Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Търся конфигурация за 2000 - 2200 лв. монитора е отделно. Компютъра ще се ползва за игри, стрийм ,създаване на клипове, работа с photoshop, after effect и още няколко подобни програми. Без овърклок. Магазина за предпочитане да в Пловдив. Предпочитам Intel/nVidia конфигурация и искам да е тих защото е постоянно включен и е в стаята в която спя.

Части:

Процесор: Intel Core i7 4790 (това няма да се сменя всичко друго е под въпрос)

Дъно: GIGABYTE B85M-D3H от naruto

RAM: 2х8 тук може да е всякаква

Твърд диск: 

SSD: SAMSUNG 120GB Solid State Drive 850 Evo

HDD:  TOSHIBA 2000GB 7200rpm 64MB

или

SEAGATE 2000GB 64M SATA III SSHD, ST2000DX001

Видео карта: Asus GTX 960 2gb

Захранване: SEASONIC SSR-450RT Gold, 450W

Кутия: THERMALTAKE Versa H23 (това също може да остане така)

Имам и 200-300 лв за монитор.

Редактирано от Athov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма да клокваш скъпия Z97 чипсет не ти е необходим а и Anniversary серията е гола-вода.

Гледай за B85 чипсет с 4 слота за рам, допълнителни PCIe и аудио над 662.

Най-оферта е - GIGABYTE B85M-D3H, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150 

Щом ще се ползва и за работа е за предпочитане 8-нишков. Xeon е за предпочитане пред I7 заради по-ниската цена и TDP.

INTEL XEON, E3-1231V3 QUAD, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 

INTEL XEON, E3-1241V3 QUAD, 3.50GHz, 8MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 

Щом се търси тишина гледаш за кутия с уплътнения и тихи перки. В никакъв случай с "прозорчета"!

Тази е идеална - FRACTAL DESIGN Define R5 Black

Тихо и качествено захранване. FD-то също е Seasonic но е модулно.

FRACTAL DESIGN Захранване Edison M 450W, Gold

SEASONIC Захранване SSR-450RT Gold, 450W 

Нископрофилна рам с добри тайминги -   CRUCIAL 2 x 8GB DDR III 1600 Ballistix Tactical , CL8 

Охладител (клок няма да има но за тишина е желателно да се смени като не е нужно да е най-скъпия) - ZALMAN CNPS10X Optima 

Харда е без значение след като ще взимаш SSD за системен но избягвай "черните" WD понеже са шумни и скъпи.

A-DATA SP920 е с добър контролер и отлична цена. Бих те посъветвал да вземеш 256GB тъй като 128GB е малко в днешно време.

ADATA 128GB 2.5" SSD Premier Pro SP920 SATA III

ADATA 256GB 2.5" SSD Premier Pro SP920 SATA III 

Асус ги избягвай понеже има много оплаквания. А и бюджета позволява GTX970.

GIGABYTE B85M-D3H, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150 

INTEL XEON, E3-1231V3 QUAD, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 

FRACTAL DESIGN Define R5 Black, w/o PSU 

CRUCIAL 2 x 8GB DDR III 1600 Ballistix Tactical , CL8 

ZALMAN CPU Cooler CNPS10X Optima 2011, Intel/AMD 

FRACTAL DESIGN Захранване Edison M 450W, Gold 

PALIT 4096M GTX970 JETSTREAM GDDR5 PCI-E 3.0 

ADATA 128GB 2.5" SSD Premier Pro SP920 SATA III 

Крайна цена 2 169 лв.

Картата е хубаво да е със задна планка но ще е по-скъпа а и от друго място та ще се надскочи бюджета.

Inno3D GTX 970 iChill X4 Air Boss

Ако няма да взимаш такава а обикновена взимай Палитката и хич не се занимавай със скъпи варианти на Азис и т.н.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а относно монитор 1920х1080 Full HD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/HP-Pavilion-C3Z94AA-23xi-23in-IPS/description.html- Малко над бюджета

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен Asus GTX 960 коя ми би предложил 
впрочем ако сменя i7 за Xeon 1241 ще мога да взема GTX 970

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а относно монитор 1920х1080 Full HD?

Гледаш за 23 инчов IPS без трептене като LG са най-оферта.

Най-евтиния - LG 23" 23MP47HQ-P, 5ms, 5 000 000:1, VGA, HDMI, IPS

При по-скъпите няма разлика в изображението а в дизайна. Примерно по-тънка рамка, прозрачна стойка а може да има и говорителчета.

