Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Купих си процесор AMD FX-6300  всичко беше наред, но реших да преинсталирам компютъра  и сега процесора не работи като хората.  Когато пусна примерно клип преди преинсталацията пускам си видео клип и гледам как се  натоварва първото ядро и  ако пусна 2 ри клип почва 2 и 3 то ядро да се мъчат и така  компютъра беше доста бърз и много бях доволен . След преинсталацията не ми харесва как работи . Пускам клип и 6те ядра работат като едно  пускам клип  и 6 ядра почват да се мъчат и клипа почва да насича и то не на голяма резолюция 720 .  Въпроса ми е защо ядрата започнаха да роботят като едно смисъл компютъра не е бавен, но по лесно си натоварва от по- малко инструкций преди инсталацията пусках няколко клипове и нямаше проблем работеше идеално. Процесора не прегрява 30 40 градуса държи . В task manager-а не виждам нещо, което да товари процесора... Windows-а е 7 64 бита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички необходими драйвери инсталирахте ли?

Като, се започне от чипсет.... до звуковата карта.

Видеото от интернет (youtube, vbox7) ли го пускате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За дъното съм инсталирал всичко драйвери. А Windowsa-а сам си намира драйвери явно за процесора, защото гледам че са от 2006 година а не успях да намера по- нови за процесора .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За дъното съм инсталирал всичко драйвери. А Windowsa-а сам си намира драйвери явно за процесора, защото гледам че са от 2006 година а не успях да намера по- нови за процесора .

А от къде инсталирахте тези всичките драйвери?

И надявам се под всички имате предвид не само тези за неразпознатите устройства, а и останалите защото е възможно да карате с някакви стари драйвери на Microsoft.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз, съм инсталирал драйвери само от диска който е за дъното .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай най-новите от сайта на производителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Скапана версия на Windows.

2. Некоректно сложени драйвери.

3. Погледни дали не си с общият драйвер на видеото.

4. Липсващ флаш плеър..

5. Проблемен браузър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете марка и модел на дъното, за да ви дадем линк с драйверите от сайта на производителя. Проверете в device manager има ли ! знак ( неправилно работещи драйвери) или ? знак ( непознат хардуер).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gigabyte ga-780t-d3l v4 е дъното и не няма удивителен знак .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gigabyte ga-780t-d3l v4 е дъното и не няма удивителен знак .

Драйверите, ги изтеглете от сайта производител на дъното, като изберете съответно вашата ОС.

Трябва все пак да проверите дали тези от диска не са същите (версии), като oт последните в сайта на Gigabyte.

За видео картата, ако е външна пак от сайта на производителя.

За звуковата карта ,ако искате по-нов, сваляте от сайта на Realtek

И е хубаво инсталирането на драйверите да става на "прясна" инсталирана ОС. А, не да деинсталирате старите и да инсталирате новите.

Защото остават остатъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте....мисля че така го объркваме....6 ядрен процесор да сече на клип...

1  трябва да преинсталиращ пак/според мен/ или да пробващ с лаиф сд....за да изклучим хардуерен проблем..

2драиверите нека ти ги сложи някой който разбира малко повече...

3проблема ти се върти около дравер на видео...директ х...и флащ плеар..

и пробвай  с няколко  различни браузера и ми кажи дали сеченето е еднакво...

и все си мисля че този процесор няма да го подкаращ на макс с драиверите на твойто сд..

пробвай с програми от рода  на COBRA ili SALUTION....те имат онлаин качванена драивери...

обади се до къде систигнал....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като автора веднъж се е справил чудесно и е докарал РСто да такова състояние смятам че добрия съвет е платете на някой който знае какво прави. След като в темата е даден линк към страницата на производителя с направените от него драйвери е леко безмисленно да се предлагат неща който ще свалят и инсталират неясно какво и неясно от къде. 

До момента автора не е споделил дали въпросните клипове са онлайн или не. Ако са онлайн то тогава отношение би могъл да има флаш плеъра но след като инсталацията е прясна пускането на един хром който ще си дойде с последната версия на флаша е достатъчен тест. А ако клиповете са локални се си мисля, че и с дефолтния драйвер на Win би трябвало да вървят без да насичат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Драйверите  си ги свалях от сайта да. Проблема не е само в клиповете компютъра е бавен.. като цяло не знам какво му ставаше точно, когато го купих пуснах всичко беше точно, но си мислех че ако преинсталирам ще е по- добре но нещо не се получи така както мислех. Преди преинсталацията  вървеше много добре и играта ми  и като скорост каквото и да цъкна 3 4 страници в chrome  даже си правих експерименти ако пусна два клипа ще почне ли да забива и си беше идеално. Възможно ли е версията на window-са да не е читава нещо или не знам ? Даже  сега кликам Х да изклуча браузъра и едва едва го изключва супер бавно забива .. Процесора не захрява на 23 25 градуса е ..  

Редактирано от if4o6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си хубава х64 версия на 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е проблема да е от версията на Windows 7, звучи, сякаш процесорът работи на минимална честота и не му достига мощност. Погледни в Power Options на колко % е настроен за максимално бързодействие.

Драйвър няма защо да търсиш, в самия Уиндоус си има драйвър за процесора и не е необходимо поставянето на друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Преинсталирах го с друг windows, но пак същото а в power options ми е на balance.

Редактирано от if4o6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворете таск мениджъра и дайте един шот от там 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ти гледам антивирусната Avira направо ми става лошо така и не си казал много ли ти засичат клиповете  или леко паста на процесора имаш ли ?  я сложи един лекичък Windows XP и виж така смени браузърите може adobe flash да ти прави проблем каква ти е видео картата уиндоусът от къде го дръпна само не казвай че е от замунда може той да ти прави въртел колко рам имаш дай малко повечко информация за машината погледни вентилаторите всичко от А ДО Я 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

if4o6, като си снимал този мениджър на задачи имаше ли пуснат клип, който да "сече"? Защото според това, което се вижда в момента няма натоварващ процес. Снимай мениджъра когато е пуснат клип и сече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам 47 процеса стартирани, автора на темата цели 62...От които ни показва само 22 броя. Ами останалите. Кой знае колко и какво е омазал, колко вируси и други мизерии е надробил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще опитам xp и ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.