Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, приятели! Понеже в момента съм с много малък от страна на капацитет HDD ---> 150gb, който ми ограничава доста работата с КС.  :vacuumcleaner:  Имам следното запитване към вас:

Да си закупя :

Не съм много запознат с актуалните външни запаметяващи устройства(дал съм примерни). Мога да си позволя да дам около 450 лева за да подобря проблема с който съм се възпрепятстван. Просто не ми е ясно, кой е най-алтернативния вариант.

post-352472-0-13536700-1433717758_thumb.

post-352472-0-96891500-1433718470_thumb.

Редактирано от prolife (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Третия вариант е най добър но тогава един SSD от 120гб смятам че ще ти е достатъчен.

• SSD, което ще ползвам за дял C (OS) и HDD, който ще ползвам за дял D. --> следователно  и двете с по малък капацитет.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под 1 TB HDD е скъпа покупка.

Аз бих подходил към :

120GB SSD (по принцип колкото по-голям е - толков по-нов -по-бърз)

1TB HDD

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми дали точни марки, SSD --> 120gb и HDD --> 1TB, да речем най-доброто на пазара в момента... Аз съм се спрям на тези : 

Както излгежда всичко, ще ми коства към 250 лева максиму, така че ще останат пари за още подобрения. Дали има вероятност да си подобря процесора, че ми идва слаб за някой неща, или чипсета ми ограничава възможностите за по-добър процесор...

post-352472-0-26481000-1433746925_thumb.

post-352472-0-65311900-1433747046_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не вземеш SSHD  вместо HDD? Например тоя Seagate ST2000DX001 Не само че и той има вградено SSD, което се ползва за кеш, но и е по-бърз от тоя 1 TB  за който се говори по-горе. Имам ги и двата в кутията. Определено SSHD  е за предпочитане, дори за нормална работа. Никой не ти пречи да вземеш и SSD  отделно. Другия вариант е да образуваш RAID  система, щом имаш такъв бюджет. Примерно вземаш два SG 1 TB  и ги включваш в RAID 1. Ползваш тия хардове за сигурно съхранение на данни. Отделно си вземаш SSD  за операционната система. Варианти  много, но лично аз предпочитам винаги да имам и RAID 1  в кутията. В момента RAID 1  при мен е два по-стари SG 250 GB, което е малко, защото с годините се натрупва много информация във вид на снимки, музика, клипове и какво ли не, а да се съхранява всичко това на един единствен несигурен хард диск, е хазарт. Поне 2 пъти съм губил данни по тоя глупав начин и добре, че съм си правил копия на файловете по DVD дискове, макар че първия път последните няколко месеца видео и снимки ми изчезнаха тотално, щото ме домързя да ги копирам някъде. Затова реших да ползвам RAID 1. Дори единия хард да се развали, малка е вероятността това да стане по едно и също време с другия. Така, че помисли и по тия въпроси. Стига разбира се дъното ти да поддържа RAID,  защото по-евтините дъна нямат подобни възможности. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е вариант, но мисля че  1ТБ за HDD, ще ми е напълно достатъчен, не колекционирам филми и музика. То никога "повече" не е излишно, но добре се знам, че над 1ТБ  няма да се ползва. 

Това което търся е бързо SSD(120гб), което ползвам за OС и HDD или SSHD(1тб), което ще ползвам за D. Мисля че това е най-алтернативния вариант за мен и няма да дам излишни пари за нещо, което няма да ползвам, защото за мен медийната информация се съхранява в интернет, като реша пак тегля/трия и така :) Както виждам всичко, ще дойде към 250-300лв, ще ми останат още кам 200лева за един приличен процесор, към който вие трябва да ме насочите спрямо това което позволява чипсета вграден в дънната ми платка, че не съм запознат много. НЕ целя извънземен компютър(за игри), защото може би ще ми кажете ново дъно. Целя да подобря сегашната система в "прилична система", която ще ползвам за работно място    :weight2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом ти е по-удобно да съхраняваш в облака, добре. Но SSHD  по принцип е по-бърз от обикновения HDD, дори да го ползваш като втори диск. Все пак е и по-нова разработка, а всяко ново нещо почти винаги е по-добро и бързо от старото. 

