Премини към съдържанието
Иван Ганчев

Няколко въпроса за хакната slim конзола

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

на скоро си взех конзола, която е хакната софтуерно с habib 4.66.

Имам няколко въпроса, които може би по-запознатите ще могат да ми помогнат.

1. Харда на конзолата е 160 ГБ, което ми се струва малко. Имам желание да го сменя. Въпросът ми е как да го направя, така че после да си запазя хака на конзолата. Точно процедурите какви са? Знам, че като сложа новия диск, конзолата ще си го форматира сама. После обаче какво трябва да направя, за да инсталирам софтуера? Веднага ли мога да сложа CFW на флашка и да го пусна да се инсталира от флашката, или трябва да се правят накакви процедури.
  2. Втория ми въпрос е - попадна ми един PS3 fat с YLOD. Искам да се пробвам да го оправя (пък колкото изкара). Обаче той пък изобщо няма хард. Като сменя харда на първата конзола, този 160 ГБ може ли да го сложа на тази конзола (ако стане изобщо де), и после как да процедирам с инсталирането на фърмуера? В момента тази конзола с YLOD не знам дали е хакната или не, и на каква версия е била. Ако тръгне и и сложа диск, как да процедирам с нея?

Благодаря предварително за вниманието :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи версийте на самите конзоли. Някой се хакват само с чип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм написал, че едната конзола вече си е хакната. 

Другата в момента не е пред мен, но е fat от 2007-ма. Нещо от сорта на 7D ще е фат-а. Другата е 0С.

Тази фат модела, искам да и сложа харда от слим конзолата. На слим конзолата ще сложа нов.

Общо взето това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи модела и на двете конзоли! Пише го от долу на 1 стикерче. Без модела, нищо не мога да кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи модела и на двете конзоли! Пише го от долу на 1 стикерче. Без модела, нищо не мога да кажа.

За какво ти е модела? Едната вече казах, че е слим с data code 0C и е хакната софтуерно, не е отваряна за downgrade. Другата е FAT с data code 7D . 

От 2007-ма година е, модела мога да го напиша довечера. Ако те интересува дали ОС е в NAND, да на фат модела ОС е там!

За кое ти трябва модела, за кое да кажеш? Мисля, че по горните 2 въпроса, това инфо което давам е достатъчно. Въпросът първия ми беше - на вече хакнатата конзола, при смяна на диска, трябва ли освен формата, да се прави нещо друго или веднага след формата, направо да качвам CFW.

И втория въпрос - този диск който ще извадя от хакнатата, понеже е малък, ще го сложа на фат модела, който не знам дали е хакнат. Не е пускана до сега при мене въпросната конзола, взех я с YLOD. Ще и направя тея дни един reflow, пък ако тръгне ми е мисълта, как да процедирам като и сложа хард диск. Не знам хакната ли е, ще има ли проблем направо да се пробвам да и кача CFW 4.70 (ако е хакната, ще е с по-ниска версия така или иначе, и би трябвало да няма проблеми да тръгне и да се качи новия CFW, а ако не е хакната би трябвало да не мога да сложа CFW изобщо).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.