Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Добър вечер колеги , дойде и това време за ПОКУПКА на нещо по-така.

За сега съм се спрял на Irni-l dl1000 + Oberton s152 + кабели и евентуално пулт/миксер , но той е отделнойун.
Не знам дали дали да поръчам някой да ми ги направи колоните или да ги взема готови , защото така получавам и гаранция, а това е и плюс , защото съм още начинаещ и това ще ми е първата "професионална" и толкова мощна техника ии така.. поне да имам някаква гаранция , че ако стане някакъв дефект .. поне да се възползвам от нея..

Предимно ще се ползва за мохабети,рожденни дни (и във къщата ще си слушам музиката ).. максимум 20-30 човека.

За усилвателя четох коментари , Български е , и е качествен (така разбрах от мнението на доста хора)
За колоните , разбрах че са добри , но единственния недостатък им е високите драйвъри.. но по-нататък може и да се сменят , барабар със филтрите...

Това е общо взето... ако има нещо , за което не съм прав или не съм подбрал точните неща , приемам всякакви коментари.. желая да подбера най-доброто за тези пари :)

Поздрави !!

Редактирано от Сирини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр,усилвателя е добър избор.За колони...................."тонколони Oberton T52" смятам че са по добри. Монтиран е драйвер,достигащ до 20 000Hz, докато "S'' модела е оборудван със супертуитър"HL60'',с горна гранична честота само 14 000.Много харни за музиканти,но за цел като вашата, са недостатъчни. "Т52" обаче малко ви надвишава бюджета,но сериозното аудио иска и сериозни средства.Също,може да наемете някой който му вдява,да изработи кутиите и филтъра,така ще ви излезе маалко по евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да се включи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да се включи?

Кой да се включи, като искаш със сватбарска музика да си озвучаваш къщата.

Ако наистина имаш толкова пари не прави глупости.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да се включи?

Работя с Берингер-стапало и миксер и правени колони с Обертонски говорители, излиза по-евтино да си ги направиш

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето и аз се включвам, но твърдо подкрепям AGD. И ще дадеш 1500 лева да слушаш гьобеци под липата? А "гейша " намери ли да се кърши? Иначе, ако си решил твърдо, Крумов ти е дал отговор. Ние не сме по такива "свирки". Извинявай, но е ужасно несериозно от твоя страна.Купи си костюм, ожени се, поне жена ти да си купува дрешки с такива пари! Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го карай да се жени, че на някои колеги жените не им оставят пари и за семки, пък за хобита хич.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава ако може , предложете ми нещо "по-така" И от къде мога да намеря човек , който да ми ги направи колоните?

http://olx.bg/ad/prodavam-marshall-profesionalna-ozvuchitelna-tehnika-ID50kTY.html#aa685bda94   ?

Работя с Берингер-стапало и миксер и правени колони с Обертонски говорители, излиза по-евтино да си ги направиш

Някоя снимчица и модел на твоята техника ? Ако може  :)

Кой да се включи, като искаш със сватбарска музика да си озвучаваш къщата.

Ако наистина имаш толкова пари не прави глупости.

По принцип , не  е само за във къща.. На открито ще се ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тогава ако може , предложете ми нещо "по-така" И от къде мога да намеря човек , който да ми ги направи колоните?

http://olx.bg/ad/prodavam-marshall-profesionalna-ozvuchitelna-tehnika-ID50kTY.html#aa685bda94   ?

Някоя снимчица и модел на твоята техника ? Ако може  :)

С този твой линк отново се виждат предпочитанията ти. В крайна сметка, ти не си лошо момче. Я си събери мислите, седни и внимателно напиши какво искаш точно. Пак ти казвам, че с "чалгии" аз лично и много други колеги, които пишем в този подфорум - не се занимаваме. Не си харчи парите за глупости бе моето момче. Утре тези свирки ще ги заебеш! Дай малко по-сериозно. Посети някой магазин, поразгледай и напиши какво ти е харесало за в къщи. Какви са тези  "бурета" дето си се увлякъл по-тях?Нали за в къщи ти трябват? Или си станал..."музикант"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този твой линк отново се виждат предпочитанията ти. В крайна сметка, ти не си лошо момче. Я си събери мислите, седни и внимателно напиши какво искаш точно. Пак ти казвам, че с "чалгии" аз лично и много други колеги, които пишем в този подфорум - не се занимаваме. Не си харчи парите за глупости бе моето момче. Утре тези свирки ще ги заебеш! Дай малко по-сериозно. Посети някой магазин, поразгледай и напиши какво ти е харесало за в къщи. Какви са тези "бурета" дето си се увлякъл по-тях?Нали за в къщи ти трябват? Или си станал..."музикант"

Значи така .. Първо , чалги ще се пускат много рядко , само ако ходя на някакви рожденни днни ... иначе като се съберем слушаме - сръбско , гръцко , народно .... А и баща ми слуша РОК/ Хард РОК - Deep purple , Scorpions ,

Джими Хендрикс и много подобни , щури Песни.. Та общо взето и той ще ги ползва!

