Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте! Мисля, че това трябва да е темата, в която трябва да пиша за конфигурация. Можете ли да ми предложите конфигурация с i5-4570 с r9 290x видео и един монитор. Максималната стойност е 1950лв ( с монитора).

Редактирано от Алекс К. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X

PALIT GTX970 JETSTREAM 4G D5

22 LG 22MP47D-P

2X4G DDR3 1600 A-DATA

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

GB H81M-D3H /H81/LGA1150

PHANTOM PSU HALE82 550W

Обща стойност - 1 981.24 лв. с ДДС

Количка :

http://nikem-bg.net/cart/51390p1r52484p1r53621p1r46717p1r48235p1r49615p1r51139p1r53266p1rf.html

Общо 1981 лева, за 290Х ти трябва по-мощно захранване,а така ще надвишим бюджета, също е доста по-гореща, следователно и за модел с хубаво охлаждане ще се ухарчиш, като производителност GTX970=290X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

55cc0521f66f1b27.jpg

Да се вземе монитор по-малък от 23 инча убива целия кеф от хубавата машина а читавите IPS отиват на 300 лв.

Демек парите не стигат. Може разбира се да се вземе някоя куца 290Х за по-малко пари и смотано захранване

както и да се ореже още кутията и дъното но няма да ти го препоръчвам.

Или събери още 100 лв. за читав монитор (може да караш със стария дотогава) или ползвай стария си HDD.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не забравяй за една CD/DVD записвачка и един dvi cable ако се налага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не забравяй за една CD/DVD записвачка и един dvi cable ако се налага

Записвачката не е задължителна, аз си я взех понеже имам много дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то може да му се налага HDMI  кабел. А записвачка е добре човек да има, защото това е един вариант за запис на дискове с по-важна информация. Ето, преди време единия хард замина и добре, че почти всичко бях прехвърлил на дискове, та възстановяването на повечето неща стана лесно. Особено на музиката, че иначе откъде ще търся 100 GB  музика? Да не говорим, че много хора снимат ли снимат с фороапаратите и видеокамерите и в един момент всичко се изпарява без следа. Знам за алтернативите - външен хард, USB, ала бала...само че тоя хард пари струва и то доста повече пари. И една много важна употреба на записвачката. Повечето хардуер идва с дискове, на които са записани драйвери. Това ми е помагало досега два пъти, за да възстанбовя системата след омацване на драйверите. Сега някой ще каже, че драйвери има на сайта на производителя. Има, ако имаш интернет, демек драйвер за лан картата. Само че веднъж драйверите за видеото не се инсталираха по никакъв начин и явно преинсталацията на Windows бе единствеото решение, докато не се сетих за един стар диск с драйвери, дошли с видеокартата. И проблема бе, че въпреки многото драйверни пакети, които бях свалил, ни един не искаше да се инсталира. Трябваше директно да се четат от някъде, а това някъде бе тоя диск със стари драйвери. За последно също преди 2-3 седмици се наложи да ползвам диска на GTX970, защото отново нищо не искаше да се инсталира по никакъв начин. Та ей затова е тая записвачка. Тия опърничави флашки я си инсталираш Windows, я не. Пробвах на старата щайга да инсталирам Win 7  през флашка, но USB  работеше толкова бавно по някаква причина, че след половин час чакане, така и не тръгна да се инсталира тоя Windows. Затова му свързах едно DVD  и работата се оправи с инсталацията на ОС. Ебавам ти калпавите флашки. Не е изобщо гаранция, че ще захапе и изобщо няма гаранция, че на тая флашка ще има файлове. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук не говорим за някаква антика а съвременна машина. Също така дисковете са нещо много несигурно за съхраняване на информация.

В един момент просто отказват да се четат въпреки че се съхраняват в несесер които е в шкаф. Брал съм ядове с такива.

Отделно някой стари записвачки имат проблем с разчитането на записвани на друга дори да е било на бавна скорост.

Общо взето каквото и да правиш винаги има риск от проблеми та гледаш кое е най-изгодно и удобно а това е флашката.

пс. Ако имаш важна информация за съхранения може да я дублираш или най-малкото не ползвай най-често дефектиращите HDD.

