Премини към съдържанието
RagewOw~

Замръзване на екрана и рестартиране на компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте и добър ден на всички. От една седмица съм сблъскан с един доста неприятен проблем, които не мога да разреша все още. Една ранна сутрин както си играх и всичко беше ок изведнъж компютъра се рестартира мислех, че е дало някаква грешка и затова се е рестартирал, но уви това рестартиране продължи и продължи. С множество усилия се опитвах и опитвах всякакви неща само и само да не се преинсталира Windowsa, но така и не се оправи. Занесох го на сервиз обясних как стоят нещата с рестарта и т.н . Windowsa е преинсталиран, но проблема още го има. Отново го занесох и ми направиха диагностика на процесора,захранване,видео карта RAM памет.. общо взето всичко.Казаха ми, че всичко си работи на 100 % без никаква грешка . Опитах всякакви неща като Diskcleanup , проверка за лоши сектори, но всичко изглежда наред. Компютъра не загрява, изчистен е. Не съм много много запознат по тази тема за това се обръщам към хората които наистина могат да ми помогнат по някакъв начин, защото наистина този проблем е много дразнещ. 

П.С : Погледнах Event Viewer-a и ми изписва 2 грешки ( Мога да кача снимка и на XML view ) 

1. Critical      07.06.2015           Kernel-Power                         41   (63)

2. Error        07.06.2015           EventLog                                6008  None

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пуснеш компютъра си инсталирай програмата AIDA или Speccy и покажи какви са температурите в момента.

Ето какво пише за втората грешка от лога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, ето и снимката bg705u.png 

П.С : Искам да попитам също така, може ли да е от Драйвърите на видео картата, защото аз съм с ATI Radeon R7 200 Series и като натисна дясно копче на Декстопа не ми излиза ATI Catalyst center-a. Също така и не намирам никакви драйвъри в "Добавяне и премахване на програми" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези температури не са реални. Може ли да инсталираш Speccy да видим тя какво ще каже. Освен това ще покаже и целия хардуер с който разполагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

41 градуса Емо , може и да е реална , дъното 35 - остави ядрата . Автора да изтегли по стара аида да видим дали ще отчете вярно и да я излекува - серийни номера в интернет пространството бол  ;)

И пусни един стрес тест да видим как се движат .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и направената снимка с Speccy. Забелязах, че при нея градусите са повече и нарочно пуснах игра за да видя до колко градуса ще стигнат ако леко се натовари, Ето го резултата:

2mdp3cz.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти и отговора на проблема ти. 84 градуса на процесора са много. Компютъра се отваря и почиства от прах и мръсотия, проверяват се вентилаторите и ако има повреден се сменя. Ако не знаеш как се прави това, носиш на сервиз да го направят. Ако продължаваш да използва компютъра така, ще го съсипеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай до сервиза да ти обслужат компа 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много, работят ми всички вентилатори и са "Уш" почистени от предишния майстор при които занесох компютъра. Сега ще го отворя и ще пробвам да си го изчиста сам. Въпросът ми е, след като го занеса утре на сервиз, ще има ли нужда да се слагат вентилатори някаде или просто ще има нужда от почистване и слагане на паста ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много, работят ми всички вентилатори и са "Уш" почистени от предишния майстор при които занесох компютъра. Сега ще го отворя и ще пробвам да си го изчиста сам. Въпросът ми е, след като го занеса утре на сервиз, ще има ли нужда да се слагат вентилатори някаде или просто ще има нужда от почистване и слагане на паста ?

Ако не знаеш как недей да пробваш, че ще изгориш процесора. Може охладителя на процесора да не прилепва добре, може термопастата да не е сложена както трябва. Вентилатори се сменят, само когато не работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да пипам нищо. Утре ще го занеса в един сервиз ( GTS ), тъй като ми изглежда най-надежден. Надявам се там да го оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.