Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да се занимавам с обработка на видео с добро Full-HD качество създаване на ефекти и тем подобни.

Да създавам клипове от съвременни игри, в смисъл във вид на демота като при ЦС 1.6 които после обработвам през няколко програми.

До някъде съм запознат, и целта ми е главно да работя с Adobe After Effects!

Значи какви параметри трябва да има за да върви средно добре или малко над средното, защото за "много добре" ще идат пари за една сравнително добра кола дет се вика ;)

Процесора intel xeon ли да е или за графика е по-добре intel core i5, i7, знам че xeon-ките са за сървърни платформи макар и да стават и за desktop, но все пак да питам.

Рамта колко гигабайта да е, сигурно ще кажете, колкото повече толкова повече.

И най важното според мен, видеото което сигурно ще играе важна роля в цялата тая бъркотия която си създавам в главата.

Давам ви таван 1500лв. да видим дали ще сглобиме нещичко.

Имам в предвид всичко необходимо с кутия захранване дъна без CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Процесор с възможно най-много ядра.

2. 16гб рам е достатъчно (1600 DDR3).

3. Видео карта с много Куда (Nvidia).

Останалите компоненти не са фатални.

Може да сложиш и един ssd за да зарежда ОС и програмата за видео обработка по-бързо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори бих казал т.3 да е т.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е "куда" за видеото, и кое ще е по добре?

Процесор с 4 ядра 8 нишки по 3.5Mhz или 6 ядра с 12 нишки по 1.8 Mhz.

Кеш паметта играе ли важна роля, примерно ако е 15 кеш, мисля че е достатъчно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си кажете бюджета, който смятате да похарчите. Колегите ще Ви предложат конфигурации и при желание ще се обосноват с избора на компоненти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зависи и от настройките това клипче ще ти даде доста ясна представа за някой настройки и какво ще получиш според това колко ядра има процесора, колко рам имаш и какъв диск ползваш.

Ако не ти се гледа всичко е описано тука = > https://docs.google.com/document/d/1dDfQwTW3wCwLJ737ol2wqQwtCueTa8zzdqR-nseTTTQ/edit?pli=1

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За видео обработка - амд 8320 или по-мощен интел, вече от 6-ядрените интели. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз писах колко пари давам.

1500лв. не са ли достатъчни според вас, нещо прилично да речем.

Дъно, захранване, видео, процесор, рам, до 1500лв. другите ще си ги купя отделно.

Ще си взема SSD до 100лв. 60 или 80гб за системата.

Предполагам че ще мина на линукс разбира се. Надявам се AE да работят на линукс платформи.

Ще си купя няква кутия и то друго не ми трябва.

Значи Дъно, захранване, видео, процесор, рам, до 1500лв.

Имайте в предвид че можем да направим тъка.

Ще купим хубав процесор, гд добро Дъно а рамта ще е една плочка да речем.

И след време ще си ъпгрейдвам раммта само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

INTEL XEON, E3-1231V3 QUAD, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 

CRUCIAL 2 x 8GB DDR III 1600 Ballistix Tactical , CL8 

GIGABYTE B85M-D3H, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150 

WD 1000GB 64MB SATA III Blue 

FRACTAL DESIGN Захранване Integra M 450W, Bronze 

DEEPCOOL Кутия SMARTER, mATX, Black, USB3.0, w/o PSU 

Крайна цена 1 137 лв.

пс. Търсиш втора ръка 660TI вместо да се набутваш с актуална но да е TI.

Примерно - 660TI - 250 лв. За над 300 лв. може и GTX670.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти една, но имай не се впускай да купуваш, изчакай някой от hardware team да ти пише и да оправи моите грешки. 
Рамта, захранването и видеото съм ги избрал набързо - ориентировъчно. 
Количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За целта ти трябва работна станция.Нова която да ти свърши работа е поне 2000 лв.Така , че по добре се ориентирай за втора употреба решение което също ще ти свърши добра работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря до тук за бързите отзиви.

Добри предложения.

Но какво е работна станция?

Нямам представа какви му са частите.

Като на desktop pc или имат някви разлики в слотовете?

И защо точно работна станция като аз няма да хоствам нищо.

На мен ми трябват графични ресурси многоядрен бърз процесор и доста рам, както и мощна видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко работна станция е компютър със специфичен хардуер. Всичко е направено да се ползва 24/7, всичко е направено за работа с професионален софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си кажете бюджета, който смятате да похарчите. Колегите ще Ви предложат конфигурации и при желание ще се обосноват с избора на компоненти. 

Ами дайте предложение до 1500лв тогава за работна станция.

А аз през това време ще ви кажа какво разбрах до тук и какво не, относно сглобяването на desktop PC.

Значи до колкото разбрах от една тема която си превеждах с преводач е,

че ми трябва 4 ядрен процесор с 8 нишки и от там нататък колкото повече рам, толкова по-малко ще се товари процесора.

Ако не съм разбрал правилно за процесора и рамта, ще съм благодарен да ви чета коментарите.

Другото нещо е, че ми трябва стабилно видео от сорта 4 гб 300+бита нещо от сорта на AMD Nvidia Quadro еди си какво.

Наистина ли ми трябва толкова сериозно видео или не съм разбрал правилно?

Също ще ми трява и възможно най-бърз SSD диск.

Важно е да ви кажа че опцията в Афтър Ефекта "преглед в реално време" не трябва да ми прави проблеми при зареждане.

