Премини към съдържанието
hlevoust

Моля, предложете добър безплатен четец за ел.книги за Ipad Mini (iOS 8.3)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Момчета, почти ми натресоха тоя таблет като подарък - чисто нов е. Нямах особено желание да се занимавам с него, защото не обичам да си оставям лични данни (номер на кредитна карта, че и трицифрения код!), при това без да възнамерявам да купувам каквото и да е, а само за да го регистрирам ...

Както и да е, прочетох доста статии из мрежата, пипнах го тук-там, заработи, макар и да е доста тромавичък, но на харизан кон зъбите не се гледат  :). Ще се ползва само и единствено за браузване и (основно!) като четец.

Конкретно: дайте, моля, съвет за добро безплатно приложение за четене на ел.книги, което да не ме праща непрекъснато в сайта им - имам си голяма колекция, която прехвърлих в таблета. Изтеглих едно уж прилично, uBook (не намирам обаче линк към него в момента) се нарича, не е лошо като визия, поддържа пълен набор от кодировки, но визуализирането на страниците е под всякаква критика, защото или застъпва текст от предишната, или пък прескача 1-2 реда. Играх си почти цял час с него, пробвах сума варианти за "рязане на страници" чрез оставяне интервали, но успехът е съмнителен.

Търся някакъв аналог на CoolReader, който ползвам под Windows и Android и съм много доволен от него. Или пък друго, което сте ползвали и смятате за сполучливо.

Благодаря за вниманието!

П.П. Всичките ми ел.книги по разбираеми причини са във формат .txt (UTF-8) и не възнамерявам да правя промени в това отношение.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този формат не мога да съм ти полезен, но имам 3-4-5gb книги във формат .epub и ако желаеш можем да намерим начин да ги преточим и да ги имаш.

пп. Кой модел ти е устройството, че е мудно?

Моя пад 1 е бавничък (пазя си го от време оно), но той е най-стария модел и веч не се поддържа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за офертата, но умишлено си тегля книгите в .txt или пък ги променям в такъв, защото е универсален - почти всеки четец се справя с тях. Е, поне ги разчита. И в случая проблем ми е визуализацията.

Не знам точния модел на таблета, а се оказва, че има доста разновидности. Води се Ipad Mini - двуядрен 1,2 ГХц, 16 ГБ без слот, 512 рам, Wi-Fi, без GPS, нещо като това . Не е купуван от България.

Пъне се за всичко (все пак е модел 2012 г, но явно се поддържа, защото веднага се ъпдейтна до 8.3.), дори свързването към домашната мрежа му е проблем, обяснимо е, a може би аз съм се "изнежил", защото таблетът ми под Лолипоп е Z2.

Но за целите, за които ще се ползва - става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма много ползватели на подобен софтуер, та ще споделя докъде стигнах след поредното ровене из сайта, сваляне безплатни приложения и тестването им. Може пък да е от полза за някого. 

За съжаление, в магазина няма коментари към приложенията, не намирам и рейтингова система, което отчитам като много сериозен проблем. Добре, че попаднах на 1-2 руски сайта, от които понаучих едно-друго, изтеглих най-препоръчваните, а и още няколко. Откровено съм доста разочарован, защото като цяло ориентацията е към онлайн услуги. Деинсталирах всички нови, връщайки се към първоначалното приложение uBook, което намирам за комплексно най-удачно, макар и с доста кусури. Оправих застъпването, намерих опция за това, остана проблемът с разгръщането на страниците, защото никой от предлаганите 10-тина варианти не намирам за удачен, но засега ще е това, защото всички останали намирам за по-неудачни. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма много ползватели на подобен софтуер, ...

И аз не съм по четенето на книги а още по малко от iPad. Предпочитам да си чета в нета кое ми е от полза или от интерес.

И за игри не го ползвам. Но малко по малко ще си промениш мнението за него ако му и разшириш употребата.

От моя гледна точка това е супер играчка за деца иначе лично аз го ползвам само да гледам телевизия и в частност F1 по дилема спорт всичко останало го правя на телефона iOS 8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Но малко по малко ще си промениш мнението за него ако му и разшириш употребата...

Няма накъде повече - интернет и четене, за други дейности има компютри. Не че таблетите (и под Андроид) нямат възможности за работа с офис документи, но нито клавиатурата е удобна за работа, нито офисите са еквивалентни на чисто компютърните аналози.

Така или иначе, таблети ползвам с развлекателна цел (да, и за телевизия, където е възможно), изключая навигационния таблет, който пък ползвам само за основното му предназначение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал KyBook. Използвал съм го 1 година и съм много доволен. Също така може да използваш приложението iBooks, на което дизайна ми харесва повече от на KyBook, но и двете приложения вършат добра работа. Бих ти препоръчал да смениш формата, защото може да теглиш книгите директно от този сайт и всичко става по-лесно. :) 

Редактирано от kaloyan.k219 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам да използваш четецът който си е на apple а именно iBooks. Аз използвам iPhone и имам доста pdf файлове както и ел. книги на телефона. Чета ги с iBooks. Приложението е супер. Удобно, семпло и безплатно а и както вече споменах си е оригинално на apple. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.