Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! От вчера имам един проблем с щайгата ми, а той е следният:

Исках да си пусна Counter-Strike, но компа ми реши да се рестартира и вече само така прави от вчера, пробвах преинсталиране на Steam и вече дори и като цъкна на самата платформа компютъра крашва и се рестартира и се появява синият екран. Единият краш разбрах на какво се дължи, но другите не мога да си обясня защо така се получават, ето и снимки от прегледите на дъмповете чрез програмата BlueScreenView:

http://www.megafileupload.com/24Gz/dumps_by_ShaneRa_(kaldata.com).rar

Параметрите на компютърът ми са следните:

ОС: Microsoft Windows XP Service Pack 2 Home Edition

Процесор: Intel Celeron CPU 2.13GHz (едноядрен)

Памет: 2GB RAM

Дънна платка: ASUS Motherboard P4V800D-X

Видео карта: ATI Radeon 9550 / X1050 Series

Памет на видео картата: 128MB

Предварително благодаря за съдействието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нима все още работиш на такова нещо?  :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амиии да се надяваме, че няма да е още дълго време, но за момента съм в такава ситуация... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително Service Pack 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Service Pack 3 не мога да си сложа поради простата причина, че ако го сложа самата активация отива на кино, а за Windows XP вече почти няма активатори, които да работят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Service Pack 3 не мога да си сложа поради простата причина, че ако го сложа самата активация отива на кино, а за Windows XP вече почти няма активатори, които да работят...

Нещо си се объркал. За ХР не се налага да се ползва активатор!

Трябва ти само работещ лицензионен ключ!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си се объркал. За ХР не се налага да се ползва активатор!

Трябва ти само работещ лицензионен ключ!

Възможно, аз използвах пач, за да "убия" WPA -то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно, аз използвах пач, за да "убия" WPA -то.

Добре. Искам да кажа че има начин да си поставиш Service Pack 3 но ще трябва поне на лично.

Противоречи със правилата на форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Искам да кажа че има начин да си поставиш Service Pack 3 но ще трябва поне на лично.

Противоречи със правилата на форума.

Добре, няма значение, въпросът е, че съм пробвал това и не става, никак не ми се иска да правя отново преинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, няма значение, въпросът е, че съм пробвал това и не става, никак не ми се иска да правя отново преинсталация.

Не съм и споменавал за преинсталация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм и споменавал за преинсталация!

Примерно говоря, защото сега прочетох някои неща в Гугъл свързани с преинсталация по моя проблем и затова надеждата ми е в тоя сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно говоря, защото сега прочетох някои неща в Гугъл свързани с преинсталация по моя проблем и затова надеждата ми е в тоя сайт.

Обърни внимание на пост номер 10!

А за да ти се реши проблема, ще трябва да си поне със Service Pack 3.

Така че ти си решаваш.Или аз не те разбирам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така... Изключих рестарта при краш на системата и реших да видя подробно на какво се дължи проблема и не, слагането на сервизен пакет 3 не проработи, пробвах пак да пусна Steam и ето какво излезе от синята смърт:

STOP: c000021a {Fatal System Error}

The Windows SubSystem system process terminated unexpectedly with a status of 0xc0000005 (0x7c9106c3 0x00fbf36c).

The system has been shut down.

Интересното беше, че и при по-предишното ми пускане така стана, но този път без да съм барал нищо.

Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така... Изключих рестарта при краш на системата и реших да видя подробно на какво се дължи проблема и не, слагането на сервизен пакет 3 не проработи, пробвах пак да пусна Steam и ето какво излезе от синята смърт:

STOP: c000021a {Fatal System Error}

The Windows SubSystem system process terminated unexpectedly with a status of 0xc0000005 (0x7c9106c3 0x00fbf36c).

The system has been shut down.

Интересното беше, че и при по-предишното ми пускане така стана, но този път без да съм барал нищо.

Някакви идеи?

Качи на някой хост, дъмп файловете и дай линк за изтеглянето им!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://dox.bg/files/dw?a=325d4d939f

Ето ги и резултатите от дъмповете от крашванията от преди малко и след малко ще пробвам това, което belivakov е постнал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://dox.bg/files/dw?a=325d4d939f

Ето ги и резултатите от дъмповете от крашванията от преди малко и след малко ще пробвам това, което belivakov е постнал...

Помолих те за дъмп файловете!

Не искам да ми ги отваряш.Просто не вярвам във програмата със която си ги отворил!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, грешката е моя:

http://dox.bg/files/dw?a=80e87969a9

Вътре са всички дъмпове от преинсталацията до днес вкл., но защо не вярваш на тази програма? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вътре са всички дъмпове от преинсталацията до днес вкл., но защо не вярваш на тази програма? :ohmy:

Попадал съм във ситуация да ми показва работещи процеси на програма, а тя не е поставяна никога.А и Microsoft са си създали чудесна програма за анализиране на дъм файловете.Получаваш доста подробности!

Нека сега да ги разгледам със нея и след това ще пиша!

Ето още един плюс за програмата на Microsoft. Мога да видя че все още си със SP2.

Просто не си направих труда да продължа да анализирам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях със SP3, но го махнах, вчера цял следобед съм си играл да проверя кое, какво, защо и как и стигнах до заключението, че няма значение дали ще съм с 2 или 3 тъй като все още го има този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Проблем в твърдия диск. Запиши си Hiren's Boot CD на CD или на флашка. И тествай диска.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.