Премини към съдържанието
Anne

Първи европейски олимпийски игри

Препоръчан отговор

Какво мислите за това, че вече има европейски олимпийски игри? Ще ги следите ли? Забавно, нали - миналата година олимпиада, тази година - олимпиада, догодина - пак! Страхотно е светът да е олимпиада! :olympic flag::cheerleading2::olympic flag:

От 2004 насам следя лятната, а от 2006 - зимната олимпиада. Откриването в Баку беше прекрасно, беше приказно, беше като приказка! :)

Лондон 2012 брах ядове, защото на тази олимпиада бяха буквално потъпкани принципите на Пиер де Кубертен! :(  САЩ незаслужено обраха куп награди, за пример давам ГМО - анаболичното чудовище Майкъл Фелпс. Заради него другите нямаха никакъв шанс! :angry:

Сега оба, САЩ ги няма. ;)  Без тях, на европейските спортисти ще им е по - лесно, на нас - също. Дано да вземем някой и друг медал!

Днес прочетох прекрасната новина че Ларнс Армстронг си е признал, че е взимал допинг и че  е отстранен завинаги от колоезденето. Ура! :yanim:

Не знам как ще бъде на Рио 2016, иска ми се щатските мутанти да имат забрана за участие, ама......... :( 

Но най - вече ме е яд, че никъде няма програма за Баку 2015! Безобразие! Свиркайте, ако някой вестник е издал такава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Всички професионални спортисти взимат допинг. Въпросът е, както правилно отбеляза навремето Бен Джонсън, да не те хванат. Да вземем например сегашното рекламно лице на леката атлетика - Юсеин Болт. Спрат ли му "вълшебните хапченца" и резултатите му спадат рязко. "Мистериозните" (мистериозни за обикновения, непросветен в задкулисните дела запалянко) повръщания на рекламната персона на футбола - Меси -  са също друг характерен признак до какво води прекомерната употреба на забранени вещества и непоносимостта на човешкия организъм към тях. Да не говорим за "загадъчните" преждевременни кончини на велики спортисти - например тази на Фло Джо. От сърдечен удар. На 40 и няколко години. А рекордите и на 100 и 200 метра дори не могат да бъдат доближени, камо ли подобрени. Всички гледаме и се възхищаваме, както са го правили древноримските плебеи на Циркус Максимус или Колизея например, но какво става зад кулисите и какво всъщност води до тях (освен, разбира се, усилните тренировки), на нас, тълпата, не ни е съдено да знаем. Но, както се бе изцепил навремето Батето, само с кисело мляко и спанак не става.

Редактирано от Димо Падалски (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имало е гръцки олимпийски игри, защо и да няма европейски , наистина?

Тук има програма - http://www.baku2015.com

Наистина без зоб никой спортист няма да помирише не олимпийско, ами - квартално първенство. И - да, Батето за съжаление е прав. Всъщност проблема сега не е дали има или няма допинг. нали всички взимат и всички искат да взимат? Проблема е , че едни ги хващат , едни - не. И тези , последните, нямат шанс защото си купуват третокачествени допинги от преди три олимпиади от кварталната аптека. А за хамериканците работят най-скъпарските лаборатории в света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах прекрасното откриване и забравих да питам - на видеопредставянето на страната, Азербайджан ми се видя голяма. Колко голяма е тази страна? :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах прекрасното откриване и забравих да питам - на видеопредставянето на страната, Азербайджан ми се видя голяма. Колко голяма е тази страна? :shy11:

Ето Anne. Малко google и веднага имаш нужната информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скучно е в Баку, тая измислена сбирка прилича на контролен мач между отбори по време на лятната си подготовка в Анталия... Не знам чия е идеята, но ми напомня на твърде трагикомичните бойкоти на олимпийските игри в Москва 1980 и Лос Анджелис 1984 , които тотално обезличиха и опорочиха начинанието, а инициираните от Тед Търнър Игри на добра воля  съвсем дооплескаха пейзажа.

Идеята на съвременните Олимпийски игри не е в провеждането на локални спортни форуми, а на такива в световен мащаб. Затова и се чудя как изобщо игрите в Баку носят име, което не им подхожда - все едно традиционните Азиатски игри или пък тия на Британската общност също да бъдат неоснователно приравнени към истинския форум.

По време на "редовна" Олимпиада интересите ми са съсредоточени доминиращо върху леката атлетика, която проследявам в максимално възможна за мен степен. И в тая насока не си представям смислена надпревара, в която липсват атлетите от САЩ, Карибския басейн и Африка.

Не ми пречат, нека си играят в Баку европейски игри (друг е въпросът, че по чисто политически причини страни като Азербайджан се "водят" хем към Европа, хем към Азия), но съм изненадан от заглавието им, което считам за неуместно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз  не разбрах едно - Израел чий го търси на ЕВРОПЕЙСКИ олимпийски игри? Както и на ЕВРОПЕЙСКИ първенства по футбол? На ЕВРОВИЗИЯ? Те не са ли в Азия? :mad::angry22:  Какво се натискат да са на всяка манджа мерудия? Жалки и смешни са така! Географски те са към Азия, Близък изток е само  уточнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление допинг веществата в не малка степен извратиха спорта - "спорт за здраве", но само, ако не ти е професия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз  не разбрах едно - Израел чий го търси на ЕВРОПЕЙСКИ олимпийски игри? Както и на ЕВРОПЕЙСКИ първенства по футбол? На ЕВРОВИЗИЯ? Те не са ли в Азия? :mad::angry22:  Какво се натискат да са на всяка манджа мерудия? Жалки и смешни са така! Географски те са към Азия, Близък изток е само  уточнение.

За съвсем същия, за който и домакинът Азербайджан е поставен в Европа, барабар с комшиите му Грузия и Армения. Тия страни политически са в Азия, а в спортно отношение - към Европа. 

Погледнато чисто териториално, не са малко страните, дето не са си на мястото. Европейската територия на Русия, например, е едва 23% от цялата на страната, но официално държавата се води към Европа. Какво да се прави, след като в редица случаи никой не се съобразява с чисто географските дадености...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление допинг веществата в не малка степен извратиха спорта - "спорт за здраве", но само, ако не ти е професия.

Обикновеният запалянко не се интересува, че има втори план на "успехите", постигнати от даден професионален атлет. Той просто гледа това, което му сервират "продуцентите".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.