Премини към съдържанието
0range

Смяна на дъното или нова конфигурация?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Тези дни дъното ми издаде багажа и сега се чудя какво да правя с компютъра. От една страна не ми се занимава да разпродавам частите, за да преминавам на новия сокет. От друга страна пък няма прилични дъна по онлайн магазините ни. Намерих z77 d3h на gb за 280 лева, което е абсурдно ... когато беше актуален сокетът дъното не струваше повече от 150.

ПП - Става дума за конфигурацията от подписа.

Редактирано от 0range (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.novotika.bg/?mod=products&category=533&pid=12710

Не си казал дали ти трябва PCI или PCI-E.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни дъното ми издаде багажа и сега се чудя какво да правя с компютъра. От една страна не ми се занимава да разпродавам частите, за да преминавам на новия сокет. От друга страна пък няма прилични дъна по онлайн магазините ни. Намерих z77 d3h на gb за 280 лева, което е абсурдно ... когато беше актуален сокетът дъното не струваше повече от 150.

ПП - Става дума за конфигурацията от подписа.

Като начало да вземете да дефинирате "Прилични".

Доста абсурдни неща стават на тоя свят 8GB рам беше по 55лв преди няколко години ама сега е два пъти повече, а беше и още по скъпа.

Долара също беше на една по друга цена преди време. 

Не разбрах в кои магазини си търсил но......

ZH77 PRO3

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pconline аз ли нещо не разбрах, но човека май търсеше дъно за сокет 1155, а тия двете Z87 които си пуснал не са ли 1150?

Иначе ето едно дъно евтинджос....Z77 Но както казаха дефинирай прилично. Ако търсиш по висок клас за по малко пари, то тогава се ориентирай към преебалниците. там има даже и с някаква оставаща гаранция. Иначе както ти е казал колегата, с тоя "евтин" долар, и този по стар сокет, цената на ново такова изостанало по магазините дъно ще е........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е ,нещата многй се промениха.Сам за себе си трябва да решиш колко трябва да дадеш и за какво ползваш компютъра.За номите игри ще ти трябва почти нова конфигурация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pconline аз ли нещо не разбрах, но човека май търсеше дъно за сокет 1155, а тия двете Z87 които си пуснал не са ли 1150?

Иначе ето едно дъно евтинджос....Z77 Но както казаха дефинирай прилично. Ако търсиш по висок клас за по малко пари, то тогава се ориентирай към прееб*лниците. там има даже и с някаква оставаща гаранция. Иначе както ти е казал колегата, с тоя "евтин" долар, и този по стар сокет, цената на ново такова изостанало по магазините дъно ще е........

М да явно търсачката им е като всичко в България. По принцип търсех 1155 ама и това е влязло. Е нищо де по напред има и по евтинки неща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да търсачката е виновна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под прилично дъно разбирам някое, което няма да е по-лошо от това което имах до сега. В общи линии се търси з77 чипсет, по възможност да не е от Асрок, че второ тяхно дъно издава багажа за 2 години.

Всъщност дъното не е нужно да е з77, но държа да има PCI-E слот и да става поне за лек клок на видеото. Също и 3 сата 3 порта ми трябват.

Редактирано от 0range (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под прилично дъно разбирам някое, което няма да е по-лошо от това което имах до сега. В общи линии се търси з77 чипсет, по възможност да не е от Асрок, че второ тяхно дъно издава багажа за 2 години.

Всъщност дъното не е нужно да е з77, но държа да има PCI-E слот и да става поне за лек клок на видеото. Също и 3 сата 3 порта ми трябват.

Това кое дъно е по добро е въпрос на дълъг спор с неясен край.

Възможно е и да има но аз поне не мога да се сетя да съм попадал на дъно без PCI-E слот.

Относно марките е въпрос на късмет а ако и двете сдали багажа дъна са били на една и съща машина бих потърсил друг проблем евентуално захранване. Лично съм продал стотици дъна на Asrock и не съм имал оплаквания. Процентно за Gigabyte повече съм ходил в сервиза а за Asus да не коментирам, такива дрисливи проблеми само при тях има.

И на края да питам какво се изисква от дъното за да клоквате видеото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това кое дъно е по добро е въпрос на дълъг спор с неясен край.

Възможно е и да има но аз поне не мога да се сетя да съм попадал на дъно без PCI-E слот.

Относно марките е въпрос на късмет а ако и двете сдали багажа дъна са били на една и съща машина бих потърсил друг проблем евентуално захранване. Лично съм продал стотици дъна на Asrock и не съм имал оплаквания. Процентно за Gigabyte повече съм ходил в сервиза а за Asus да не коментирам, такива дрисливи проблеми само при тях има.

И на края да питам какво се изисква от дъното за да клоквате видеото?

У нас две различни конфигурации с Асрок, по долу-горе едно и също време купувани, изгоряха дъната в рамките на 3 месеца. Това за PCI-Е го казах във връзка с един коментар по-горе; пък за клока на видеото просто не съм информиран изобщо. Знам само че със з77 се получаваше добре, не съм се интересувал какви са възможностите на другите чипсети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че това заключено 3770 на автора, как точно се клоква, ако е на Z дъно нещо в повече, от това което е възможно с asrock non-z oc, или подобна функция, присъстваща в опциите на дънните платки от други марки с бюджетни чипсети?

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

У нас две различни конфигурации с Асрок, по долу-горе едно и също време купувани, изгоряха дъната в рамките на 3 месеца. Това за PCI-Е го казах във връзка с един коментар по-горе; пък за клока на видеото просто не съм информиран изобщо. Знам само че със з77 се получаваше добре, не съм се интересувал какви са възможностите на другите чипсети.

Пак да кажа за да умре едно дъно причината може и да не е в него а в захранването. Решението си е ваше, но не мога да се съглася че дъната на Asrock не стават. Да не говорим, че ще си е с гаранция, а когато излезе тогава вероятно ще се замислите за подмяната и. 

Елементарно е да сметнем какво бихте спечелили от подмяната на конфигурацията и какво ако не я подменяте.

Да речем, че вземете 4790К печелите не повече от 15% прираст в производителността на процесора, но ще трябва да инвестирате заедно с дъно Z не по-малко от 1000лв. Да продавайки оставащия процесор ще върнете нещо, но ...... но не е ясно кога ще го реализирате. Ако поискате разумна цена може и бързо да стане, но дали и кога ще ви дадат 500лв е трудно да се каже. Значи оставате с поне 5-600лв инвестиция и прираст от 15% в конкретния случай. 

Ако си купите предложеното ASRock дъно ще инвестирате около 150лв. Вярно няма да има повишаване на производителността с 15% от която се съмнявам да имате толкова голяма нужда но ще икономисате даването на едни 400лв към момента.

Не сте наясно с клока на видеото, но дори и да правите такъв то той е предимно софтуерен и няма да има драми според мен.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.