Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Видяхте ли паметника на цар Самуил? Харесва ли ви? Какво мислите за фосфоресциращите очи?

Аз още не съм видяла на живо паметника, но от видяното по снимки във  новинарските сайтове и новините, ми хареса. Идеята със фосфоресциращите очи е страхотна, брилянта.. :clap:
Няма да повярвате в един сериозен форум какви простотии прочетох. Уж интелигентни хора, уж с образование и повече години от мен - а такива простотии изплещиха, че им се чудя и на акъла и на това, как са успели да завършат училище.  Представете си, моля,  голяма част от тях не знаеха защо е наблегнато на очите. :shock:  Остави това, ами по медиите си го казаха, че очите ще фосфоресцират,  а онези грешно казват светят!  :?  Между фосфоресциране и светене има огромна разлика.  :wink:  Да не говорим, как някои особи, още невидели паметника, и го окачествиха като "монументален изрод",  Трансформърс, реквизит от "игри на тронове", малък бил, грозен бил, ама защо бронз, ама защо там и бля - бля простотии. :x  Как защо в София? Че това е столицата на България, а и е точно срещу паметника на ослепените самуилови войници.  Да не говорим и за това, как оплюха самият Самуил - нищо не бил направил, довел бил страната до разпад, не заслужавал паметник.  Че и изкараха историята със ослепяването като мит, развяваха изследване на някакъв немец, явно колега на онази, дето отрече баташкото клане.  :|

Че и като се започна с още простотии - ама социалистическите паметници били грозни, ама това на паметника на Асеневци в Търново не било меч ами обелиск или пенис, една потребителка призна, че след посещения в търновски кръчми, паметникът и се виждал готин. :?  Че и бабини поверия за краката на коне и смъртта изкараха, за Александър Втори се изказаха присмехулно, че бил "малко атентиран",  паметникът на Тодор Колев бил нещо срредно между унгарски циганин и карикатура, Орфей бил Трансформърс,  паметника на НДК - петохуйник, и въобще само мръсни и болни секс фантазии четох. :x  После народът ни бил  интелигентен......... :(

Та, кажете си вашето мнение за паметника.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не може ли мнение за народа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкретно за този паметник не знам какво да кажа/мисля. Първо - виждал съм го само на снимки и то малки, а и съм доста далеч от него географски. После не ми е ясно очите дали ще "фосфоресцират" или ще светят. Защото някъде се пише едното, а на друго място четох, че ако се реши "да не светят" - имало светодиоди вътре, които щели да се изключат като се прекъснат някакви жички.

Моето лично мнение е на първо време да го оставят така, както го е измислил автора(макар да е проявил самоинициатива в това отношение). Сравнението е доста неравно, но Айфеловата кула също са искали да я махнат, защото загрозявала пейзажа, а сега може да се види във всяка филмова сцена от Париж. ;)

Освен това преди няколко часа четох една статия, в която македонци се възмущават от това, че "техният" Самуил струвал 1,5 милиона Евро, а "нашият" - само 50 000. :)

Един от коментарите под статията беше, че ако го бяха направили и да мърда, "античките" щяха да се спукат от яд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пак някоя мижитурка гледа да направи поредния скандал. По нашенски поредното незначително нещо започва да се обсъжда във всевъзможни медии. Да си скулптор е изключително трудно и трябва да се уважават и ценят такива хора.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде почна се...

Boko-ochi.jpg

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не е ли по-харизматичен бащицата в този си облик?   :P

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допреди 1-2 дена се чувствах горд българин, днес вече съм засрамен българин. Бива ли такава идиотщина? Паметник на Самуил. Ами ние доскоро нямахме паметник на Левски, сега изведнъж паметник на цар, който дори не е владял днешните предели на България. Ако довчера имах право да се присмивам на македонците, днес те с пълно право могат да ме смятат за идиот, наред с всички българи. 

ПП: Слави снощи направи чудесно предаване за тоя паметник и за Македония като цяло. Просто невероятно глупави са нашите политици, както и тия в съседната нам държавица. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не е ли по-харизматичен бащицата в този си облик?   :P

Плевньо и той кат засветил

зора се зазори направо

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То като с паметника на летците бомбандирали Софето през WWII.  И тепето на което направиха каабе на енихан баба, върху древните тракийски руини. След известен брой години може и паметници на тримата турци терористи, които президОнта отличи онзи ден.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като худож. творба е твърде субективно да бъде оценяван този паметник. Един банален пример - импресионистите са били смятани за "чалгари" от тогавашните критици на изкуството. А днес всички (включително и критиците) се възхищаваме на картините им. Така че всяка оценка би била малко или много повлияна от неизменния човешки субективизъм. Относно чисто истор. му стойност - там вече има обективни критерии и този паметник е далеч от истор. правдивост в изобразяването на конкретния персонаж - цар Самуил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега изведнъж паметник на цар, който дори не е владял днешните предели на България.