Статистиката сочи като най-проблемни Seagate та с колко гаранция са няма да ти спаси информацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PALIT GTX970 JETSTREAM 4G D5

22 LG 22MP47D-P

2X4G DDR3 1600 A-DATA

GB H81M-D3H /H81/LGA1150

PHANTOM PSU HALE82 550W

Обща стойност - 1 981.24 лв. с ДДС

Количка :

http://nikem-bg.net/cart/51390p1r52484p1r53621p1r46717p1r48235p1r49615p1r51139p1r53266p1rf.html

Общо 1981 лева, за 290Х ти трябва по-мощно захранване,а така ще надвишим бюджета, също е доста по-гореща, следователно и за модел с хубаво охлаждане ще се ухарчиш, като производителност GTX970=R9 290X

Добре, но ако взема GTX 970 плащам за 3,5gb vram, а ако взема r9 290x плащам за 4gb. Такива лапешки издънки от страна на nVidia просто не искам да ги гледам...+ това защо ми е Xeon?! Не е ли по-добре i5-4690k или i5-4670k? Това дъно не е ли по-добро http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-H97M-PRO4--1150

Редактирано от Алекс К. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш пари за толкова скъпи части а и не не е добър избор.

Дъното гледаш да е с 4 слота за рам. Скъпо с Z97 чипсет е вариант за клок ако ще взимаш отключен процесор.

Проблема е че това са още към 200 лв. а ще трябва и читав охладител.

В крайна сметка за да вървят добре игрите ти трябва добро видео и процесор както и 8ГБ рам

ама щом искаш 290Х ти трябва и читаво захранване и кутия. Да не забравяме и монитора.

Компа може и 5 бона да струва ама ако му вържеш малък и скапан TN е като БлуРей плеар към черно бял Електрон. 

Така че по-добре може но ще струва повече пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук не говорим за някаква антика а съвременна машина. Също така дисковете са нещо много несигурно за съхраняване на информация.

В един момент просто отказват да се четат въпреки че се съхраняват в несесер които е в шкаф. Брал съм ядове с такива.

Отделно някой стари записвачки имат проблем с разчитането на записвани на друга дори да е било на бавна скорост.

Общо взето каквото и да правиш винаги има риск от проблеми та гледаш кое е най-изгодно и удобно а това е флашката.

пс. Ако имаш важна информация за съхранения може да я дублираш или най-малкото не ползвай най-често дефектиращите HDD.

Статистиката сочи като най-проблемни Seagate та с колко гаранция са няма да ти спаси информацията.

Е, аз пък съм имал проблеми с флашка, където ми е изчезвала информация на която разчитам. Само формата оправи нещата. Така, че не ми ги хвали тия боклуци. Я прочете, я не, особено ако е някоя евтина. А и да не е евтина, пак няма гаранция. Дисковете престават да се четат, да. Но в случая животът им може да е по-дълъг от живота на хард, на който разчиташ. А и както тук постоянно се препоръчва само един хард и то най-евтиния, риска от загуба на данни е огромен, ако човек не вземе мерки за дублиране. Флашката става за бързо прехвърляне на информация, но за съхранение...сори, никога не бих си поверил данните на една хвърчаща флашка.  И не съм съгласен, че флашката е най-изгодна. 4 GB флашка струва няколко лева, докато 4 GB диск е стотинки. Лично аз без записвачка се чувствам като без клавиатура. Карах известно време така с другата щайга и бе супер неудобно, дори за най-дребните неща.  Особено да тръгнеш да инсталираш нов Windows, истинска мъка.Два пъти в годината може да се наложи да се ползва записвачката, но трябва да е там.Не заема много място, не е скъпа и е незабележима до момента, когато ти се наложи да я ползваш. А тия хвърчащи флашки се търкалят навсякъде. Преди 2-3 месеца ми бе изчезнала флашката с музиката за колата и така карах сигурно месец, докато не се появи отнякъде. Точно когто ти трябват, ги няма никакви. А и имат един много сериозен недостатък - доста често се налага да се трие нещо от тях, което пък нещо след време може да ти потрябва. И следва ново триене, ново записване...докато диска го записваш, поставяш го в чекмеджето или шкафа и го изваждаш, когато ти потрябва. 

