Премини към съдържанието
Optium

Пропуски в сигурността на системата и начини за справянето с този проблем !

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,

от известен период от време ми прави впечатление че системния ми оптимизатор 

който ползувам и е в PRO version на компютъра ми, трудно преодолява по време на

сканиране позицията " Пропуски в сигурността" !

Мястото което не може да преодолее, е:

" Актуализация на WINDOWS 7 за системи , базирани на X64 /KB2990214/."

Как да постъпя с тази актуализация, за да се освободя от проблема !

12.06.2015

Послеслов :

По същото време и антивирусната ми система, която е също на добро ниво 

Malwarebytes Anti-Malware 2.1.6.1022 ми посочи същата Актуализация, като

зловреден софтуер който задължително трябва да премахна !

post-358493-0-97429800-1434100622_thumb.

post-358493-0-23543200-1434105074_thumb.

Редактирано от scorpion_55 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мое мнение, не те ангажирам, просто съвет:

Махни го това нещо ASC, и си обнови системата по стандартния начин, чрез Windows Update.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Malwarebytes Anti-Malware не е антивирусна програма,а едно чудесно допълнение към нея.За Advanced SystemCare няма да коментирам. Или за каква защита ми говорите..след като нямате такава...!Колегата в горния пост ви е казал какво да направите и моето мнение се припокрива с неговото..!

icon1348768721.jpg  Изтеглете Security Check (автор: screen317) от тук

• Кликнете два пъти върху SecurityCheck.exe и следвайте инструкциите.
  • Когато програмата завърши работата си, ще се отвори един текстов документ: checkup.txt.
  • Копирайте съдържанието на checkup.txt с Копирай (Copy) и с Постави (Paste) го поставете в следващия си коментар.

xpfNZP4A.png.pagespeed.ic.bp5cRl1pJg.jpg  Дневници

В следващия си отговор, моля да включите следните дневници:

• checkup.txt
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Malwarebytes Anti-Malware не е антивирусна програма,а едно чудесно допълнение към нея.За Advanced SystemCare няма да коментирам. Или за каква защита ми говорите..след като нямате такава...!Колегата в горния пост ви е казал какво да направите и моето мнение се припокрива с неговото..!

• Когато програмата завърши работата си, ще се отвори един текстов документ: checkup.txt.
  • Копирайте съдържанието на checkup.txt с Копирай (Copy) и с Постави (Paste) го поставете в следващия си коментар.

• checkup.txt

alert-archive-clean.png

Only a few scan engines detected this file as threat. If you think it might be a false positive, find out how to contact the engine vendor on our blog.

• checkup.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

???....Не разбирам..?!? Какво се опитвате да ми кажете..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе съм показал Актуализацията която трябва да премахна и съм направил

снимка на проблема при откриването й ?

Кажете как ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе съм показал Актуализацията която трябва да премахна и съм направил

снимка на проблема при откриването й ?

Кажете как ?

Извинете ме, но вие прочетохте ли и осмислихте ли какво ви написаха по-горе колегите? В операционната система имат стандартен инструмент за ъпдейт, ползвайте него!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората Ви снимка -  "Деинсталиране на актуализация"- просто разширете колоната "Име" като поставите курсора на мишката на делението м/у нея и съседната колона "Версия", задръжте и преместете надясно:

0d3834d57a1e8fd1.jpg

Въпреки всичко, мисля че няма нужда да правите каквото и да е. Advanced System Care може да направи повече проблеми, отколкото да помогне, особено в ръцете на неопитен потребител. ( не казвам че Вие точно сте такъв, но една колона като не можете да разширите...).

Редактирано от viperdick (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората Ви снимка -  "Деинсталиране на актуализация"- просто разширете колоната "Име" като поставите курсора на мишката на делението м/у нея и съседната колона "Версия", задръжте и преместете надясно:

0d3834d57a1e8fd1.jpg

Въпреки всичко, мисля че няма нужда да правите каквото и да е. Advanced System Care може да направи повече проблеми, отколкото да помогне, особено в ръцете на неопитен потребител. ( не казвам че Вие точно сте такъв, но една колона като не можете да разширите...).

0d3834d57a1e8fd1.jpg

Аз мога и да имам някои елементарни пропуски в квалификацията си в тази област,

но имам достатъчно ум за да преценя разликата между Advanced System Care 8 Pro който струва

30 $ и този "сурогат" който ми предлагате вие . . . Security Check.exe !

post-358493-0-39718200-1434147177_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М да личи си :) махай ги тия недоразумения адванцен и прочие,и следвай съветите на Ицо Тонев,ако искаш найстина компа ти да работи добре,щото тоя човек няма да ти даде да инсталираш нещо туко така щото му е кеф.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но имам достатъчно ум за да преценя разликата между Advanced System Care 8 Pro който струва

Само за сведение на фена на  Advanced System Care 8 Pro за 30 гроша,трябва да знае, че най-ценните и най хубавите неща на този свят са безплатни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам...въобще не можете да прецените....Между тези две програми няма нищо общо...! Спирам до тук....! Поздрави и спорен ден..!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.virustotal.com/en/file/6d409a542a0e7fda9c42c9c050f96832beac1e62e82ce6d3b62644699ec43bbb/analysis/1433295780/

https://www.virustotal.com/en/url/da1dc4a055e546a1f1cc694ed92d97828e63b666ae187bfba13063f8692ae132/analysis/1434549571/

АВ не ползвам имам го инсталиран този ъпдейт, за сметка на това стената ми е най добрата която може да съществува, тоест моите умения и  наблюдение на системата KING USER :angry22:

Редактирано от Highagain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.