658px-First_Bulgarian_Empire_%28976-1018

Без извинение - преди да пишете, не е зле да четете! Владеел е над 50% от територията на днешна България и над 40 години е отстоявал независимостта на Българската държава. Нещо повече - приема титлата "цар" едва след смъртта на Роман (син на Петър I и внук на Симеон). След бягството на същия този Роман от Константинопол той е приет от Самуил и брат му Арон. Двамата веднага обявяват Роман за цар на България (незавладяната част от нея, разбира се), защото са български аристократи и водят битка срещу ромеите именно като такива! Още - чети тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD_%28%D1%86%D0%B0%D1%80%29

Резиденцията (т.е. "столицата") на Роман е - за лоша изненада на фалшификаторите от БЮРМ - Скопие, т.е. Скопие е тогава столица на царство България. Арон управлява в София, а Самуил в "ненамиращия се на територията на днешна България" Видин, но и двамата се обявяват за подчинени на царя. По-късно резиденциите на Самуил се местят в зависимост от хода на безпощадната 40-годишна война срещу изключително укрепналата по това време Византия (по-точно Романия или Ромейска империя - Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία, Βασιλεία τῶν Ρωμαίων, Ρωμανία, Romania - името "Византия" е лепнато чак през 16-17 век в Западна Европа, когато държавата отдавна не съществува). "Столици" са били Охрид, Воден, новия град-крепост в Преспанското езеро на сегашния остров Свети Ахил, където са намерени останките на Самуил.

По-важно е друго - с цялата си дейност Самуил подчертава, че е приемник на българските владетели и България. Не владетел на отделна държава, не разбунтувал се местен феодал - напротив! Приемник и наследник отначало на баща си, висшия български аристократ и управител на огромен район от България - комит Никола (комит - тази дума ви е позната и като конт, т.е. граф в по-късна западноевропейска редакция). А после и цар, владетел - на България - но само след смъртта на последния наследник на законния БЪЛГАРСКИ цар. А Византия впряга във войната си срещу България и Русь, и Унгария, и други... и все пак почти 50 години не успява да сломи съпротивата (от първия им неуспешен поход през 966-67 година, през нахлуването на руските войски през 968 г., когато подкупеният от ромеите княз Светослав I удря в гръб България, та чак до 1018 г.).

За финал на историческата справка - Самуил най-вероятно е роден в София, защото баща му е бил управител тук. Във всеки случай абсолютно сигурно е, че е живял дълго в София и се е черкувал в тогавашната катедрална църква на града. Да, това е същата църква "Света София", до която сега е паметникът му. И същата, която дава името на града, преди това се е наричал Сердика и Средец. София сигурно също "не се намира на територията на днешна България"?!

Паметника няма да коментирам. Нека улегнат страстите, тогава идете и спокойно го огледайте. На бас, че ще се хареса на поне 80-90% от вас.

Веселяшките изцепки на Слави Трифонов не съм гледал, а и те няма как да са аргумент за каквото и да е било.

Редактирано от stoyanivanov (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

658px-First_Bulgarian_Empire_%28976-1018

Без извинение - преди да пишете, не е зле да четете! Владеел е над 50% от територията на днешна България и над 40 години е отстоявал независимостта на Българската държава. Нещо повече - приема титлата "цар" едва след смъртта на Роман (син на Петър I и внук на Симеон). След бягството на същия този Роман от Константинопол той е приет от Самуил и брат му Арон. Двамата веднага обявяват Роман за цар на България (незавладяната част от нея, разбира се), защото са български аристократи и водят битка срещу ромеите именно като такива! Още - чети тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD_%28%D1%86%D0%B0%D1%80%29

Резиденцията (т.е. "столицата") на Роман е - за лоша изненада на фалшификаторите от БЮРМ - Скопие, т.е. Скопие е тогава столица на царство България. Арон управлява в София, а Самуил в "ненамиращия се на територията на днешна България" Видин, но и двамата се обявяват за подчинени на царя. По-късно резиденциите на Самуил се местят в зависимост от хода на безпощадната 40-годишна война срещу изключително укрепналата по това време Византия (по-точно Романия или Ромейска империя - Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία, Βασιλεία τῶν Ρωμαίων, Ρωμανία, Romania - името "Византия" е лепнато чак през 16-17 век в Западна Европа, когато държавата отдавна не съществува). "Столици" са били Орхид, Воден, новия град-крепост в Преспанското езеро на сегашния остров Свети Ахил, където са намерени останките на Самуил.