Добре, но ако взема GTX 970 плащам за 3,5gb vram, а ако взема r9 290x плащам за 4gb. Такива лапешки издънки от страна на nVidia просто не искам да ги гледам...+ това защо ми е Xeon?! Не е ли по-добре i5-4690k или i5-4670k? Това дъно не е ли по-добро http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-H97M-PRO4--1150

Ами купи си направо РАМ памет, защо ти е видеокарта? Карай с вграденото видео, ползващо споделена памет в огромно количество и ще си ОК. И какво ще правиш с тiq 4 GB видеопамет, след като АМД не могат да изкарат едни свястни драйвери за една игра месеци наред? Имам предвид Project Cars.  Ти си играй с 15 fps  с 4-те GB RAM, аз ще си играя с 40 на 4К. Да не говорим, че повече от половината нови игри трудно пълнят и 2 GB RAM при 1080p. А и между другото може да цъкнеш на червения линк в подписа ми. Точно там тестваме R9 290X  и GTX970. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/2092p1r51330p1r1005848p1r45247p1r53058p1r53241p1r53623p1r1001993p1r49043p1rf.html 

Направих си конфигурация без монитор. Сложил съм и едно охлаждане. Не знам как е, но горе долу мисля, че е добре. (мое мнение)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2X4G DDR3 1600 A-DATA
PSU SEASONIC SSR-450RT /450W
GB H81M-D3H /H81/LGA1150
AOC 23 AHIPS 6ms Speakers 2W I2369VM

Обща стойност - 1 362.62 лв. с ДДС

Количка

+

Inno3D GeForce GTX 970 iChill X4 Air

Общо : 2116 лева

Каза ти се, че не е по-добре ама ти пак. Xeon E3-1231V3= i7 4770 , 4 ядра и 8 нишки, докато i5, който си избрал е 4 ядра и 4 нишки, което в повечето игри има значение. R9 290X на асус в игри достига до 90 градуса, а като ти казвам, че е гореща, наистина е гореща. Избрал си си възможно най-неизгодното захранване за тези пари, най-неизгодната рам, която ще върви на 1600  мхз дори, защото процесора не поддържа повече. сложил си ненужен охладител, избрал си много гореща 290Х, а процесора е просто неизгоден за тези пари, както и другите чаркове. Вземи 970, няма къде да напълниш паметта, но за същите пари получаваш :

1. Много по-тиха карта
  2. Много по-хладна
  3. Получаваш DSR, което значи, че можеш да играеш на 4К на Full HD монитор, разбира се не е като 4К, но е доста близо ;)
  4. Получаваш ShadowPlay-можеш да записваш игри без спад на кадри в игрите
  5. Можеш да спестиш пари от захранване, защото 970 харчи 160-170 вата...

Ето ти предложение за 1980 с АМД :

GB H81M-D3H /H81/LGA1150
SAPPHIRE VAPORX R9 290 4G GD5
AOC 23 AHIPS 6ms Speakers 2W I2369VM
PHANTOM PSU HALE82 550W
SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER GREEN
4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 2 Броя

Обща стойност - 1 987.56 лв. с ДДС

Аз признавам само Vapor-X/Toxic Tri-X охладителите за 290/Х, и Windforce 3X, но той е по-скъп,а  е същото. За мен вапор е най-доброто

Редактирано от ЛЕВСКИ ВЕКОВЕНЪ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори повече от 90 ;)

2015-06-08_102402.jpg

А при тая консумация и температура му трябват:

1. Мощно и тихо захранване, че да не почне да вие още при 300 вата консумция на системата. 

2. Афтърмаркет охладител за процесора, защото тоя бокс ще я докара доникъде при подобни температури в кутията

3. Добра кутия с добър въздушен поток.

И всичко това за 4 GB памет, която тая карта ще ползва при една-две игри и то с 15-20 fps. 

