Премини към съдържанието
AntiAlGor

Система за пълна автоматизация на дома разработи българска компания

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Попаднах на тези статии. Става въпрос, за разработка на родна компания /според написаното в статията/, за пълна автоматизация на дома. Не мога обаче да намеря сайта на тази компания. :D  Някой има ли, повече информация, и какво мислите за тази система? Струва ми се интересна възможност, още повече, че няма да е много скъпа. Дали някой от вас, ще си сложи подобна система, в къщата? Не съм сигурен, в кой раздел да я сложа темата. Дали софтуер, дали сигурност. Ако прецените, я преместете.

"She" е първата високотехнологична система за автоматизация на дома, създадена от българска компания. И не само, че ще се предлага на достъпни цени, но и самата тя ще спестява много разходи. Разработката интегрира заедно: сензор за осветеност, с който светвате и угасвате лампите, когато вие пожелаете; сензор за температура, с който пускате отоплението един час преди да се приберат всички и пестите до 30% от месечната сметка за ток и парно; сензор за влажност на въздуха; сензор за чистота на въздуха по 18 критерия; сензор за движение; интернет приемник; RF трансмитер и IR трансмитер за контрол над всички дистанционни управления, които работят с инфрачервени лъчи или радиочестотни вълни - телевизор, климатик, гаражна врата и др.“, казва Димитър Димитров.
Той твърди, че за първи път в света се поставя слот за 3G SIM карта, с който дори човек да няма достъп до интернет, системата го държи в течение за всичко, което се случва в дома му.

http://www.investor.bg/telekomunikacii/457/a/sistema-za-pylna-avtomatizaciia-na-doma-razraboti-bylgarska-kompaniia-195254/

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние сме в каменната ера в провинцията. Какво ще ми автоматизира? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето хора не могат да си светнат лампата. Сам виждаш във форума какви теми и постове се пускат. Тази автоматизирана система ще иска и минимум знания и грамотност, а това в България вече става лукс.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако получи син екран и всичко е автоматик, как ще си пусна водата в тоалетната :D

П.П. А защо темата е в антивирусната секция?

П.П. 2 Сетих се, не е вирусоустойчива. Какво става ако къщата ми хване компютърен грип?

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето хора не могат да си светнат лампата. Сам виждаш във форума какви теми и постове се пускат. Тази автоматизирана система ще иска и минимум знания и грамотност, а това в България вече става лукс.

Абе така е. Ама все пак, има и грамотни хора. Макар и малко. :D  На мен ми е интересна като идея, особено ако е на модулен принцип. Но нещо не откривам сайт. :huh: 

Ако получи син екран и всичко е автоматик, как ще си пусна водата в тоалетната :D

П.П. А защо темата е в антивирусната секция?

П.П. 2 Сетих се, не е вирусоустойчива. Какво става ако къщата ми хване компютърен грип?

Чудех се къде да я пусна. Но, май най-добре да я преместят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

напиши в търсачката homeautomation-bg 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе така е. Ама все пак, има и грамотни хора. Макар и малко. :D  На мен ми е интересна като идея, особено ако е на модулен принцип. Но нещо не откривам сайт. :huh:

Чудех се къде да я пусна. Но, май най-добре да я преместят.

Има и хора, които са грамотни, но са коне с капаци. Има и хора, които наистина ще могат да работят с тази система, да я настройват или да я следят, но те ще са предполагам малко. А за да има такава система в България, трябва да има и определен брой абонати, както и сервизи за поддръжка и наблюдение. По-вероятно е патента да се продаде на чужда държава или форма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, тук си прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компанията не е родна allterco.com/aboutus/locations

Ний от ЦРУ знаем всичко. Питай ни.

Иначе от българска страна: teracomm.bg/bg/ZA_NAS

Ако някой има интерес да си закупи системата: www.getshe.com

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Весело. И не много оригинално (She, като едноименния филм). Все пак, ако говори с гласа на Скарлет Йохансон... вземам я веднага...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Весело. И не много оригинално (She, като едноименния филм). Все пак, ако говори с гласа на Скарлет Йохансон... вземам я веднага...

Е, ако е като филма, и аз я взимам.  :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попаднах на тези статии. ... Не мога обаче да намеря сайта на тази компания. :D  

За какво питаш,а на всичко отгоре и твърдиш,че не можеш да намериш сайта на тази компания?Реклама ли им правиш?Публикувал си линка,който рекламира "She" ,а там  в началото на същата статия,от която си копирал този цитат, е написано съвсем ясно:,..компанията ....(нарочно не я пиша,за да не рекламирам и аз), създала "She"...!Не казвай,че си чел статията от средата надолу!