По-важно е друго - с цялата си дейност Самуил подчертава, че е приемник на българските владетели и България. Не владетел на отделна държава, не разбунтувал се местен феодал - напротив! Приемник и наследник отначало на баща си, висшият български аристократ и управител на огромен район от България комит Никола. А после и цар, владетел - на България - но само след смъртта на последния наследник на законния БЪЛГАРСКИ цар. А Византия впряга във войната си срещу България и Русь, и Унгария, и други... и все пак почти 50 години не успява да сломи съпротивата (от 968 г., когато подкупеният от ромеите княз Светослав I удря в гръб България, та чак до 1018 г.).

За финал на историческата справка - Самуил най-вероятно е роден в София, защото баща му е бил управител тук. Във всеки случай абсолютно сигурно е, че е живял дълго в София и се е черкувал в тогавашната катедрална църква на града. Да, това е същата църква "Света София", до която сега е паметникът му. И същата, която дава името на града, преди това се е наричал Сердика и Средец. София сигурно също "не се намира на територията на днешна България"?!

Паметника няма да коментирам. Нека улегнат страстите, тогава идете и спокойно го огледайте. На бас, че ще се хареса на поне 80-90% от вас.

Веселяшките изцепки на Слави Трифонов не съм гледал, а и те няма как да са аргумент за каквото и да е било.

Баш от БГ Уикипедия не те съветвам да цитираш - там пишат и Дончо от Конарево, и леля Тотка от Говедарци, тоест - всеки, на когото му дойде музата. Инак за паметника - както намекнах и в предния коментар, всеки има право на мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко данни за Светослав. Можете да го смятате за украинец или за руснак според днешните си политически предпочитания, но тогава не е имало разлика. А всъщност е варяг ( др.сканд. Vaeringjar, средновековен гръцки Βάραγγοι). Т.е. потомък на скандинавците, които основават Русь. Демек нещо като предтеча на викингите и днешните шведи, датчани, норвежци... Впрочем е първият киевски княз, който носи славянско име. Майка му е Хельга (името се пославянчва като Ольга), а баща му - Ингар (Игор). Наследници на Рюрик.

Главозамайва се след редица успешни военни походи, особено след удара над България в гръб и завземането на Велики Преслав. Та същият Светослав решава да превземе и Константинопол. Ромейският пълководец Варда Склир с три пъти по малка армия го разгромява тотално край Аркадиопол (днешен Люлебургаз в Турция). Няколко месеца по-късно император Йоан I Цимисхий контраатакува, превзема Преслав, обсажда Светослав в Дръстър (Силистра), защото руският герой-завоевател изоставя столицата на България, която уж щял бил да бранел и търти да бяга на север. След обсадата Светослав признава поражението си, обещава "вече да не прави така" и го пускат да си ходи към Киев. По пътя печенегите, може би насъскани от ромеите, а може би и не - те отдавна му имали зъб и без това, му устройват клопка и го убиват, избиват и голяма част от остатъка от армията му.

Император Йоан Цимисхий пък е от арменски произход, но - забележете добре! - от "Македонската династия", която, отново за ужас на днешните фалшификатори в БЮРМ, няма нищо общо с територията на днешната РМакедония, нито с намиращите се в Гърция и България части на същата географска област. През Средновековието "тема Македония", т.е. област Македония, θέμα Μακεδονίας,  се намира на територията на Източна Тракия в днешна Европейска Турция. Защо се намира там? Ами защото още през осми век там са преселени оцелелите след многобройните нашествия хора от традиционната географска област Македония. Преселени на практика ДО ЕДИН, т.е. днешното население на РМакедония и съседните райони няма никаква роднинска връзка със старите македонци... Но пък има много ясна връзка с нашествениците, последните от които се заселили там и по една "случайност" били славянски племена и... българите на Кубер.

От Македонската династия е и Василий I Българоубиец, когото някои в БЮРМ също обявяват за "чист македонец" и техен предтеча. Та според техните басни излиза, че македонски царе са си разчиствали на територията на целия Балкански полуостров сметката. Накрая македонецът Василий Българоубиец победил македонецът Самуил. После победил и македонските му наследници - като да речем Иван Владислав, наричащ себе си "блъгарінъ родомь" и "самодрьжъцемь блъгарьскомь". Македонецът Василий превзел Македония, обявил я, кой знае защо, за България и даже турил "архиепископ на България" в Охрид. За каква архиепископия ви говоря? За тази, която официално се наричала "Архиепископия на цяла България" не само тогава, но и много векове по-късно, а началникът й - архиепископ на цяла България (Αρχιεπίσκοπος της πάσης Βουλγαριας): http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%85%D1%80%D0%B8%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F

bildera_, след това кратко научно-популярно четиво още ли те е срам да си българин, понеже сме били слагали паметник на чужд цар?!