По темата за процесора и бюджет 200 лева...по-добрия вариант е да продадеш дъно, памет( ako e DDR2) и процесор, да добавиш парите към тия 200 лева и да минеш на нова платформа. За LGA775  не си заслужава да даваш повече от 60-70 лева за някой четириядрен процесор, като ефекта ще е минимален. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта е да си подобря конфигурацията, колкото се може максимално и да ми стои до живот, после като забогатея, няма да я продавам, а ще сглобя нещо много по добро, за никъде не бързам. Ако е възможно споделете, най-добрите алтернативи за SSD и SSHD, както и за по приличен процесор от моя, проблема е че не съм запознат със съвременните доказани марки и модели  :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор като за теб само на старо. Бегло погледнах цените и за един четириядрен Q8200  искат 65 лева. Останалото е нагоре и дори минава 100 лева за Q9***. Само че не си заслужава. Не знам за какво ти е процесор, но ако търсиш бърза работа, SSD-то ще реши пороблемите ти с бавенето при отваряне на папки, интернет страници, програми. Ако все пак искаш процесор с 4 ядра, гледай за нещо такова. Преди това обаче направи справка, какви процесори поддържа дъното ти и с какъв BIOS. Lenovo  лично на мен нищо не говори, освен че това е може би марков компютър. А там нещата не винаги са добре, дори откъм информация какви процесори се поддържат. Само ще спомена, че дори да вземеш един нов Pentium или дори Celeron,  ще е по-добре от сегашния ти процесор и дори от евентуалния ъпгрейд с Q8200. А един Celeron се намира за 60-70 лева, дъно за 80, РАМ памет от 50 лева за 4 GB. Общо за 200 лева дори без продажба на сегашното си дъно, РАМ и процесор, получаваш доста по-добра машина откъм процесор. Цените на тия стари четириядрени процесори са необосновано високи и не си заслужава ъпгрейда. Виж, вчера имаше една тема, в която човека има възможност да си вземе E2160  за 6 лева на старо, като замени своя Celeron D . Ето това е оферта, защото E2160  е в пъти по-бърз от селерона. При теб обаче няма да е така, освен това хвърляш 60-100 лева на вятъра, без реална полза. А за 200 лева да търсиш процесор за LGA775... е може и да има, но ще е облажен тоя, дето го продава, не ти.  

И сега отначало. Ако искаш някой да препоръча точния процесор и ли варианта за ъпгрейд, покажи точните данни за дъно, РАМ, захранване. Кажи и защо искаш тоя ъпгрейд. Работа ли вършиш с някоя тежка програма, за интернет ли ти трябва скорост или искаш да играеш по-добре. Защото от всички тия неща ще зависи правилната препоръка. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата ми трябва за работа, основно за интернет и  работа с основните съвременни езици за програмиране върху IDE -> Visual studio 2013-2014 т.е. няма да я ползвам за графика. Не ми трябва за игри(мина това време), не ми трябва и за 3D(предпочитам телевизор с DDD). Искам да си я усъвършенствам, колкото се може максимално с цел да ми остане до-живот, а не да я продавам и да взимам нова, защото ще ми отнеме време с което не разполагам в момента. След година ще отделя 2 000 - 3 000 лева и ще взема нещо по - съвременно, като старата система си ми остане..

За начало ще взема SSD(120 ГБ ) и SSHD( 1 ТБ ), но проблема е че незнам на кои производители/марки/модел да се спра.

С останалите пари, ако има възможност да сложа по добър процесор и/или РАМ, ще го направя. Всеки съвет от вас, който ме удовлетворява бих го реализирал, както ще направя с SSD-то и харда. Остават ми някакви 200 лева, които бих вложил в КС.

post-352472-0-58068300-1433755652_thumb.

post-352472-0-76669800-1433755655_thumb.

post-352472-0-14292600-1433755714_thumb.

post-352472-0-45437700-1433755850_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от Кристиян Йорданов
      Здравейте, Искам да ви попитам има ли как да си направя собствен интернет... Нещо подобно на нашия си интернет но да имат достъп само хората които съм казал и съм им позволил. С други думи да нямам връзка с нормален интернет а да е абсолютно нов. В смисъл да имам един рутер който не е свързан към интернет а аз да си създам моя търсачка моя видео платформа общо взето всичко ново.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.