Премини към съдържанието
Аспарух Найденов

Проблем при свързването на PS3 към телевизор чрез HDMI

Препоръчан отговор

Здравейте,имам проблем с PS3 и се надявам да ми помогнете.Искам да свържа конзолата с телевизора ми чрез HDMI кабел но на телевизора ми се показва съобщение "out of range".Пробвах няколко неща да оправя проблема но никое не помага.Пробвах на друга букса,но получавам същото съобщение,пробвах различни кабели и пак няма разлика.Тъй като конзолата е втора употреба която е закупена от мой приятел решихме да я пробваме там но при него конзолата си работи без проблем и на двата телевизора които той има.Пробвах да намаля резолюцията на по ниска 720p но и това не помага.Пробвах да ресетна настройките на дисплея но пак няма промяна.

Вече започвам да мисля че проблема може да е от телевизора.Тъй като до сега не съм имал възможност да работя с HDMI връзка мисля че проблема може да е от буксата на телевизора но от друга страна всички други букси си работят и през тях има сигнал.Другото което мисля е че може би има някаква настройка защото на телевизора пише PS3 Ready.Мисля че е важно да спомена че конзолата е хакната и работи с версия Rogero 4.55.

Телевизор : 
Sony Bravia KDL-32S4000

32''/81см

3.1MPixels

1366x768

Bravia Engine

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Ако телевизора има повече от един HDMI порт, опитайте с него.

Нали знаете ,като включите телевизора, трябва да изберете и съответният видео вход (Input) от дистанционното на TV.

Опитайте и  със смяна на HDMI кабела.

Това, out of range означава че телевизора е извън обхват, т.е. има проблем с настройката на конзолата.

Вижте колко херца е избрано от PS3, както и го оставете на 720p. и настройката на картината погледнете.

Ако имате друго устройство с HDMI, опитайте с него дали ще го "засече" телевизора за да сте сигурни, че всичко е наред.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако телевизора има повече от един HDMI порт, опитайте с него.

Нали знаете ,като включите телевизора, трябва да изберете и съответният видео вход (Input) от дистанционното на TV.

Опитайте и  със смяна на HDMI кабела.

Това, out of range означава че телевизора е извън обхват, т.е. има проблем с настройката на конзолата.

Вижте колко херца е избрано от PS3, както и го оставете на 720p. и настройката на картината погледнете.

Ако имате друго устройство с HDMI, опитайте с него дали ще го "засече" телевизора за да сте сигурни, че всичко е наред.

Всичко от първите 3 реда съм го пробвал.Настроих PS-a да работи на 720p и пак дава същият проблем.За съжаление нямам друго у/во с HDMI което да пробвам дали ще работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитах в чуждестранен форум и ми казаха да намеря "component cable" за PS2 с който може конзолата да изкарва същата резолюция.Знаете ли от къде мога да намеря такъв кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На оригиналния кабел на Сони пише за PS3 но става и за PS2

http://us.playstation.com/ps3/accessories/component-av-cable-ps3.html

Преди го имаше из Техно*** магазините, но сега нещо го няма на сайтовете им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SCART кабела го забрави, SCART входа на телевизора не поддържа 720p резолюция, а на 576р игрите изглеждат гадно. Вариантите са или да намери компонентния кабел или да закара телевизора на сервиз да видят защо не му работят HDMI входовете.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай просто да задържиш power бутона когато го пускаш за няколко секунди докато изписука 2 пъти. Мисля, че така ще се оправи и би трябвало, да ти изпише, че е засечен HDMI кабел и дали искаш да се запази като настройка той. Избираш да и вече като го пускаш винаги ще е настроен на него.

Редактирано от Ldk15 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай просто да задържиш power бутона когато го пускаш за няколко секунди докато изписука 2 пъти. Мисля, че така ще се оправи и би трябвало, да ти изпише, че е засечен HDMI кабел и дали искаш да се запази като настройка той. Избираш да и вече като го пускаш винаги ще е настроен на него.

Пробвах това още в началото и пак излиза същото съобщение.Ще изровя DVD-то което дойде заедно с телевизора и е го вържа през HDMI за да видя дали ще работи и ако не ще нося телевизора на ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Valentin Kostadinov
      Здравейте! Решил съм да си взема DSLR фотоапарат. Любител аматьор съм така, че за първи апарат мисля да отделя до 1300-400лв. Ще ми трябва предимно за снимане на пейзажи и нощни снимки. Спрял съм се на няколко модела. 
       Nikon D5600
      Nikon D3500
      Canon 750D
      CANON 2000D 
      SONY A68

моля споделете мнение за въпросните апарати. Гледам доста сравнения е нета и като цяло Сонито бие всички с характеристиките си, но все пак не знам до колко наистина е добър. Иначе в момента във Фосинтезис го има на промоция с два обектива. 
      Ще съм благодарен за адекватни коментари!
    • от GODzillata
      Привет!
      Телевизорът е свързан с компа чрез кабел в LAN мрежа и си гледам филмите на тв-то *.avi филми без проблеми, докато *.mkv да речем, ги пускам през HDMI кабела.
      НО - някои домашни клипове, правени с телефон или камера и след това са минали през render на Sony Vegas - нямат звук през LAN-a, докато през HDMI имат.
      Какъв може да е проблема?
    • от miro_xristov
      Здравейте закупих си уж хакната конзола модел Super Slim с версия CFW 4.81 REBUG KOBRA,. Когато отворя Irisman или Multiman ми изписва грешка 80010017 и няма *APP_HOME/PS3_GAME/
      *INSTALL PACKAGE FILES, може ли да се направи нещо да се появи пак хака?
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте имам един много странен проблем. При набиране на даден номера преди още да е дало свободно, и разговора прекъсва. Когато някой ме набира мен по-същият начин, преди да даде свободно "Разговорът завърши". Проблема се решава при рестартиране на телефона, за няколко часа или ден и после е пак същата ситуация.   
      Пробвах да реша проблема, с нова карта от оператора, не се получи. Сменях мобилната мрежа от 3 на 4г оправя се за известно време и пак е същото.

Телефона е с най-новият софтуер 5.1.1 

Моля, ви помагайте
    • от gydi
      Има ли конвектор VGA->HDMI ? Да може да се гледа от VGA на компютъра в HDMI на телевизора?
      (телевизора няма VGA,lan,wifi, компютъра няма HDMI)
      Ако има къде се продават?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.