И за да ме разберете - искам нещо сватбарско!

Да "музикант" ще ставам .. Искам нещо , което да се ползва , предимно на открито .

http://olx.bg/ad/novi-profi-tonkoloni-15-350-ID4Yu2c.html#aed18af326

http://olx.bg/ad/tonkoloni-oberton-2-h-400-vata-ID5dYSc.html#23cbf5ec4b

http://olx.bg/ad/tonkoloni-eminence-15-400-ID3o45L.html#1b7376a53b

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го моя избор:http://olx.bg/ad/ton...html#23cbf5ec4b.Баланса между качество и цена е доста добър.Само................мисля, че филтъра трябва да се смени,или поне да се прегледа и профилактира ,тук там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще ставаш музикант и искаш нещо за сватби и чалга на открито само това ти препоръчвам:

http://vbox7.com/play:8bfa88b21d

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изясни си какво ще ти трябва.

Озвучаване на открито е нещо доста по-различно от озвучаване на закрито помещение. Също е различно озвучаването на зала, физкултурен самон и хол.

За музика тип "сватбарска" се набляга на средните честоти и там е поне 80% от мощността. Вокал, медни и дървени духови инструманти.

За рок/метъл пък трябва и нисли честоти - бас, барабани.

За т.нар "клубна" музика пък е предимно само ниски и високи без средни.

Има ли нужда и от микрофони - нещата съвсем се усложняват заради специалните средства за избягване на микрофония.

Въобще въпросът е доста сложен за да се обсъжда в общ форум с компютърна насоченост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изясни си какво ще ти трябва.

Озвучаване на открито е нещо доста по-различно от озвучаване на закрито помещение. Също е различно озвучаването на зала, физкултурен самон и хол.

За музика тип "сватбарска" се набляга на средните честоти и там е поне 80% от мощността. Вокал, медни и дървени духови инструманти.

За рок/метъл пък трябва и нисли честоти - бас, барабани.

За т.нар "клубна" музика пък е предимно само ниски и високи без средни.

Има ли нужда и от микрофони - нещата съвсем се усложняват заради специалните средства за избягване на микрофония.

Въобще въпросът е доста сложен за да се обсъжда в общ форум с компютърна насоченост.

Няма значение , днес ми предложиха една оферта , ще отида да я погледна и ако ми хареса , ще я взема и ще постна някоя снимка ..

Иначе ми предлагат 2 - 15-ки 2x350w 8ohm , не знам точния модел но ще ги видя и чуя ..

Усилвател със вграден миксер - Не му знам още марката , знам само , че е бил купуван от (забравих от къде, май беше Холандия )  за 650 паунда .. на около 2 години е , както и колоните..2x500w 4ohm/   2x330w 8ohm.

кабели и лаптопче - защото аз нямам , и като се изкарват на вънка , да не мъкна PC-то или да искам на заем.....

Всичко за 1000лв.

Та ще видя , ще проверя , дали има повреди .. ще прослушам всичко и така.... Той е градски DJ и се знаят със баща ми , та ако нещо стане съм на близо . :)

А за ниски / високи и средни , нали за тая работа има Миксер? Мен тва не ме бърка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бла - бла. Глупости на търкалета. Някой се отървава от старите си боклуци на първия лапни-шаран. Точно както "перфейктните" автомобили на автотърговците, карани единствено на село за да иде бабичката на неделната литургия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бла - бла. Глупости на търкалета. Някой се отървава от старите си боклуци на първия лапни-шаран. Точно както "перфейктните" автомобили на автотърговците, карани единствено на село за да иде бабичката на неделната литургия.

Ми хайде предложи нещо де ? Или дай мнение за по-горните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложения получи предостатъчно.Няма да приемеш ни едно от тях,макар че са на място.ТЪрся търся, " ама дано не намеря". :DИ, не си ми колега.

Редактирано от Крумов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E за тези става на въпрос : 

8172124.jpg

Тея колонки ето този площад озвучават 

8172140.jpg

Иначе микрофони няма да ползвам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E за тези става на въпрос : 

8172124.jpg

Тея колонки ето този площад озвучават 

8172140.jpg

Иначе микрофони няма да ползвам 

С тези колони даже не можеш да "опърдиш" този площад камоли да го озвучиш. За озвучаване на такова пространство трябва да умножиш поне по 10.

