Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Чудя се,дали реално има смисъл от SSD .Ясно е,че ще зарежда система по-бързо,и между нивата на игрите ще зарежда по-бързо.Но ще помогне ли в кадрите

П.П ще помоля Модератора  да я премести в правилният раздел,че в бързината обърках :)

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD не е диск.

Иначе не би трябвало да има разлика в кадрите - разликата е само там, където се чете и пише, а в момента в който една игра се пусне и зареди дадено ниво, информацията пребивава в оперативната памет (до момента, в който се наложи да се зареди следащото ниво и т.н.), а броят кадри в секунда зависи основно от видео и процесор и от това на каква резолюция и на какви детайли играеш играта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само при някои игри с отворен свят SSD  влияе и то доста. Ако играеш такива, има смисъл. Ще ги разбереш по постоянните засечки в картината. На практика SSD  не влияе на средните кадри, а на бързината на зареждане на текстурите. Бях попаднал на една игра, която съдържаше над 100 000 файла в инсталационната директория при нормални 2-10 000 дори за най-новите игри. Представи си колко бързо се четат тия малки файлчета от обикновеното HDD. Ако те интересува каква е разлиакта между SSD  и HDD  при подобни игри, има доста клипчета в нета. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си мислех,че заради по-бързият прочит би трябвало да вдигне кадрите,но явно не е баш така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом се произвеждат, значи има смисъл ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И аз така си мислех,че заради по-бързият прочит би трябвало да вдигне кадрите,но явно не е баш така

Там е работата, че нищо не зависи от средните кадри в случая. Когато имаш накъсана картина, средните ти кадри може да са и 100, но играта просто да върви накъсано. С SSD  примерно ще получиш 100.5 fps  вместо 100.0,  но картината ти ще бъде гладка. Подобно нещо може да видиш и при ползване на два процесора с различна бързина. Примерно i3, който спъва малко някоя карта и i5, който не я спъва. Разликата в средните кадри е 1-2 fps,  но на практика картината с i5  изглежда по-гладка и липсват моментни накъсвания. Това се забелязва много добре примерно при Need For Speed Shift, където I3  спъва малко клокната GTX 460,  a i5 изобщо. Разликата в кадрите при мен е 1 fps, но разликата във вървежа на самата игра е осезаема. Тоя пример давам, за да онагледя нещата, как 1-2 fps  може да означават малко или много дроп на места, а това никак не е приятно при игра. Ако целта ти е да се отървеш от тоя дроп, SSD  и по-бърз процесор са решенията. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то си заслужава парите отвсякъде не само в игрите а изцяло подобрява вървенето на компютъра и работата с него. Разбира се при различни видове игри ще има различен ефект но да не забравяме че предимството му не е само в бързодействието. Да не говорим че вече не са изобщо толкова скъпи взимаш си едно обикновено SSD за "C" и си готов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се чуди а вземи един. После ще се ядосваш защо не си го взел по отрано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.