Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,

моля да ми помогнете в избора на лаптоп( хибрид) .

Ще се ползва главно за:

-интернет ,филми, офис - програми,

-копиране на данни на външен хард диск.

-microsoft visual studio 2010 , mattlab 

Няма значение дали ще бъде лаптоп или таблет. Единствените критерии са :

- дълъг живот на батерията 

- компактен ( за разнасяне) по възможност до 11.6 инча

- да има USB 3.0

- мултитъч дисплей

Спрял съм се на няколко модела: 

Toshiba Satellite L10W-B-102

Toshiba Satellite L10w-B-101

Dell Inspiron 3147

Asus Transformer Book T100

Asus Transformer Book T200

Ако имате предложения и коментари, моля споделете ги. 

Редактирано от LasVegasBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Първият е боклук, вторият е още по-голям, но поне има добър дисплей!

По-добре си купи 10-инчов таблет и ще ти струва далеч по-малко... 

Имай в предвид, че повечето има производителност равна на 5-6-годишен лаптоп, от което ти е ясно, че до 2-3 години, тези недоразумения ще се тотално остарели(морално) и ще ти бъдат безполезни!

За тези пари можеш да си купил нормален лаптоп с добра производителност + нормален таблет...

Ако искаш две в едно(лаптоп+таблет), бюджетът ти много далеч от желаното!

Иначе за 300-400лв. можеш да си купиш перфектен китайски 10-инчов таблет с Windows....

А и за 500-600лв. можеш да си купиш вечни 12-инчови лаптопи, които надали ще те предадат, като: Dell E6220/E6230, HP Elitebook 2560p/2570p или Lenovo Thinkpad X220/X230...

Редактирано от stzbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб  :) 

То е ясно че за тези пари може да се вземе горе-долу добър нов лаптоп с задоволителни параметри. Но не става въпрос за това , това не ми е критерий. Аз и да купя нов лаптоп с  Intel Core i5 процесор , за какво ми е . Само ще ми тежи в чантата и батерията след 3 часа долу.

Аз искам да е лек , удобен , компактен и да осигури дълъг живот на батерията. Затова съм се насочил към Ултрабуците или таблетите.

За 300-400 лв може да купиш китайски 10 инчов таблет,  но  ще е далеч от думата перфектен. Един хубав 10 инчов таблет с Android е над 500лв , а ако трябва да е с Windows отиваме още по-нагоре. Като казвам хубав Android се подразбира : Висока резолюция ,батерия, производителност , рам, камера , дълга подръжка с ъпдейти от страна на производителя и т.н . 

Например един ултрабук Lenovo Yoga с Intel Core i3U или i5U и SSD ,макар и с ниско волтов процесор би бил добър избор за това което искам. И ще надмине в някои отношения горе посочените от теб лаптопи. Но както каза ти бюджета е далеч от желаното.

Вече ако говорим за производителност , ще обсъждаме съвсем други модели , а не ултрабуци или таблети. Макар че ако ми се наложи да работя с тежък софтуер или игри , ще се ориентирам към PC , а не лаптоп.

Благодаря за отговора :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, http://www.speedcomp....lenovo-yoga-tablet-2-pro/ това не е 2 в 1, но батерията му е много добра, малко по-голям е от това, което искаш 13", но параметрите му са много добри :) Давам го просто, като предложение, което може да ти се стори интересно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още като го пуснаха на пазара го разгледах този модел, главно заради проектора. Беше ми интересно какви нови играчки измислят. Не е лош таблета , но Андроид не ми върши работа. Плюс това плащаш за проектор, който едва ли ще се ползва. 

За сега съм на изчакване по въпроса с ултрабука, защото ще  се налага да пътувам по-често от колкото си мислех. И няма да имам достъп до домашното PC, а ще ми трябва по - силно устройство за някои програми. Така че обмислям възможността и за лаптоп.

И за да не правя нова тема бихте ли препоръчали някакви по-качествени модели лаптопи около 1300 лв (макс 1400).

Като изискванията са: 

-мощен процесор 

-горе долу добро видео 

-до 15,6 инча,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.speedcomp.....asus-x550jk-xo045d-i7-4710hq/

Дадох този линк и в още една тема, като смятам, че в момента надали има НОВ лаптоп, който да се конкурира като параметри и цена с този .... :) 
А относно Lenovo-то с проектора и аз като чух за него ми стана доста интересен. Има версия и без проектор, като цената е доста по-ниска и е с Win 8 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.