Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден имам един стар буфер РЕСПРОМ от 199 и некоя година и е с един много специфичен жак (то незнам дали е жак).Въпроса ми е дали може да се смени жака или има такава урутка ? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снинмка на жака, може да видим за предходник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Добър ден имам един стар буфер РЕСПРОМ от 199 и некоя година и е с един много специфичен жак (то незнам дали е жак).Въпроса ми е дали може да се смени жака или има такава урутка ? Благодаря предварително!

Има да се продават на всеки магазин за радиочасти. Нарича се   "ПЕТИЦА" И да, можете да си ги смените с  RCA или както им казват "канбанки"

Що за израз е това?  "такава урутка "

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е "жак", а най обикновена двойка букса.Има ги по ел. магазини по  за,лев или около за 1брой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май нещо не ме разбрахте аз искам да го сменя този жак със жак за комп или да си купя някакъв предходник ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май нещо не ме разбрахте аз искам да го сменя този жак със жак за комп или да си купя някакъв предходник ?

Tова,което показваш е букса за включване към усилвател!Не може да се  включиш към компа директно.Т.е. трябва ти усилвател,който да е включен в компа,а тази букса в усилвателя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А такав усилвател от къде мога да намеря.И ако може линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Приятел!

Как да те разберем, като нищо не подсказваш поне.  Това е куплунг за включване във европейски Стар куплунг от преди 25-30 години. Такъв си беше стандарта, така е и направен на твоето изделие.  Общо казано - DIN45500. . А иначе, Митко ти е написал отговора. Отиди при един радиотехник, за да ти направи всичко както трябва. Субуфера не можеш да го включваш по никакъв начин към компа или лаптопа без усилвател.  А и какво ще правиш с тази "охтика" сам не знаеш! Пожелавам ти успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре като отида при този техник какво да му кажа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ле нещо съм изтрещел ама нямам спомен Респром някога да са правили субуфери.

Е добре като отида при този техник какво да му кажа ?

Няма да стане с казване а с носене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ле нещо съм изтрещел ама нямам спомен Респром някога да са правили субуфери.

Няма да стане с казване а с носене.

E то е цял буфер.И като го занеса какво да му кажа да смени жака ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Интересно момче си! Даже и това не знаеш, а си написал в темата си така:  ".Въпроса ми е дали може да се смени жака или има такава урутка " а аз те попитах какво значат тези две думи но така и не ми отговори: "има такава урутка" Мислиш ли че ще можеш да се справиш с това, за което питаш? Елементарно е за изработка, ако се отнася само до смяната на този прословут жак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е кята нещеш да го носиш отиди и само му кажи да ти смени жака и да ти направи цялата система дистанционно.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимай го този субуфър на Респром да го видим и ние това чудо на техниката, че и аз не знам да са произвеждали подобни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не били компютри а компоти... Човека явно не прави разлика между събуфер (буфер както му викат за по-лесно и/или от незнание) и усилвател. Може да се окаже и най-просто радио.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А такав усилвател от къде мога да намеря.И ако може линк.

Заповядай. http://olx.bg/ad/retro-usilvatel-stereo-resprom-us221-2h10w-1987-god-ot-sots-a-ID5fji8.html#c0c3851f2e

Няма да ти хареса звука от тази единична колона. По-добре събери пари и си купи нещо като това. http://www.emag.bg/kolonki-genius-sw-2-1-360-cherni-g-31730998100/pd/ENG1KBBBM/

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Иванов27
      Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос предварително! Искам да си закупя аудио систама, но неразбирам абсолютно нищо от тази сфера и затова не мисля да се впускам в излишни размисли и страсти. Просто искам мнения, на хора по компетентни от мен в тази област и да отивам, и да купувам.
      Харесват ми като дизайн онези по-висосите колони, които са по 4 броя, мисля че се нарича домашно кино. Искам да попитам, могат ли тези колони да се използват за слушане на висоса музика или се използват главно за филми, както е упоменато в имато им.
      Харесва ми дизайна, но не държа да са точно такива, като цяло няма значение много от вида просто искам да се чуват добре и доста силно.
      Като пари не мисля да давам много и мисля да отделя около 300-400лв. 
      Знам, че има много такива теми, но както казах, просто не ми се занимава с изледователска дейност и каквото ми предложите просто ще го купя.
      Ппс: Знам, че за тази цена не може да се очаква много, но все пак би трябвало да има някоя прилична система
      Забравих да спимена, ще ми трябва за апартамент, по-точно за стая около 20 и нещо квадрата..
    • от edokredo
      Добър ден.С баща ми искаме да сглобиме 2 трилентови тонколони .Ниско честотните са по 120 вата средните са 50 а пищялките 10.Въпроса ми е как да ги свържем какво ни трябва колко филтъра какъв усилвател и така нататък абсолютно всичко ми трябва ,защото си нямам напредстава. Ако ми помогнете ще сам мега благодарен !!!
    • от kakato10
      Здравейте!
      На Windows 10 съм и не виждам начин да сменям между колонките и слушалките през ОС-то или драйвърите на на звуковата карта. И двете съответно са свързани към звуковата карта. Обнових driver-ите и въпреки това не виждам такава опция. Звуковата карта е Realtek. В общи линии идеята е че искам и колонките и слушалките да са включени постоянно към компютъра и от софтуер да си избирам към кое от тях да отива звука.
      (приложената снимка е при вързани както колонки така и слушалки)
      Благодаря предварително!

• от teodor kirilov
      здравейте! имам следния проблем: колоните са свързани с усилвателя точно и всичко е добре, свири нормално. след 5-10 минутки реших да увелича на 50% добре, но когато удари бас, db-децибелите бяха над 100 и колоните изведнъж спряха да работят но това не ми е проблема проблема ми е усилватела на него очевидно му нямаше нищо светеше си но когато го свързах с други колони те не свиреха всичко си беше свързано както трябва не е от захранването нито от кононите, за да съм сигурен пробвах с други колони: ПАК НИЩО! Ако можете да помогнете ще съм благодарен!
    • от edokredo
      Добър ден искам да си купувам ето тези колони https://www.olx.bg/ad/tonkoloni-ID6I0pZ.html#9b6f3a8ad8 и човека ,който ги продава ми каза ,че трябва усилвател 2 по 150 вата , намерих усилвател https://www.olx.bg/ad/usilvatelstapalo-smesitel-tesla-ID6LMbf.html .Човека ,който продава колоните каза ,че този усилвател не ставал бил много стар.Моля ако някой разбира да каже дали колоните и усилватела стават ?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.