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компанията не е родна allterco.com/aboutus/locations

А каква е според теб, след като на първо място стои офис в България ?

P.S.  Я, те и мениджърите били българи !

allterco.com/aboutus/management

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво питаш,а на всичко отгоре и твърдиш,че не можеш да намериш сайта на тази компания?Реклама ли им правиш?Публикувал си линка,който рекламира "She" ,а там  в началото на същата статия,от която си копирал този цитат, е написано съвсем ясно:,..компанията ....(нарочно не я пиша,за да не рекламирам и аз), създала "She"...!Не казвай,че си чел статията от средата надолу!

Нещо си чувствителен, или се заяждаш? Което и да е, не ме вълнува.  ;)  Или коментирай въпросната система, или недей да пишеш.  Попаднах на статията, и реших да споделя. Интересно предложени е, и предполагам на други ще им хареса. Сайта е даден по-горе, от Мо_хи_ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е според теб, след като на първо място стои офис в България ?

P.S.  Я, те и мениджърите били българи !

allterco.com/aboutus/management

Компанията я разследват от много места. Мошеническа пирамида.

Не е ясно кои са акционерите, кои могат да се нарекат собственици…фирмата е балон и се занимава предимно с незаконни комуникационни практики. Централния офис е в България, директорите са българи, но дали това я прави българска фирма? Кои са акционерите не е ясно.

https://www.accc.gov.au/media-release/accc-takes-action-to-stop-misleading-sms-advertisements

• commenced legal proceedings in February 2009 against Teracomm Limited, a content provider based in Bulgaria.

https://www.ida.gov.sg/~/media/Files/PCDG/Licensees/CompetitionMgmt/Enforcement%20Decisions/DeterminEnforce/PRS_code.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали не обират и банкомати покрай другото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И седят на тъмно или викат комшията да им светне лампата. :D  Аве градски представям си какво е да ходиш по къщите да им светкаш лампата. :clown:  а пък за форума виждам и в темите какви отговори се дават. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компанията я разследват от много места. Мошеническа пирамида.

Не е ясно кои са акционерите, кои могат да се нарекат собственици…фирмата е балон и се занимава предимно с незаконни комуникационни практики. Централния офис е в България, директорите са българи, но дали това я прави българска фирма? Кои са акционерите не е ясно.

https://www.accc.gov.au/media-release/accc-takes-action-to-stop-misleading-sms-advertisements

https://www.ida.gov.sg/~/media/Files/PCDG/Licensees/CompetitionMgmt/Enforcement%20Decisions/DeterminEnforce/PRS_code.pdf

Става дума за Allterco. За какво ми даваш тези линкове ? В тях няма нищо за нея.

И защо трябва да изместваш фокуса на темата към негативното ?

Имаш ли доказателства за това, което твърдиш ? Защото с празни, кухи приказки всеки може.

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми "Велики Кен" ,ще си понеса последствията от коментра,но понякога,коментарите Ви са подтикнати от някакъв вид" ирационалност"...,вместо да постигате интерес към темите и "интерес към обсъждане" ,правите точно обратното.....

Малък "тест" към "Vip" потребителите и всички останали...

"

ИРАЦИОНАЛНОСТ И СВРЪХ-ИРАЦИОНАЛНОСТ

1. Ирационалност.

Какво е рационалност? Ей това.

А какво е тогава ирационалността?

Има два вида ирационалност – съзнателна и несъзнателна.

Несъзнателната ирационалност е форма на разсъждение, движено от емоции, вместо от  разума, с аргументи, които нямат смисъл, но доказват всичко. Ирационалните индивиди все така искат най – доброто за тях, но не могат да го постигнат, защото нямат средствата за това  - нямат разум.

Съзнателната ирационалност, доколкото ирационалният индивид  изобщо може да има съзнание (осъзнаването е рационален и дори свръхрационален процес) е форма на запъване на магарето на мисълта на моста на желанието – знанието за верния отговор не пречи на придържането към погрешния поради сантиментални причини.

Ирационалността се проявява чрез два главни пътя:

1. Приемане и придържане към погрешни предпоставки, инвариантно спрямо доводите против.
  2. Всевъзможни главозамайващи „следвания” от тези доводи, по начин изплъзващ се и на най – развития разум.

