Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, проблемът ми се състои в това, че след преинсталацията на win xp home sp 3 нямам достъп до всички страници в интернет. Добрите хорица от офиса на интернет доставчика ми бяха много любезни и се постараха да отстранят проблема, както дистанциооно - така и на място, но без успех. Информацията която ми предоставиха обаче е че през моята мрежа се забелязва необичайно голям чуждестранен трафик и вероятно е някоя зловредна програмка, която те (та и аз) неможем да отстраним. Мога спокойно да се добирам до сайтове с местен хостинг (youtube/vbox/abv...), но тези с "чуждестранен" ми остават недостъпни (facebook/zamunda/etc...). Когато отворя интернет връзката си виждам, че пакетите които изпращам са 3 пъти повече от тези които получавам. Проблемът е постоянен при изключен firewall, интересното е че щом включа защитната стена интернетът е супер, но все пак нито една от антивирусните (които инсталирах в последствие) не засича вредител. Ще съм благодарен ако имате някакви предложения или опит с подобни ситуации. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами що не минеш през раздела за премахване на вируси ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича на проблем с DNS сървърите на първо четене. Не е уточнено дали имате и маршрутизатор, какви са настройките ви и т.н.

Антивирусни и защитни стени не могат да блокират уеб страници, освен ако това изрично не е зададено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича на проблем с DNS сървърите на първо четене. Не е уточнено дали имате и маршрутизатор, какви са настройките ви и т.н.

Антивирусни и защитни стени не могат да блокират уеб страници, освен ако това изрично не е зададено.

Dns се попълва автоматично, опитах и ръчно с числата които ми даде доставчика, но все същото.

Колкото до защитната снета - тя ме спасява, предполагам че блокира дадената гадинка, защото като я включа проблема изчезва.

Забравих да добавя в поста си че изключих всички самостартиращи се процеси и програми освен нужните за вин-а и промяна няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво означава DNS се попълва автоматично, че не става ясно ? Къде въвеждате настройките - в уеб интерфейса на маршрутизатор, или директно на мрежовия адаптер ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Какво означава DNS се попълва автоматично, че не става ясно ? Къде въвеждате настройките - в уеб интерфейса на маршрутизатор, или директно на мрежовия адаптер ?

Адаптера :) - нали има опция да си получи Днс-а автоматично, както и вариант да си го въведеш (заедно с алтернативата) ръчно.

Редактирано от whitegambit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест кабела от доставчика влиза директно в адаптера ? Преди това нямате маршрутизатор (рутер) ?

Пробвайте с DNS адресите на Google - 8.8.8.8 и 8.8.4.4 дали се отварят страниците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тоест кабела от доставчика влиза директно в адаптера ? Преди това нямате маршрутизатор (рутер) ?

Пробвайте с DNS адресите на Google - 8.8.8.8 и 8.8.4.4 дали се отварят страниците

Da s kabel sym i ve4e opitah s googleskite dns-i, no bez promqna. Zavi6avam vnimanieto 4e problema iz4ezva pri vkliu4en firewall.

PS: sorry za latinicata, no kakto spodelih sym na prqsno preinstalnato pc (na koeto i ezicite mu se e*****), veche zapochvam da si mislq za vryshtane kym 7.

Редактирано от whitegambit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минете през антивирусния раздел да проверят колегите, може и да имате активна зараза. Още веднъж казвам антивирусна или защитна стена не могат да блокират отварянето на уеб страници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.