Димо Падалски, картата не е българска, а текстът не е копиран от Уикипедия, ако ти прави впечатление. Дал съм линкове към Уикипедия само за някои подробности, иначе мога да ти цитирам и доста сериозни научни изследвания. В случая предпочитам по-смилаем текст, защото някои съфорумци като г-н Билдера очевидно не са запознати с фактологията и историята,  ако се съди по думите им. Не влагам нищо обидно в тази констатация, но се почувствах задължен да му разкажа в по-опростен вариант някои доказани факти, за да знае човекът и да не го подвеждат да се срамува!

Конкретно в този текст българската Уикипедия не се различава особено от немския, английския, че даже и от руския вариант. Защото текстовете почиват на сериозни научни изследвания и исторически данни - хроники, разкопки и пр. Доказани и препотвърдени от учени от най-различни страни! Всички до един пишат за българските владетели и войната им за независимост с Византия. Руснаците си признават и за "удара в гръб". И т.н. Можеш да сравниш и статиите на испански, английски, руски и пр.за Охридската архиепископия и дори да намериш линкове към сериозни научни изследвания - там пише същото, но с повече факти, терминология, дати, имена...

Има сериозни различия в "македонската версия", но то това е ясно.

За художествените достойнства или липсата им всеки има право на мнение, но за "истор. правдивост в изобразяването на конкретния персонаж" не си прав. Нито короната е на Ищван , нито патриаршеският жезъл и кръстът са "католически или лотарингски", нито дрехите и меча са нехарактерни за епохата. За лицето му са използвани черти от възстановката по черепа, но все пак възстановката е статична, неутрална, а тук скулпторът влага силно емоционално изражение. Короната... византийска е - от същия период, а българските владетели са взаимствали точно от Византия "модата". Впрочем не само българските - аристокрацията от цяла Европа се е влияела от Византия, както по-късно от Италия , от Франция и още по-късно от Англия. Жезълът и кръстът са православни - пак от същия период. И мечът е от същия период - има находки, има рисунки, знаем какви мечове са се ползвали по това време в тези земи. И т.н. - тези глупости ги надрънкаха "разбирачи по всичко и нищо конкретно", не им вярвай - провери сам.

belivakov, някои от "маститите интелектуалци" заслужават цитирания от теб коментар. Други хора просто не харесват самата статуя по различни причини, тяхно право. Трети са подведени от истерията на "мастити културтрегери". Затова призовавам да изчакаме да мине истерията на "маститите", самоопределили се като "разбирачи". Сред тях блестят с агресивността си някои "културни антрополози", известни с оплюването на което им падне и с нищо друго, понеже никога нищо не са направили... Та така, нека не обиждаме всички, които се колебаят или не харесват паметника. На мен ми харесва - споделям лично мнение и никого не насилвам да го приеме.

Редактирано от stoyanivanov (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-накрая намерих време и отидох да го видя. Ами, хубав си е паметникът. Но нашите тъпи Джурналя използват снимки от такъв ъгъл, че наистина стои като ококорен. Ако човек го погледне наживо обаче, нищо такова няма....

P.S. Снимката е от около 18:00-18:30.. Няма лазери, светкавици, Волтрон и прочее.... :mad:

post-336166-0-56495200-1433994473_thumb.

Редактирано от el Zitron (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен паметникът ми харесва.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-накрая намерих време и отидох да го видя. Ами, хубав си е паметникът. Но нашите тъпи Джурналя използват снимки от такъв ъгъл, че наистина стои като ококорен. Ако човек го погледне наживо обаче, нищо такова няма....

P.S. Снимката е от около 18:00-18:30.. Няма лазери, светкавици, Волтрон и прочее.... :mad:

Щот си го видял по светло. Ако не те мързи, го щипни със сапунерката нощес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щот си го видял по светло. Ако не те мързи, го щипни със сапунерката нощес.

Ами мислех вчера, ама такъв дъжд се изля... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е паметник преди всичко. Дано не вземат да му сложат и усилватели да може да говори.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм виждал все още паметника на живо, но май вече нямам и желание да го правя след помията, с която бе облян от момента на поставянето му. Какво точно е искал да каже авторът му, това едва ли ще разберем някога, в каквото и друго да ни убеждават, също както и защо е избран точно този проект, а не някой от останалите . Не разбирам и що за символизъм има в тия светещи очи, след като пораждат толкова сериозна полемика в степен, че се канели вече да "му клъцнат кабела".

