Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така ще бъда максимално кратък хора. От вчера се мятам на 8-ка , очевидно все още не съм успял щом пиша тук. Значи след часове ядове,ровене в интернет , псувни стигнах до положение където флашката с уина не се чете при стартиране и ми излиза това OPERATING SYSTEM WASNT FOUND TRY DISCONNECTING ANY DRIVES THAT DONT MAINTAIN AN OPERATING SYSTEM. Лаптопа е асус k550ln , преди ми четеше флашката , сега не , дори си купих нова пробвах с различни инсталатори и няма ефект. Пробвах с двд , но диска ,който имам не става. Моля ви помогнете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо по-добре Windows 8.1. Направи буутваща флашка по следния начин: Изтегли Daemond Tools и монтирай ISO файл на Windows (чист). Копирай файловете във флашката, която предварително е била форматирана в FAT или NTFS формат. Увери се, че не си я включил в USB 3.0 порт, ако е така я премести в USB 2.0. От инсталатора, като преди това си настроил от биоса да чете като първо устройство USB, ще можеш да форматираш диска, да разделяш на дялове и други и да направиш чиста инсталация. Ако искаш ъпгрейд просто монтирай ISO файла с Damond Tools и стартирай файла setup.exe ще ти надгради до Windows 8 и ще запази цялата потребителска информация. Ъпгрейта ще се извърши в същия дял на, който е и текущата система (казвам го информативно защото предишните инсталатори на Windows 7 и по-старите имаха опция да избираш дали ще правиш чиста инсталация, на кой дял и т.н. ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С  коя програма си направил флашката си boot-ваща.Имаш ли мишка свързана?

Rufus 2.2 и  Universal usb installer са 2-те програмки ,които използвах. Първоначално беше с мишка и клавиатура , всичко си беше точно , но ми изписваше,че ми липсва файл към уиндоуса след дяловете и не ми даваше да продължа . След това не знам какво стана пробвах 2 уиндоуса , реших накрая просто да пусна лаптопа без флашка и изкочи този надпис , след това нали спря да я чете и откачих всичко , но няма резултат.

Първо по-добре Windows 8.1. Направи буутваща флашка по следния начин: Изтегли Daemond Tools и монтирай ISO файл на Windows (чист). Копирай файловете във флашката, която предварително е била форматирана в FAT или NTFS формат. Увери се, че не си я включил в USB 3.0 порт, ако е така я премести в USB 2.0. От инсталатора, като преди това си настроил от биоса да чете като първо устройство USB, ще можеш да форматираш диска, да разделяш на дялове и други и да направиш чиста инсталация. Ако искаш ъпгрейд просто монтирай ISO файла с Damond Tools и стартирай файла setup.exe ще ти надгради до Windows 8 и ще запази цялата потребителска информация. Ъпгрейта ще се извърши в същия дял на, който е и текущата система (казвам го информативно защото предишните инсталатори на Windows 7 и по-старите имаха опция да избираш дали ще правиш чиста инсталация, на кой дял и т.н. ) 

Сега ще пробвам по твоя начин. Пробвах в 3-те порта (2 3.0 и 1 2.0 ) Биоса не мога да го настроя да чете флашка , не знам как според това което е дадено за инструкция при инсталирането на уиндоуса към торента! Предполагам ,че сам е настроен щом първоначално успяваше. Изтрих си ц-то при дяловете и фактически нямам уиндоус на компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Rufus 2.2 и  Universal usb installer са 2-те програмки ,които използвах. Първоначално беше с мишка и клавиатура , всичко си беше точно , но ми изписваше,че ми липсва файл към уиндоуса след дяловете и не ми даваше да продължа . След това не знам какво стана пробвах 2 уиндоуса , реших накрая просто да пусна лаптопа без флашка и изкочи този надпис , след това нали спря да я чете и откачих всичко , но няма резултат.

Сега ще пробвам по твоя начин. Пробвах в 3-те порта (2 3.0 и 1 2.0 ) Биоса не мога да го настроя да чете флашка , не знам как според това което е дадено за инструкция при инсталирането на уиндоуса към торента! Предполагам ,че сам е настроен щом първоначално успяваше. Изтрих си ц-то при дяловете и фактически нямам уиндоус на компа.

Е как искаш да стартира инсталация от флашка,като не си настроил биоса..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как искаш да стартира инсталация от флашка,като не си настроил биоса..........

Както казах по-рано -първоначално си стартираше инсталацията със флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо използвайте, чисто копие на Windows 8.1 (msdn).

След, това направете флашката бутваща с помощта на Windows USB/DVD Download Tool.

Влизате в BIOS и настройвате флашката да е първа (first) от Boot менюто.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Първо използвайте, чисто копие на Windows 8.1 (msdn).

След, това направете флашката бутваща с помощта на Windows USB/DVD Download Tool.

Влизате в BIOS и настройвате флашката да е първа (first) от Boot менюто.

