също не спазвам диети :) Това е първата ми диета от 2000-2001 година насам. Но за тия години просто се видях каква свиня ставам от тая ракия и бира. Казват, бирено шкембе. само че при мен се получи ракиено, щото цяла зима бира не съм пил, но на пролет ударих 120 кила. А кантара тегли само до 120, освен това показва с 2-3 килограма повече. Това означава, че го превъртам. Е не е истина, как от 70 литра ракия за 4 месеца качих толкова кила. като се амисля, това да изпия 70 литра за 120 дена си е чисто геройство. Ако някой мисли да подобрява рекорда ми, ще му помогна.  И между другото, гледам моите набори на работа, с които работя 10 години. Всички до един са със шкембета, а някои станаха и с големи шкембета като плондери. Не знам ти как успяваш да поддържаш талията, но аз не виждам нещо подобно при никой мой познат набор. Малко или много, всеки си има биреното шкембе, което по някое време почва да му пречи дори да си обуе обувките. И аз бях така, голямо пъшкане беше  докато обуя обувките, като преди раждане. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, за тая диета не съм чувал. Аз когато четях за диети, бе преди 15-20 години. А те нещата се развиват. Само че ползвам тая диета, защото навремето също съм го правил и знам ефекта какъв е. Но за тия 4 килограма не знам как ще стане без загуба на мускулна маса. А то целта е да се запазят мускулите. Що се отнася до упражненията, аз не си променям тренировката. Това съм го чувал от големите културисти навремето. Леките тежести влошават нещата с мускулите, както и изолираните упражнения. изолирани упражнения правя рядко, както и напълно чисти повторения. Смятам, че всяко упражнение трябва да има елемента на чийтинга и то не само накрая. Макар че всичко е индивидуално в зависимост от упражнението и мястото му в тренировката. Между другото, да свалиш 4 килограма на седмица е чисто и просто физиологически невъзможно, защото тия 4 килограма ще са за сметка и на мускулна маса. Няма как да изгориш 4 кила мазнини. Смятай, че това са 32000 килокалории. Тоест, ако го разделиш на 7, се получава по 4500 килокалории да изгориш само мазнини. Е няма как това да стане, след като на ден ти нормално приемаш и изгаряш 2500-3500 килокалории. За да смъкнеш 1 килограм на седмица, трябва да имаш дефицит от 8000 килокалории, ако броим само тия от мазнините, без изядените мускули. Или това означава дефицит от 1100 килокалории на ден, което си е вредно за организма и си е жив глад. Затова дефицита трябва да бъде максимум 500 килокалории, а и те са много.

ПП: Хм, прочел съм грешно за килограмите. Ами сметни го за 3 килограма, това са 6000 килокалории дефицит на седмица, което пак е много и означава изяждане на мускулите. Между другото, човешкият организъм най-напред изяжда мускулната си маса и след това за последно оставя мазнините. Ей това е лошото на диетите.

Няма как да не се свали малко мускул, но просто споделих, че всичко е възможно, ако имаш желание и воля. Сега съм на вънка, не мога да обърна много внимание,но по спомен тя трябваше да приема по 3800 калории, аз бях извадил 700 да бъде в дефицит, добре й се отразяваше дневния прием на калории, отделно взимаше протейн,креатин,бцаа и още нещо, тогава тренираше доста усилено и не виждам съществена загуба на мускул. Тогава я напъвах повече килограми да туря на лоста, повече набирания правише. Но по спомен мисля, че това спазваше, но може да греша;

Сутрин - кафе с банан и сок от лимон

След тренировка - банан

Обяд - 400 гр. свинско "сурово състояние" с една филия черен хляб и яйце.

Следобед - 100 гр. бадеми

Вечер - 400 гр. риба и салата

Преди сън - 4 яйца

Трнировка;

Понеделник -сряда -петък силови с тежести под 40 кг не й давах да тренира, клековете ги правише с 70 кг. а набиранията и кофите с допълнителни 25 кг "дискове"

Вторник и събота кардио сред природата. Загубата на мускулна маса е почти нулева.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... това да изпия 70 литра за 120 дена си е чисто геройство. Ако някой мисли да подобрява рекорда ми, ще му помогна...

Ако искаш да те запозная с пиянките на работа.Имаме си там  двама-трима  индивида дето 70 литра ще я опукат за няма и месец и половина-два (на калпак говоря), че и джибрите ще изядат :D

Ама темата е за диети де, та аз спирам да дращя вече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да те запозная с пиянките на работа.Имаме си там  двама-трима  индивида дето 70 литра ще я опукат за няма и месец и половина-два (на калпак говоря), че и джибрите ще изядат :D

Ама темата е за диети де, та аз спирам да дращя вече...

О, пиянки има навсякъде. Лошото е, че преди няколко години аз бях най-големия на работа :P И като казвам 70 литра, не смятам и тая, дето купих от магазина, щото август варих на 4 пъти, но до нова година свърши, та се наложи още една варка да правим януари. Не мисля, че са много хората, които като мен от сутрин до вече всеки божи ден изпиват минимум 12 бири и си допиват с ракия. Всеки се прави на голям пияч, но на практика 90% падат под масата много бързо. Аз имах нещастието да стигам до едно положение и след това като вода.  Навремето, когато не се смятах а голям пияч, се чудех на колегите като се хвалят, колко пиели. В един момент обаче осъзнах, че всъщност те само се хвалят и никаква работа не вършат (сигурно и в леглото са така). Осъзнах, че всъщност по едно време почнах да се крия, че пия, щото ги изпреварих много. Аз съм човек на крайностите и то на големите крайности. Мога с много, мога и без нищо. По средата не ме търси за по бира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз като маам всичко наред и после отида вечерта да помпам на лоста си ми е добре :D :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз като маам всичко наред и после отида вечерта да помпам на лоста си ми е добре :D :D

Е ти пък след вечеря на лоста !

Остави храната да си намери мястото а на лоста помпай между 2 и 3 през нощта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е след вечеря, а преди нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.