Примерно този е с изброените неща плюс втори HDMI вход - LG 23" 23MP75HM-P, 5ms, 5 000 000:1, 250 cd/m2, VGA, HDMI, IPS

пс. Горе съм ти дал примерна конфигурация пък си я променяй както искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко или гадно проблема в случая е липсата на дънна платка.  :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всите 9 серия са под 200W та 450W е напълно достатъчно особено предвид че избраното е доста качествено.

А ако наистина смяташ да взимаш 960 тя под товар е около 125W та при екстремни ситуации 450W би работило с около 50% от възможностите си.

Просто няма смисъл да набиваш 20 лв. отгоре при положение че си спестил от кутията и няма какво да убива шума от охладителя на процесора.

Вземи кутията която съм ти препоръчал със по-евтиното 450W даже ако трябва с още по-евтиния Seasonic нищо че не е модулен

кутията е достатъчно добра та не само шума но и въпроса с кабелите е решен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле дъно съм забравил, и си мислех че паммета е 16gb, отплеснал съм се..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма да клокваш скъпия Z97 чипсет не ти е необходим а и Anniversary серията е гола-вода.

...

A broadwell?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно безсмислени процесори.

Да даваш повече пари за дъно за да имаш възможност да сложиш по-скъп процесор от което какво печелиш?

пс. От чисто любопитство ти би ли заменил твоя с по-нов Xeon на по-ниски честоти ако дъното ти ги поддържаше?

Не знам колко си го плащал стария но да кажем новия ще ти струва 600 лв. ще е - 100MHz и с по-ниско TDP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вече имаш дъното и рамта определено Бродуел заслужава да се обмисли. И ако от Xeon скочиш на отключен Бродуел ще имаш доста сериозен ъпгрейд без да се налага направо ново дъно и рам. Аз лично ще изчакам до август но ако skylake не е нещо извънземно може да скоча и на Бродуел. Така няма да се наложи да си изхвърлям новата рам и евентуално блокчето за водното за процесора.

Че идва малко късничко идва , но съвсем безсмислен не е. Ще си намери и той купувачите. Перфектния вариант би бил естествено отключен Xeon Бродуел, но това са само мечти, защото така никой няма да си купи тези с вградената графика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно безсмислени процесори.

Да даваш повече пари за дъно за да имаш възможност да сложиш по-скъп процесор от което какво печелиш?

пс. От чисто любопитство ти би ли заменил твоя с по-нов Xeon на по-ниски честоти ако дъното ти ги поддържаше?

Не знам колко си го плащал стария но да кажем новия ще ти струва 600 лв. ще е - 100MHz и с по-ниско TDP.

Не, но в случая говоря за възможен ъпгрейд с broadwell  и възможен клок. Защото broadwell  на много по-ниски честоти се изравнява с haswell,  което означава, че при равен клок, предимството на broadwell  ще е може би 10-15% . А това е добре за GTX970  откъдеtо и да го погледнеш. Друг е въпроса, дали човека ще се навие да сменя процесори. Но пък с B85  няма да има тая възможност. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е за изхвърляне но не е добър избор предвид алтернативите за тия пари.

Така или иначе на теб не ти трябват подобни захранвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

понеже много от частите ги няма при доставчика който ще ползвам както и цените са малко по високи

за сега стой така:

SSD: премахнато превишава бюджета 

HDD: TOSHIBA 2TB 7200/SATA3/64MB DT01ACA200

RAM: A-Data DDR3 16GB/1600MHz/2x8GB/Premier Series (Няма CRUCIAL 2 x 8GB DDR III 1600 Ballistix Tactical , CL8)

MB: GIGABYTE B85M-D3H/B85/ s.1150

Video card: Palit GTX970 PCI-E 4GB GDDR5

Monitor: LG 23MP75HM-P

CASE: Fractal Design Core 2500 ATX Black MidTower Black (няма кутията която ми препоръча )

CPU:  Intel Xeon Processor E3-1241v3

Power Supply:

Corsair Builder Series CX 80+ Bronze, CP-9020048-EU, 600 Watt

или това което съм дал

ето и още едно
Corsair Builder Series CX 80+ Bronze, CP-9020047-EU, 500 Watt

цена: 2513.00 лв

с втория Corsair Builder Series CX 80+ Bronze, CP-9020047-EU, 500 Watt и Palit GTX970 Jetstream PCI-E 4GB GDDR5

е 2562.90 лв.

