Премини към съдържанието
aheiron

Проблем след смяна на опция в Advanced Boot Options

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Днес ми сложиха новата конфигурация:AMD Athlon x4 860K ,Asrock FM2A58M-VG3+ R2.0, 8GB RAM- 1600.Всъщност само тези компоненти съм сменил.Когато го пуснах за първи път всичко си беше наред,докато не отидох с msconfig в advanced boot options, където обикновено си посочвам максимум на инсталираната памет.Сложих го на 8196МБ ,дадох потвърждение.Там също ми направи впечатление,че не ми дава да посоча повече ядра от 2,а процесора е четириядрен.Та давам аз рестарт и...проблемите започнаха.Не можех да стигна изобщо до десктопа;изписваше ми за грешки като:BAD_POOL_HEADER или KERNEL_EXPAND_STACK_ACTIVE ,както и други, но тях не ги записах.Не можех да изляза по друг начин освен чрез рестарт от бутона на кутията.След множество рестартове все пак от време на време ме пускаше до десктопа,тогава пак отивах на същата опция и понижавах числото на максимално инсталирана памет,като числото,при което вече нямаше проблеми беше 4096МБ.Следващото нещо, което видях за първи път(досега не ми се е случвало),беше като отидох в Properties на My Computer ,че няма процесор и памет инсталирана,просто няма нищо изписано.И третото нещо,което ми направи впечатление е,че при първото пускане CPU-Z си изписваше честотата на 3.7Ghz ,което е стандартната честота на този процесор,а едва чрез Boost технологията може да стигне до 4Ghz.Само,че аз не съм я включвал,а това стана след като взех да променям числото на инсталирана памет.На какво може да се дължи и как може да се корегира.Искам да благодаря предварително на всички,които ще дадат мнение или съвет.Ще кача и скрийншотовете.Всъщност и CPU-Z  ми изписва само две ядра.Забравих да кажа ,че също така не ми изкарва и опцията Manage от My Comprter.

post-180513-0-75935500-1434127790_thumb.

post-180513-0-83529200-1434127804_thumb.

Редактирано от aheiron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо просто,след като отвориш Advanced Boot Options,не махнеш тикчето на maximum memory.Автоматично,би трябвало да се оправи и работи нормално всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Защо просто,след като отвориш Advanced Boot Options,не махнеш тикчето на maximum memory.Автоматично,би трябвало да се оправи и работи нормално всичко.

А дали ще се покажат процесора и паметта в Properties  на My Computer ,а също така и Дивайс мениджъра ще почне да се отваря.Ще го пробвам сега.Също така и честотата на процесора и броя на ядрата.

Редактирано от aheiron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си сменил дъното преинсталирани ли са прозорците?

И за какъв чеп го задавате то макс РАМ при бутване не схванах.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не се промени,пак същият проблем,пак трябваше да давам рестарт

След като си сменил дъното преинсталирани ли са прозорците?

И за какъв чеп го задавате то макс РАМ при бутване не схванах.

Не,не съм ги преинсталирал,защото нямаше проблем до момента,в който не пипнах тази опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не се промени,пак същият проблем,пак трябваше да давам рестарт

Не,не съм ги преинсталирал,защото нямаше проблем до момента,в който не пипнах тази опция.

Сега вече е за преинсталиране на системата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега вече е за преинсталиране на системата.

Да,разбрах,след като вече не ме пуска и в Advanced System settins на My Computer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сейф мод не влиза ли? Рипеър опция няма ли зад F8?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.