Щом ще ставаш музикант и искаш нещо за сватби и чалга на открито само това ти препоръчвам:

http://vbox7.com/play:8bfa88b21d

Точно тези като гледам как са направени, ако им се подаде повечко мощност ще се разковат като бейрутски колиби след минометен обстрел. За такива обеми си трябва дебели плоскости, сериозно оребряване и усилване на конструкцията за да не "свири" кутията за дунапрена вътре нямам думи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези колони даже не можеш да "опърдиш" този площад камоли да го озвучиш. За озвучаване на такова пространство трябва да умножиш поне по 10.

Ами напротив , много добре се слуша ! А , ако се умножат по 10 , ще е като излитащ  самолет , ще е толкова силно , че хората ще си отидат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , днес си купих Oberton-ите  и  Ирнито + Gemini ps2 mixer , та нещо свързването не ми се получава.. :Д Ако може малко помощ... Имам всички налични кабели и искам да свържа усилвателя към миксера и от миксера да изведа към компа....  като ги пробвах там станаха ;д и аз не знам кво нацелих . но сега нещо неще..

След малко ще кача снимки и ако може да ми обясните кое къде  да свържа.

Смисъл , вкарам във усилвателя 2 моно жака към един 3,5мм си свири , но нещо не мога да нацеля кабелите от усилвателя към пулта и от пулта към пц то (т.е. 3,5мм)

8176471.jpg

8176472.jpg

8176474.jpg

8176476.jpg

8176480.jpg

8176484.jpg

8176486.jpg

8176488.jpg

8176490.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

:yanim: Нямам думи, но все пак: Честито!

Мога да ти осигуря една стара "Молотовка" (дано знаеш какво представлява) , че да можеш лесно да се местиш от площад на площад и от град  на град. Последната има и много добре запазен  брезент, покриващ цялата каросерия - ако завали дъжд. :tease: Ако прескочите към Търново се обади - ще почерпя за свирките! Абе, защо ти е "зелен "поста? Гледам, само аз съм писал, но не съм го докладвал като най-добър! Я си свиркай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D Оправих се със кабелите... Иначе свирката е Номер 1 ,... как дъни... ще ми бутне къщата!

Сега ще кача клип

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тези като гледам как са направени, ако им се подаде повечко мощност ще се разковат като бейрутски колиби след минометен обстрел. За такива обеми си трябва дебели плоскости, сериозно оребряване и усилване на конструкцията за да не "свири" кутията за дунапрена вътре нямам думи.

Хайде бе верно ли хихи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

View My Video

Tва е на минимума!!!!! Имам чувството че ще оглушея ... малеее :D много са силни... то и телефона ми не може да произведе тоновете...

П.П Това е на минимума , апък на пулта червеените индикатори светкат ?  Иначе усилвателя въобще не примигва , нито загрява .. само студен въздух изкарва ..

Много съм доволен .. имам чувството , че със тая система мога да прая такива купончета че...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nj31
      Здравейте хора, наскоро реших да си купя кола. Спрял съм се на това Ауди 
      https://m.cars.bg/offer/c2662463. Ще ви помоля за мнение тъй като е важно много добре да се прецени преди да се купува такава кола. Благодаря.
    • от cveti81
      Здравейте! Значи 2018 си взех една натриева лампа с дросел и рефлектор.........Препоръчаха ми я едни агрономи щото имах една мандарина дето беше малка и понеже не беше много слънчево ми препоръчаха да си купя такава да заякне дръвчето и аз развързах кесията.........Та сега нямам какво да я правя щото дървото се оправи............Та питането ми е къде изкупуват такива, че не ми трябва вече? Тез мойте агрономи ми разправяха, че разправяха, че в западна  европа ги ползвали масово да гледат плодове и зеленчуци в закрити хангари.....Благодаря ви предварително?
    • от canko99
      Здравейте! Искам да ви питам как се борави с такъв таймер. Ако искам да работи климатика от 12 до 23 часа какво правя натискам или оставям щифчетата в този интервал?  Щото така го настроих днес в горепосочения интервал и го включих климатика към мрежата барабар с таймера в 13.00, но не работеше, защо? Благодаря ви предварително!

• от Soviet Soldier
      Винаги около покупка на подобен тип техника се замислям "Какво стана с качествената българска техника от едно време?".

1- Защо не успяхме да съхраним и развием, поне едно предприятие в тази сфера след промените? 

2- Останаха ли изобщо в България производители на такъв тип техника, или практиката да се сглобяват китайски
      боклуци и да се продават, като български продукт е присъща за 100% от нашите "производители"?

3- Кои български производители (ако все още има такива) са ви известни, и какви са вашите мнение и впечатления за предлаганите от тях продукти?
    • от J_O_R_O
      Извинявам се, не знам дали е за тука темата, ако трябва е преместете.
      Здравейте, имам лаптоп Dell Inspiron 5555 AMD, искам да купя още 4GB(другите много скъпи), имам в момента 4GB и още един празен слот за рам. Прилагам и снимки на рамта в момента и слота за другата рам. Ще ми предложите ли каква рам да си купя? Още една снимка

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.