А за "проблемите" с паметта: http://www.overclockers.ru/lab/67498/issleduem-problemu-s-pamyatju-videokarty-nvidia-geforce-gtx-970.html

Това, да кажеш, че заради паметта няма да си вземеш тая карта е все едно да кажеш, че ще си вземеш Ламборджини а не Порше, щото едното развивало 320, а другото 300 км/ч. И в двата случая никога няма да караш с тия скорости. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас без записвачката ще се зареди ли операционната система? Защото аз като си купих конфигурацията и я включих ми излезе грешка, че нямало записвачка и изисква записвачка, наложи се на другия ден да купувам записвачка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е финалното ми предложение, хубава видеокарта (не вдига повече от 50 градуса при гейминг), перфектно захранване, свястна кутия, хубав монитор, мощен процесор. Имам AOC, 21.5, което на пръв поглед е същото, обаче е с IPS, а не AH-IPS, което уж е по-хубаво.

Дори повече от 90 ;)

2015-06-08_102402.jpg

А при тая консумация и температура му трябват:

1. Мощно и тихо захранване, че да не почне да вие още при 300 вата консумция на системата. 

2. Афтърмаркет охладител за процесора, защото тоя бокс ще я докара доникъде при подобни температури в кутията

3. Добра кутия с добър въздушен поток.

И всичко това за 4 GB памет, която тая карта ще ползва при една-две игри и то с 15-20 fps. 

А за "проблемите" с паметта: http://www.overclockers.ru/lab/67498/issleduem-problemu-s-pamyatju-videokarty-nvidia-geforce-gtx-970.html

Това, да кажеш, че заради паметта няма да си вземеш тая карта е все едно да кажеш, че ще си вземеш Ламборджини а не Порше, щото едното развивало 320, а другото 300 км/ч. И в двата случая никога няма да караш с тия скорости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас без записвачката ще се зареди ли операционната система? Защото аз като си купих конфигурацията и я включих ми излезе грешка, че нямало записвачка и изисква записвачка, наложи се на другия ден да купувам записвачка.

А изписа ли модел на записвачка и граница на стойността (горна и долна) !?

:tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение! Купих си каквато ми допада записвачка с sata вход за 25 лв.

Редактирано от Hellioob (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да взема това - http://nikem-bg.net/cart/51390p1r52484p1r46717p1r48235p1r49615p1r51139p1r53266p1r53623p1rf.html (коетоЛЕВСКИ ми препоръча, само съм избрал монитор 23')

Ако има някакви критики, моля да ги споделите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Армейче, за мен си е чиста лудост да вземеш карта за 7 стотака. И с два пъти по-евтина ще си play-ваш игрите със същите кадри на малко по-ниски детайли без видима разлика в качеството на картината. Да не говорим, че е пълно с 970-ки на по 3-6 месеца за по 400-500 лв.

А пък за 2 бона е срамота да вземеш кутия за 80 и дъно за 100 лв. Откъм монитор също не е хубаво да се пести. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Ти за какво ще използваш машината? За игри? Ако да, то няма смисъл да вземеш XEON процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че е доста добре подбрано. Какво й е на кутията? Монитора му е AH-IPS? При гейм конфигурация от карта ли да спести?

ЕДИТ:

Здравей! Ти за какво ще използваш машината? За игри? Ако да, то няма смисъл да вземеш XEON процесори.

Това пък защо? 

Редактирано от tahumba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се заяждаме може да кажем че цялата машина е един голям компромис и няма да сбъркаме.

Но в случая е изстискан максимума без да се стига до твърде големи компромиси. 

Монитора е идеален и няма смисъл да се дават куп пари отгоре за по-добра стойка или по-тънка рамка.

Дъното и кутията имат всичко необходимо та отново е излишен разход да се взима по-скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че е доста добре подбрано. Какво й е на кутията? Монитора му е AH-IPS? При гейм конфигурация от карта ли да спести?

ЕДИТ:

Това пък защо? 

Xeon e направен за сървъри. Мощен е, но работи на ниска тактова честота, а игрите се нуждаят от по-висока тактова честота. Ако ще е е за игри по добре да вземе i5 или i7

Редактирано от Hellioob (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А I7 какво е според теб ако не скопен Xeon? Няма логика да дава повече пари за същия процесор. 

А най-добрия I5 е с + 100MHz та разлика няма да види от по-високите честоти.

пс. Като цяло съм съгласен че от 8-нишков ползите в игрите за момента не са толкова големи

но примерите ти са погрешни. Разлика може да се каже че има единствено с I7-4790K

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.