Премини към съдържанието
bakottv

Може ли да се сложи двуядрен процесор на лаптопа?

Препоръчан отговор

Интересува ме дали може да се сложи двуядрен процесор на стария ми лаптоп? Качвам снимки от CPU-Z с информацията за процесор, дъно и т.н. (каквото показва програмата):

994edb0560e3cc72.jpg   a31126dec61c1636.jpg   828dd927a6ce00cc.jpg   1494db3def2b964d.jpg   

614b7182940ccfc8.jpg   dabe620d25bbb07e.jpg   06a1e128b6f627bd.jpg

Лаптопа е Turbo X модел M56A

Ако е нужна още информация кажете, и ако мога ще я дам. Надявам се да има двуядрен процесор за този лаптоп. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Core Solo

Core Duo

Celeron M 400 and 500 series

Pentium Dual-Core Mobile

Core 2 Duo Mobile Mobile

Core Socket 479 or

Socket M Socket M is physically the same as socket mPGA478A

т.е. намерил си core 2 duo ще влезе ама може и да не тръгне (ще запали ама с черен екран) никъде не го намирам сайта им!На Ваше място аз не бих рискувал с тези експерименти.Рискът е за Ваша сметка!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не, не съм търсил още. Просто исках на първо време да знам дали може да се сложи двуядрен процесор. Сега трябва да знам какъв точто трябва да търся, за да стане със сигурност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами не, не съм търсил още. Просто исках на първо време да знам дали може да се сложи двуядрен процесор. Сега трябва да знам какъв точто трябва да търся, за да стане със сигурност?

http://www.plesio.bg/protsesori-c-69981004.html питах ги чакам отговор иначе си имат core 2 duo за вашия сокет за комфортна работа с "тунингования" лаптоп е необходима минимум 2гб рам (4 е препоръчително) едва ли ще отговорят  :D

Редактирано от DTodorov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно може, но е съвсем друг въпрос дали си струва и дали има смисъл...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прецени колко пари си готов да изгубиш и си вземи процесор втора ръка за тях. (то не че някой продава нов за тоя сокет) И пробвай но гледай да има поне нисък TDP че да не грее яко. Другия вариант е да чупиш орехи с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно може, но е съвсем друг въпрос дали си струва и дали има смисъл...

Защо да няма смисъл? Искаш да сажеш, че няма да има разлика спрямо сегашния процесор или нещо друго имаш в предвид?

http://www.plesio.bg/protsesori-c-69981004.html питах ги чакам отговор иначе си имат core 2 duo за вашия сокет за комфортна работа с "тунингования" лаптоп е необходима минимум 2гб рам (4 е препоръчително) едва ли ще отговорят  :D

Ами лаптопа си е с 2 гигабайта рам. Само не разблах кой точно core 2 duo процесор ще стане не само на сокета, но да бъде и съвместим с чипсета!?

Прецени колко пари си готов да изгубиш и си вземи процесор втора ръка за тях. (то не че някой продава нов за тоя сокет) И пробвай но гледай да има поне нисък TDP че да не грее яко. Другия вариант е да чупиш орехи с него.

Четох в една тема в хардуер.бг, че процесор Т2300 бил добър и най-хладния, но там чипсета е 945GM, а моя е i915PM/GM и не знам дали ще стане? Ето цитата от другия форум:

Intel core duo T2300 е най-хладния процесор в историята на интел. Intel Core 2 Duo Processor T2300(1.66-GHz, 667-MHz FSB, 2-MB L2 cache).

Споменават и T7200, че бил най-добре да се ползва, но както казах чипсета на моя лаптоп е друг и не се знае дали ще стане.

Редактирано от bakottv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

file:///C:/Users/Dani/Documents/Trolling%20plesio01.html ето как ми отговориха  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.libert.be/showmodele.php?idfamille=1&idmodele=10

тук се вижда кои процесори поддържа чипсета

Май не виждам двуядрен сред изброените. Проблема беше, че сегашния се товареше почти през цялото време на 100% и за това търсех двуядрен процесор. Смених обаче хард диска с по-голям и инсталирах Уиндоус 7 на чисто. Сега вече го няма това товарене. Като цяло си работи добре и не се бави, даже и на филми Full HD през KMPlayer-а. Остана само още един хардуерен проблем. Трябва да сменя вентилатора, че сегашния охлажда добре, но с цената на прокалено много шум (абе направо си вие като заклещен). :D Има ли нещо специфично или става и от друг лаптоп да сложа вентилатор. Температурите се движат около 49-56 градуса за процесора, 45-50 за дъното и 39-45 за хард диска (данните са от Еверест). Мисля, че са нормални тези температури и то по време на плейнат Full HD филм през KMP-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не виждам двуядрен сред изброените. Проблема беше, че сегашния се товареше почти през цялото време на 100% и за това търсех двуядрен процесор. Смених обаче хард диска с по-голям и инсталирах Уиндоус 7 на чисто. Сега вече го няма това товарене. Като цяло си работи добре и не се бави, даже и на филми Full HD през KMPlayer-а. Остана само още един хардуерен проблем. Трябва да сменя вентилатора, че сегашния охлажда добре, но с цената на прокалено много шум (абе направо си вие като заклещен). :D Има ли нещо специфично или става и от друг лаптоп да сложа вентилатор. Температурите се движат около 49-56 градуса за процесора, 45-50 за дъното и 39-45 за хард диска (данните са от Еверест). Мисля, че са нормални тези температури и то по време на плейнат Full HD филм през KMP-то.

Няма смисъл да купуваш вентилатори 

на стария ми hp 625 преди смазването вента работеше на макс без никакви причини рестартирвам го вие на макс и лаптопа минава в режим защита  :D
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен ламаринката се сваля с три винтчета, така че няма да ми тябва капчица. :D Само не разбрах като заместител на тефлоновата смазка какво препоръчва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чипсета не поддържа двуядрени процесори,поне аз не намерих 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен ламаринката се сваля с три винтчета, така че няма да ми тябва капчица. :D Само не разбрах като заместител на тефлоновата смазка какво препоръчва?

http://www.elimex.bg/product/26445/silikonova-smazka-s-teflon-3-5g.html 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка ме праща на началната страница на сайта. Предполагам, че за "Силиконова смазка с тефлон" става дума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за поредния пост, но май няма смисъл от смазването, защото се оказа, че вентилаторчето е с лагерчета. Трябва да търся такива лагерчета, за да ги сменя, но къде да търся не знам?

Редактирано от bakottv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.