Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, искам да попитам дали ще мога да подкарам GTA V на минимални настройки с intel hd 4000 , и Intel i3 dual core 1,80GHZ? Да знам, играта е много ама много голяма и иска големи изисквания, но гледах няколко теми и клипове из интернет как я подкарват дори и на минимални изисквания, да мн малко фпс, но пак я подкарват. Така въпросът ми е дали ще мога да я подкарам дори и за малко? Някой ще каже, че ако я подкарам ще ми стопи лаптопа.. мен неми тряя да я играя с часове а просто малко за разнообразие .

С тези параметри съм играл доста игри... неми е правело кой знае какви проблеми, даже на WoW MOP неми забива... но там няма кой знае какви изисквания

Редактирано от proxy97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо кажи модела на лаптопа. Знаеш ли колко две ядрени I3 има ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значение има? С тази видеокарта няма да стане дори и на минимални настройки. Не може с едно лаптопче дето едва подкарва операционната си система да подкараш GTA V.

Ако въобще тръгне ще прегрее за минути. Аз я играя на настолна машина и от опит знам, че под 1 час не се играе. Интересна е и забравяш за времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точния модел него знам беше HP Pavilion 15 нещо такова ето снимка от х-ката

http://s17.postimg.org/eb9faf8jj/Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще я подкараш на тоя лаптоп като цъфнат налъмите.

Дори минималните изисквания за GTAV са доста над възможностите му.

http://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/grand-theft-auto-v/12455/?p=r

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава защо има клипове които хората я подкарват към 10-20 фпс? или са лъжа? с тази видео карта и г/д този процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като процесор си добре, а като видео ще трябва да намалиш резолюцията и детайлите. Няма как да не тръгне. ю

Що се отнася до стопяването на лаптопа, дори GTA SA  може да го направи. Стопяването не зависи от играта, а от това, как я играеш. Ако имаш достатъчно кадри, пускаш си вертикалната синхронизация и пестиш енергия. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава защо има клипове които хората я подкарват към 10-20 фпс? или са лъжа? с тази видео карта и г/д този процесор

И какво ще играеш на игра, която върви с 10-20 фрейма? Това освен, че е вредно за очите, е вредно и за нервите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ще си играе съвсем нормално на 800х600  или дори на 640х480. Въпросът е, дали ще може да заглади картината дотолкова, че да не го дразни. FXAA  трябва да оправи проблема, стига да се поддържа от Intel HD4000, не съм проверявал това. Така, че и 800х600 с FXAA  може да е решението. процесора си е добре за тая слаба видеокарта. Колкото и да е, 40  fps  минимум ще си поддържа. Имам предвид, че процесора ще разрешава толкова, пък колко ще дава видеокартата си е друг въпрос. Два пъти по-бавна е от минималната изискуема - 9800GT,  но те тия изисквания са за определени резолюции. Не вярвам някой да е правил изискванията за 800х600. Аз с вградените карти, 2-2.5 пъти по-слаби от тая HD4000  играх STALKER  с 60 фпс средно и то не на минимални детайли. Резолюцията бе дори съвсем нормална - 1280х1024. Че и на 1600х1200 нямах проблеми. FC3  подкарах с 25-30  fps  с вградена Intel Graphics. 8400GS  пък ми подкара GRID, което си е истинско геройство, имайки предвид изискванията на тая игра. Изобщо, всяка карта ще подкара нещо, стига да е поддържана от играта. О, сега се сетих, че с GF6600  подкарах NFS Hot Pursuit:

http://vbox7.com/play:590c4bed16

6-7 фпс  без фрапс - GF6600+G860. Идиот ли съм, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според мен все трябва да има някакъв начин да се подкара

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според мен все трябва да има някакъв начин да се подкара

Има закупи си играта

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има закупи си играта

Точно това ще му помогне да я подкара.....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не в такъв смисъл, имам предвид като я имам да тръгне, аз все още я нямам, но зареди това несъм я и закопувал, защото искам да знам дали ще ми върви...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има закупи си играта

Ето заради такива умници като теб, много хора може да се прецакат.

Не в такъв смисъл, имам предвид като я имам да тръгне, аз все още я нямам, но зареди това несъм я и закопувал, защото искам да знам дали ще ми върви...

Ще тръгне, но лека по лека ще убиваш лаптоп и заедно с лаптопа и нервите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще тръгне, но лека по лека ще убиваш лаптоп и заедно с лаптопа и нервите си.

Аха значи по-добре да е се мъча, благодаря ти много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това циклене мисля че е заради рам-та(само 4гб, а и видеото си ползва около е1гб), при теб е 8 и не би трябвало да го има.. G1840 малко по-добър от твоя Corei3 (е все пак е десктоп процесор), видеотата са горе долу с еднаква производителност (мже би HD 4000 е малко по-добро)

Редактирано от bogomilkorbankolev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще трябва да я играя с тая графика, по-добре да не я играя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако е така неми пречи да я играя... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай се тогава, но се подготви за период без лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко хора му казаха ,че няма да тръгне или и да тръгне ще е на нисък фрейм.Ако му кажа да си я дръпне от замунда ще почнете да му хулите,че пиратското не става.За това най-добрия начин за да разбере дали ще му трегне е да я пробва.Наистина играта не е малка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако е така неми пречи да я играя... 

Това е графика като на GTA San Andreas на минимални настройки. Пълен ужас... На всичкото отгоре и сече зверски.

Като излезе GTA IV исках много да я играя, но нямах компютър за нея. Имах някакви пари, но се въздържах да ги дам за компютър само заради една игра. Изчаках още доста и чак тази година си купих компютър който става и за новите игри на средни настройки.

Не си мъчи лаптопа. Не е създаден за това. Ще съжаляваш и няма да имаш лаптоп накрая. Помисли струва ли си заради една игра. Това не е състезание. Никой няма да те мисли за задръстен/а ако не си я играл/а тази година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко хора му казаха ,че няма да тръгне или и да тръгне ще е на нисък фрейм.Ако му кажа да си я дръпне от замунда ще почнете да му хулите,че пиратското не става.За това най-добрия начин за да разбере дали ще му трегне е да я пробва.Наистина играта не е малка.

Но за какво да си я купува като не може да я играе ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това циклене мисля че е заради рам-та(само 4гб, а и видеото си ползва около е1гб), при теб е 8 и не би трябвало да го има.. G1840 малко по-добър от твоя Corei3 (е все пак е десктоп процесор), видеотата са горе долу с еднаква производителност (мже би HD 4000 е малко по-добро)

HD4000  е над 2 пъти по-бърза от HD Graphics. i3 макар и на лаптоп, е с 4 трейда, а GTA 5  може да се възползва от повече нишки. Да кажем, че процесорите са с поизравнени сили, защото в случая HT  дава 20-30% предимство при еднаква честота. Но според мен по-бързата видеокарта ще си окаже влияние, защото в случая не може да се говори за спъване от страна на процесора при вградено видео. Тоест, би трябвало да се очакват поне 250% повече кадри от твоите, ако ползва същите настройки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така... първо искам да ви благодаря за мненията! Второ реших да неси товаря толкова лаптопа зареди една ихра, най-добре е и без нея какво толкова. Един слънчев ден като си закупя по-мощен комп ще пробвам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.