ако желаете ще добавя и линк към сайта на доставчика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

понеже много от частите ги няма при доставчика който ще ползвам както и цените са малко по високи

за сега стой така:

SSD: премахнато превишава бюджета 

HDD: TOSHIBA 2TB 7200/SATA3/64MB DT01ACA200

RAM: A-Data DDR3 16GB/1600MHz/2x8GB/Premier Series (Няма CRUCIAL 2 x 8GB DDR III 1600 Ballistix Tactical , CL8)

MB: GIGABYTE B85M-D3H/B85/ s.1150

Video card: Palit GTX970 PCI-E 4GB GDDR5

Monitor: LG 23MP75HM-P

CASE: Fractal Design Core 2500 ATX Black MidTower Black (няма кутията която ми препоръча )

CPU:  Intel Xeon Processor E3-1241v3

Power Supply:

Corsair Builder Series CX 80+ Bronze, CP-9020048-EU, 600 Watt

или това което съм дал

ето и още едно

Corsair Builder Series CX 80+ Bronze, CP-9020047-EU, 500 Watt

цена: 2513.00 лв

с втория Corsair Builder Series CX 80+ Bronze, CP-9020047-EU, 500 Watt и Palit GTX970 Jetstream PCI-E 4GB GDDR5

е 2562.90 лв.

ако желаете ще добавя и линк към сайта на доставчика

GB B85-HD3 /1150

XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X

2X8G DDR3 1600 ADATA

PALIT GTX970 JETSTREAM 4G D5

AOC 23 AHIPS 6ms Speakers 2W I2369VM

PSU SEASONIC SSR-450RT /450W

FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK

ADATA SSD SP920 128GB

2T SG SATA 6G/7200 64M 3Y WARR

Обща стойност - 2 382.18 лв. с ДДС

Така е по-добре ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Athov не се занимавай с алчници дето ти искат повече пари.

Скай и Никем са най-оферта в България а доставките се извършват във цялата страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да обсъждаме тоя мошеник дето ти взима стотици лева отгоре! 

Имаш 200 лв. отгоре а щом е без SSD реално стават + 320 лв. като паметта и захранването са по-скапани.

Доставката ти е около 20 лв. та просто го отрежи тоя и дано фалира и умре от глад!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скай и Никем имат ли магазини в Пловдив или Пазарджик защото се притеснявам за гаранциите понеже не е малко а тук имам 100% гаранция а това ми е първата конфигурация която правя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде нямаш 100% гаранция.

Вече ти казах доставка имаш за цялата страна като ще излезе над десет пъти по-евтино от колкото да плащаш на разни мошеници.

Подобни търгаши дето държат високи цени като фалират утре ходи си търси гаранцията.

От Скай и Никем пазарува цялото население освен ако не става дума за дреболии а и не държат големи наличности та са най-сигурни.

пс. Плащаш над 15% отгоре. Като имащ предвид че Скай и Никем не работят безплатно само си представям колко се ръсим отгоре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      От седмица имам досаден проблем с един от двата компонента. 
      Когато компютъра влезе в sleep режим и се наложи да бъде "събуден", екрана започва да премигва. Първо по бавно, след което засилва. При рестарт не се подобряват нещата, а при по-продължително изключване, проблема или изчезва до следващия sleep или просто премигва по-бавно, засилвайки се постепенно. Това ми се случва и под Ubuntu 18 и под Windows 10. Надявах се да е картата, като с 300 зора активирах вградената. Тръгна, но проблема се появява отново. По метода на изключването реших, че е монитора, но пък на вградената карта се случва адски по-рядко и ако се случи, то след 10 премигвания спира... Ни в клин, ни в ръкав... Чакам да ми донесат днес/утре един монитор, да видим дали пък няма да се окаже проблем в монитора... Засега съм махнал опцията за sleep и всичко е точно, ама до кога... 
      Въпроса ми е към хора сблъсквали се с подобен проблем да ме насочат какво да очаквам...
      Прилагам от видео от премигването в напреднала фаза 

Модела на монитора е LG IPS 277l. Имаше някаква тъпотия за пестене на енергия, която всеки път като светнеше слънце намаляваше силата на екрана и съответно увеличаваше, но е изключена отдавна, за да дава тя проблеми. Тайно се надявам, някоя настройка по монитора да е прецакана, ама на проба грешка толко... 
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.