Пробвах с 8.1 ПРО ъпдате и 8.1 8in1... Като едни от най-изтегляни торени.... Държа уиндоуса да е про , понеже държа да е стабилен за игри... Може ли да обясниш как да го направя флашката да е първа? Асус е лаптопа и не мога да намеря къде точно да го направя това. Също тази програма е за уин7 , а аз искам 8-ка.

Редактирано от Subject (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с 8.1 ПРО ъпдате и 8.1 8in1... Като едни от най-изтегляни торени.... Държа уиндоуса да е про , понеже държа да е стабилен за игри... Може ли да обясниш как да го направя флашката да е първа? Асус е лаптопа и не мога да намеря къде точно да го направя това. Също тази програма е за уин7 , а аз искам 8-ка.

Тази програма е официална от Microsoft и се прави флашката бутваща без проблем за Windows 7/8/8.1.

Не съм опитвал само със 10-ка.

Относно настройването да е първо бутващо устройство. Поставяте флашката. Влизането в BIOS, става обикновено (със задържане на бутона преди да е заредила ОС)

със F2/F8 или Del от клавиатурата.

Има и опцията за Quick Boot (бързо бутване), което става пак от клавиатурата. За всеки компютър е различно. Ще трябва да си прочетете упътването (manual).

Преди да инсталирате ОС, Ви съветвам да си свалите необходимите драйвери, освен ако нямате диск със драйвери за 8.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програма е официална от Microsoft и се прави флашката бутваща без проблем за Windows 7/8/8.1.

Не съм опитвал само със 10-ка.

Относно настройването да е първо бутващо устройство. Поставяте флашката. Влизането в BIOS, става обикновено (със задържане на бутона преди да е заредила ОС)

със F2/F8 или Del от клавиатурата.

Има и опцията за Quick Boot (бързо бутване), което става пак от клавиатурата. За всеки компютър е различно. Ще трябва да си прочетете упътването (manual).

Преди да инсталирате ОС, Ви съветвам да си свалите необходимите драйвери, освен ако нямате диск със драйвери за 8.1.

Аха ясно! Само ,че гледам упътването но все още не виждам , къде е опцията за флашката. В момента качвам уиндоуса с програмката и ще поразровичкам да видим...!

Първия уиндоус ,който пробвах , не може да бъде буутабъл , от програмата която ми даде. Сега пробвам с друг уин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки Windows може да е bootable, то ако не е как ще се инсталира...?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Нямате никакви познания по това как се прави bootable disk или USB.

2. Използвате Windows, който е от торент и не се знае дали работи и как работи.

3. Не знаете как да настроите в bios кое устройство да е FirstBootDevice.

4. И защо искате от Windows 7  да минете на проблематичния Windows 8?!?!?! 

5. Използвате лаптоп за игри. Това означава, че ще го убиете. Ако мислите, че с windows 8.1 новите игри ще хвърчат на него жестоко сте се излъгал.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки Windows може да е bootable, то ако не е как ще се инсталира...?!

Не точно, може и без да е буутъбъл, ма няма смисъл човек да се мъчи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Нямате никакви познания по това как се прави bootable disk или USB.

2. Използвате Windows, който е от торент и не се знае дали работи и как работи.

3. Не знаете как да настроите в bios кое устройство да е FirstBootDevice.

4. И защо искате от Windows 7  да минете на проблематичния Windows 8?!?!?! 

5. Използвате лаптоп за игри. Това означава, че ще го убиете. Ако мислите, че с windows 8.1 новите игри ще хвърчат на него жестоко сте се излъгал.

1. Явно и без знания успях с помощта на oic , за което му благодаря

2. Още 1000 човека знаят ,че работи

3. Казах , че първоначално ми работеше флашката

4. Защото 8>7 (лаптопа ми върви по добре на 8 )

5. Значително се подобри производителността му , в пъти по-добре е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Явно и без знания успях с помощта на oic , за което му благодаря

2. Още 1000 човека знаят ,че работи

3. Казах , че първоначално ми работеше флашката

4. Защото 8>7 (лаптопа ми върви по добре на 8 )

5. Значително се подобри производителността му , в пъти по-добре е.

Продължете в същия дух без знания и умения. Това не е заяждане, а съвет. Както искате така го разбирайте. Колкото до това колко 8>7 и колко летящ е станал лаптопа аз няма да споря.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Продължете в същия дух без знания и умения. Това не е заяждане, а съвет. Както искате така го разбирайте. Колкото до това колко 8>7 и колко летящ е станал лаптопа аз няма да споря.

Лаптопа ми е нов, повечето нови са само на уиндоус 8 . Наистина е значителна разликата от уин7 , вече нямам никакви ядове много съм доволен. Бях супер скептично настроен към 8-ка , но след толкова главоболия и изпилени нерви , реших да рискувам и не съжалявам!  Отделно , не мисля ,че е нужно да давам 30 лева за нещо ,което и аз мога да го направя. Да трябваше малко повече да се поразровя и да науча , но пък не съм дал излишни пари за това. Занапред вече знам какво да правя.

Редактирано от Subject (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.