Намирам съпоставката (кому пък бе нужна тя?!) между софийския и скопския паметник на Самуил за търсене на теле под вола. Който е ходил в последно време в Скопие (бях там по 3 март), знае за какво става дума - столицата на комшиите (оставям без коментар, че е била и българска по времето на Самуил) вероятно е Number One в света по брой паметници на глава от населението, но това си е тяхна грижа, в крайна сметка не им ги плащаме ние.

Пренебрегвайки почти напълно желанието на определени хора за "драчене", а и само като лека закачка, предизвикана от чисто историческите събития, все пак бих попитал защо чак днес се сетихме за тоя владетел?

Признавам си, че не знам дали в някой друг наш град има паметник на владетеля, но ако има такъв, би било особено жалко фаворитизирането на новия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пренебрегвайки почти напълно желанието на определени хора за "драчене", а и само като лека закачка, предизвикана от чисто историческите събития, все пак бих попитал защо чак днес се сетихме за тоя владетел?

...

Миналата година бяха 1000 години от смъртта му, тогава се задейства проекта за паметник, 1 година реализация и така..

Иначе паметникът не е огромен, стои добре, имаше и група чужди туристи с екскурзоводка, дето си го снимаха, а тя им обясняваше разпалено (че даже я слушаха и си питаха нещо на немски, аз само схванах "бизантише" :ph34r: ).

А-а-а, и не е като скопския от гипсокартон...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Символизма е ясен, той автора се обясни. Ама символизъма, по начинът който е реализиран,  ами не е за публично ползуване. Една такава светеща или луминесцираща статуетка, нейде в някоя мутренска частна колекция, в която нещата изглеждащи кичозно  имат  място , е за нея

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата година бяха 1000 години от смъртта му, тогава се задейства проекта за паметник, 1 година реализация и така..

Аз знам това, както и много други подробности от историята ни, но почитта към един велик българин само на кръгла годишнина ли следва да се отчита като с механичен брояч? Нима през 1901, 1925, 1974, 1999, 2003 или 2010 година (условни са, както е видно) Самуил е бил по-малко заслужил пред родината си?

Символизма е ясен, той автора се обясни. Ама символизъма, по начинът който е реализиран,  ами не е за публично ползуване...

Не съм гледал откриването на паметника, не знам дори дали са го предавали. Не знам кой е авторът, не съм чел и обясненията му. Но ако един паметник има нужда от тълкуване, то тогава с каква цел е поставен на видно място? Ами да добавят тогава една обяснителна табела до постамента, та тия минувачи, които не познават историята ни в детайли, да не се чудят за какво става дума. Вярно е, че София не привлекателна за никого туристическа дестинация, но из града щъкат и чужденци, на тях какво следва да се обяснява?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам това, както и много други подробности от историята ни, но почитта към един велик българин само на кръгла годишнина ли следва да се отчита като с механичен брояч? Нима през 1901, 1925, 1974, 1999, 2003 или 2010 година (условни са, както е видно) Самуил е бил по-малко заслужил пред родината си?

Логика чудо. Причина и повод са различни неща. Освен това, какво искаш да кажеш - щом досега е нямало по-хубаво хич да няма така ли? Т.е. "грешките", дето не сме ги поправяли досега, да не го правим никога?

Не съм виждал все още паметника на живо, но май вече нямам и желание да го правя след помията, с която бе облян от момента на поставянето му.

Яко, само трябва да залеем нещо с помия в медиите и не искаш да чуеш за него? На това му се казва 4та власт.

На мен паметникът ми харесва. Не ми пука колко е достоверен, ако тръгнем по света да гледаме дали изкуството е достоверно, няма да е по-различно.

Между другото в поне 4-5 различни сайта има анкети, всички са със солидно мнозинство на харесващите. Как беше - глас народен...

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

0000107708-middle.jpg

И това не е снимано при пълна тъмнина. Представете си очите на котка, или на бухал в пълна тъмнина. Майка е водила детето си си с нея в ресторанта и се прибира около 22 часа. Мики мишката е прегризал един дебел кабел и около паметника на Самуил е pitch black. А пътя до дома именно оттам минава. Детето разсеяно, прозява се майка му го полу-тегли, полу-носи и изведнъж детето попада очи в очи със Самуил. Детето вече не е същото. Месеци наред срещи с психолог не дават резултат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.