Примери:

За 1)

А: Тъй като всички са маскари, не желая да се доверя с гласа си на никого.

Б:  Но аз съм честен?!

А: Не може да си честен, щом всички са маскари, и ти си в кюпа!

Б: Но всички, хора, които ме познават, твърдят това, никога не съм имал проблеми със закона, данъчната ми декларация е изрядна, помагам на непознати в беда, хората ме обичат дори?

А: Всички са маскари! Хората, държавата, данъчните, ти самия сте се объркали нещо. Няма как да си честен, щом всички са маскари!

Б: Но ако аз съм честен, то не може „Всички са маскари да е вярно”!

А: Именно, затова не може да си честен!

За 2)

А: Аз съм честен, човек, което означава, че всички други са маскари!

Б: Но защо само ти да си честен човек?

А: Защото е крайно малко вероятно някой друг да е честен. Аз съм изключение.

Б: Откъде следва, че си изключение?

А: От това, че всички други са маскари?

Б: А откъде следва, че всички други са маскари?

А: От това, че съм изключение!

Б: Но ти се въртиш в кръг!

А: Добре де, всички знаят, че хората са маскари , но аз не съм, следователно всички други са маскари.

Б: Всички знаят? Кои са всички, откъде знаят?! Дори да знаят, че всички са маскари, щом ти не си, или ти си честен, или всички са маскари!

А: Всички сме маскари, просто аз съм честен!

Б: А малко ракийка?!

1. Свръх-ирационалност.

Ирационалността е процес на НЕ-мислене в изолация, без да се вземат предвид възможните рационалност/ирационалност на другите хора. Понякога ирационалното действие или постъпка (не максимизиране, а нулиране на печалбите, „защото не ми аресва тоа”) среща рационален отпор и може сумарният резултат да е рационален. Типичен пример е опит за саботаж срещу даден кандидат на национални избори да активизира гласоподавателите и сторилият го да бъде наказан.

Свръх-ирационалността е поведение, което отчита възможната рационалност на другите хора и действа по квази-рационален път, за да постигне сумарна ирационалност на резултата.

Типичен пример е т.нар. затворническа дилема, при която единият играч е свръх-ирационален, а другият – свръхрационален. Първият знае, че другият няма да го предаде, спазвайки етиката, затова го предава, като настоява прокурорът да съобщи на другия, че е предаден. Другият естествено ще предаде първия човек, за да лежи наполовина. Така свръх-ирационалният успешно постига присъди за себе си и за свръхрационалния – рационално действие с ирационална цел.

Как биха постъпили  политиците на САЩ и СССР, ако да кажем САЩ бяха свръх-ирационални?

САЩ щяха да изстрелят ракета, която да удари Москва и да изчакат СССР да изстрелят всичките си ракети, за да имат оправдание да изстрелят своите, успешно постигайки унищожение на света.

ИЗВОД:

За разлика от свръхрационалността, която може да е и следствие на социална еволюция (по методите проба – грешка с памет) – подтискане на биологични инстинкти и развиване на социални, свръх-ирационалността противоречи дотолкова на всички възможни инстинкти, че няма как да е друго творение, освен творение на разума."

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми "Велики Кен" ,ще си понеса последствията от коментра,но понякога,коментарите Ви са подтикнати от някакъв вид" ирационалност"...,вместо да постигате интерес към темите и "интерес към обсъждане" ,правите точно обратното.....

Нещо дразни ли те ? Преча ти да се изявяваш ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам претенции и мания за величие...по-скоро толерантност.....който сбъркал-сбъркал....не е нужно "разпъването на кръст"...Позитивни коментари от теб(а не злобни),е по- добрия вавиант....за всички...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам претенции и мания за величие...по-скоро толерантност.....който сбъркал-сбъркал....не е нужно "разпъването на кръст"...Позитивни коментари от теб(а не злобни),е по- добрия вавиант....за всички...

С толерантността не бива да се прекалява. И там трябва да има мярка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е...когато човек осъзнава "силата на словото".... и за себе си ..и за тези които пише...

Човека направил тема-нещо го е впечатлило-българско....Вие влизате в лични нападки...затова сме на това ниво....Ако имате да казвате нещо-кажете го...ама от свое име и факти...без да коментирате и нападате някого...Просто си го кажете-толкова ли е трудно!?

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По молба на автора темата се заключва

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.