Ето какво намерих за интересно, тук се споменава за прегледа в реално време, още на първата картинка при недостиг на ресурси зелените линии се прекъсват и не може да се работи тъка: http://www.geniusdv.com/news_and_tutorials/2009/10/understanding_ram_previews_in_after_effects.php

Ето и ще един, но не разбирам какво точно иска да каже, защото не знам EN ;) http://tv.adobe.com/watch/cs6-creative-cloud-feature-tour-for-video/how-to-optimize-after-effects-cs6-for-high-performance/

Кажете ми също вие какво разбирате от тези линкове, ще съм ви доста благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои неща не сте ги разбрал още. Както и да е, Данчо що предлагаш Радеон видео? Освен това, може да се мине с прилично по-евтин кит памети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-мощното, което можех да вкарам беше или 280 или 960 и след минута и 32 секунди проучване, попаднах на тема описваща тази карта като по-добра за видео обработка. След по-обстойно проучване, разбрах че е глупаво.... Но както казах "не се впускай да купуваш, изчакай някой от hardware team да ти пише и да оправи моите грешки". Само процесорите знам: като начало 8320 и вече по-скъп и бърз интел. Човека искаше някаква конфигурация и скопосах нещо :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение че може да се вземе втора ръка 660TI за 250 лв. или 670 за малко над 300 лв. да се дават над 400 лв. за 960 не е разумно.

Новите може да се представят по-добре при игра но изискванията са за работа

където старите са по-добър вариант а трябва да се вземе предвид и цената. 

Xeon-а размазва FX-8300 не само в игрите но и за работа та там няма какво да се дискутира.

16GB в двуканален режим са задължителни. Единствено SSD-то може да се отложи за по-късно а и 128GB са твърде малко.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога ли ще се включи някой от хардуер тийма че нямам търпение за съветите им ;)

Цял ден гледам видео карти и не намерих по евтин нов вариант за GeFore от 443лв.

Която да поддържа 3D Nvidia Vision за монитора ми който поддържа тази технология и параметрите и са 2гб, 256бита, 1536 куда. http://mallbg.com/%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82a-PALIT-GTX770-JETSTREAM-2GB-GDDR5_40707.html

Не съм отметнал варианта за Palit GTX 660 TI като втора употреба, но нека да видим какво съм събрал до тук.

(Диска е малък защото смятам да слагам системата на него, пък ще си купя HDD 1ТБ като disk D, ще го ползвам)

1749.44лв.
Малко скъпичко ми идва, + това гадния долар няма кой да го събори.Защото само ксионката Е5 1231 V3 е по скъпа с 40лв. от преди да скочи долара.

Имате ли нещо да замените от компонентите които съм избрал ?
Ако има нещо което е излишно да се влагат пари предложете по евтин вариант които да задоволи изискванията.
Ако някой компонент не подхожда за главната цел Adobe After Effect предложете нещо друго, пък ще отрежем от нещо друго за да подобрим онова ;)
Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага ти казвам че си взел неподходящо дъно, захранване и кутия за подобна конфигурация. Паметта също не е добър избор.

Гледай частите които съм ти препоръчал пък за видеокартата както си прецениш.

пс. Мяташ се на по-скъпа рам която е с по-лоши тайминги и високи радиатори. По-скапано захранване а по-скъпо.

Скъпо дъно за клок а си със заключен процесор. Шаренка кутия от която нямаш нужда. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да малко съм прекалил с някои работи наистина излишни. Дъното няма да се ъпгрейдва повече от това. Захранването пък заради видеото избрах 700w.

Рамите пък ми изглеждаха с еднакви характеристики, само дето радиатора е висок наистина, пък и в цената няма кой знае каква разлика.

И кутията е малко изгъзица, но ми харесваше в нея това че формат фактора е ATX и Micro ATX.

Не разбрах само сега с тези компоненти до тук, ще ми върви ли After Effect без да прави проблем с Real Time Line ?

Има ли някой който работи без проблем с After Effect и който е на ясно с програмата ?

Power - ?
Disk - ?

1366.47лв. без захранване и disk

Предложете ми захранване 600w и диск HDD като за начало или SSD за по нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ще върви а консумацията под товар да е около 300W та не ти трябва 600W освен ако не говорим за китайско което реално е 400W.

Нещо що-годе читаво със 12V линия от 34A ще свърши работа. FD-то е 37А и е достатъчно а е и модулно та и по-смотана кутия ще свърши работа.

Ако пък вземеш втора ръка 670 или 660TI консумацията ще е още по-ниска. Малко са картите за които е препоръчително по-яко захранване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени интела с 4460 които се намират за по 370 лв и ето ти пирфектна конфигурацийка.  :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора човека търси нещо за работа а вие му скопявате процесора, паметта и видеокартата.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята тук е да се постигне бързо време за рендване на клипове, а не гейминг конфигурация!

Не че човека не може да си играе игрите на нея, може, но се търси работна сила за видео монтаж.

Щото ако трябва да рендва 30 минути запис на моята машина и набута яко нещица и ефекти и

има да го чака минимум 3 часа. И след това ако види нещо дето не му харесва или е забравил... всичко на ново.

Пък и нещата се променят, може след време да иска да рендва 4к резолюция.

Друго си е да си направи клипа, да пусне да се рендва и докато си е изял дюнера да е готово (примерно).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.