Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Дадоха ми един фотоапарат от който се опитах да извадя снимките, но когато сложих SD картата във четеца и отворих самата карта вътре нямаше нищо друго освен една папка "RECYCLER" а в нея файл "Desktop.ini" .Снимките иначе се виждат в самия фотоапарат. Ето и допълнителна информация:

Фотоапарат: Benq DC C750,

SD карта: Verbatim (с памет 1GB)

PC: настолен компютър

Windows: Windows 7 Ultimate

четец на карти: Pro Card Reeder Tech

Пробвах да използвам заключващия механизъм на картата и така да прочета картата от компютъра, но ефекта е същия. Ето и съдържанието на "Desktop.ini" файла ако е от помощ:

"[.ShellClassInfo]
CLSID={645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}"

Не съм пробвал единствено да свържа фотоапарата чрез USB кабел, но до колкото имам информация е правен такъв опит и преди без резултат, но днес ще мина да си взема един такъв кабел да пробвам и аз.

Благодаря Ви за помоща предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи модел на фотоапарата, също се опитай да покажеш скритите файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на фотоапарата съм го дал в първия пост, сега ще пробвам това със скритите файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимай една снимка и пробвай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би снимките да са в памет на фотоапарата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Направих снимки, но пак не се показват. Забравих да спомена че апарата няма вградена памет, той между другото си е доста старичък. В настройките на папките съм задал да ми се показват скритите файлове и папки.

Интересното е, че показва заето пространство в картата, а дефакто то го няма :D

post-327077-0-35985900-1434104193_thumb.

Редактирано от Tend (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Апарат - китайско менте.

Мемори карта - китайско менте.

Четец на карти - китайско менте.

Можем да се чудим кое точно се е прецакало, ама няма смисъл. Забрави за снимките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди мен апарата е носен във фотостудио където са казали че картата е заразена с вирус и от там идвал проблема. Сега ще и пусна една проверка макар да ме съмнява, тъй като още при слагането и в компютъра веднага щеше да бъде засечен вируса, но не се знае все пак. А ако наистина няма оправия, снимките ще се гледат само от дисплея на апарата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

картата е заразена с вирус и от там идвал проблема. 

Е беше хубаво с това да почнеш ...

Ако искаш, пусни си една тема в антивирусния отдел, колегите могат да ти изчистят флашката. 

Ако питаш мен - удряй ѝ един формат, и възстановявай снимките с Recuva. Правил съм го много пъти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-системата-ми-е-инфектирана-какво-да-правя-сега/

Прочети и ипълни със закачена карта към компютъра. Или пусни Eset online scanner.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал единствено да свържа фотоапарата чрез USB кабел, но до колкото имам информация е правен такъв опит и преди без резултат, но днес ще мина да си взема един такъв кабел да пробвам и аз.

Това е първото, което е трябвало да направиш. Имал съм много случай, през едно устройство се чете картата, през друго не може. Въпрос на съвместимост - никакви вируси и прочие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що пробвах с кабел през USB входа, но пак същия проблем. Накрая ще пробвам както препоръчва @RubeBoy, но ще е накрая, защото ако не се получи край със снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена че апарата няма вградена памет,

Има вградена памет, в офиса имаме такъв. Извади картата и пак разгледай снимките :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така пробвам, но не става. Вградената памет ми показва че е 6.15mb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако след разрешаване на видимостта на "скрити папки и файлове " , не се вижда нищо от картата , за снимките 99% трябва да се забрави .

Точно от един популярен зловреден код се случваше това което е описано при теб , на флашки , на карти , на външни дискове , на всякакви носители през USB .

След формат на картата всичко се оправя , но ако проблема е в зловредния код , то същия вече е в системата и вероятността да порази и други устройства не е малка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако след разрешаване на видимостта на "скрити папки и файлове " , не се вижда нищо от картата , за снимките 99% трябва да се забрави .

Не е точно така.

Наскоро извадих повече от 800 снимки от SD карта, на която нямаше нищо.

Разпознаваше се от системата като 1GB а реално е 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.