Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет става дума за мрежов протектор за интернет кабела .До сега имах два Tp-link /Tl-w70n/ /Tl-wr841n/ както и един D-Link 880L  , от които двата тепелинка изгоряха . Единия тотално спря  , а другия до колкото ме осведомиха Wan порта е изгорял .И останах с D-Link , на които му изгоря захранващия адаптор и чака да го ремонтирам , но кога ще е не знам .И тека търся най-оптималното решение за предотвратяване на следващи положения по устройствата .Ако имате идеи моля споделете ,че вече не знам какво да правия . Както и да го мисля едно е да изгориш с 50лв ,а друго с 350лв  , та ако имате налудничави идеи и сте открили оптимално решение моля помогнете .

Не съм сигурен ,че темата е за тук ако не е да ме извинят Модераторите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет става дума за мрежов протектор за интернет кабела .До сега имах два Tp-link /Tl-w70n/ /Tl-wr841n/ както и един D-Link 880L  , от които двата тепелинка изгоряха . Единия тотално спря  , а другия до колкото ме осведомиха Wan порта е изгорял .И останах с D-Link , на които му изгоря захранващия адаптор и чака да го ремонтирам , но кога ще е не знам .И тека търся най-оптималното решение за предотвратяване на следващи положения по устройствата .Ако имате идеи моля споделете ,че вече не знам какво да правия . Както и да го мисля едно е да изгориш с 50лв ,а друго с 350лв  , та ако имате налудничави идеи и сте открили оптимално решение моля помогнете .

Не съм сигурен ,че темата е за тук ако не е да ме извинят Модераторите .

Само да уточним. Вие говорите за маршрутизатори (рутери), нали? Защото мрежов протектор е нещо много по-различно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Нещо такова търси.

https://p.jarcomputers.com/680x680/UPSAEGPRENTRT_680x680.jpg

И закачаш да варди наред.

Има и варианти като този http://www.bomba.bg/computers/mrejovi-ustroistva/protektor-za-lan-edinichen-rj45-net-prot-1.htmlно щом има проблеми с тока май е по-добре да пазиш всичко.

Само да уточним. Вие говорите за маршрутизатори (рутери), нали? Защото мрежов протектор е нещо много по-различно

Май точно за мрежов протектор търси, да му пази рутерите от тока :D

Редактирано от Zealar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточнявам веднага трябва ми устройство към ,което да свържа Lan кабела после от там рутера .Ако има промяна на електричеството по кабела то първо да отиде към /А/ устройството то да изгори и да няма щети по рутера /B/ .Един вит LAN Протектор маи е по точно

Редактирано от pesho66 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточнявам веднага трябва ми устройство към ,което да свържа Lan кабела после от там рутера .Ако има промяна на електричеството по кабела то първо да отиде към /А/ устройството то да изгори и да няма щети по рутера /B/ .Един вит LAN Протектор маи е по точно

Предполагам като нещата който съм показал по-горе. Впрочем някой хора използват Суич (или както обичат мрежовите пичове да се фукат с термини комутатор) заради ниската му цена но въпроса е какво ще намериш по магазините. Реално е по-добре устройствата който са създадени за това, защото предполагам че дават разни гаранции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам като нещата който съм показал по-горе. Впрочем някой хора използват Суич (или както обичат мрежовите пичове да се фукат с термини комутатор) заради ниската му цена но въпроса е какво ще намериш по магазините. Реално е по-добре устройствата който са създадени за това, защото предполагам че дават разни гаранции.

Да й моя избор беше към тези устройства, но не знам колко е ефикасен Lan протектора от линка ,които пусна и дали въобще ще сработва коректно .Колкото до суича ми се вижда най-дория избор .Но пак се дават доста пари .Гледам да е нещо до 20лв дори ако стане нещо да го подменя веднага и да не се притеснявам за цената .Не съм работил с суич и ,честно казано не знам как ще ми се зарадва доставчика на интернет като погледне какво съм свързал .Все пак си пазят Mac адреса и не са от най коректните хора .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да й моя избор беше към тези устройства, но не знам колко е ефикасен Lan протектора от линка ,които пусна и дали въобще ще сработва коректно .Колкото до суича ми се вижда най-дория избор .Но пак се дават доста пари .Гледам да е нещо до 20лв дори ако стане нещо да го подменя веднага и да не се притеснявам за цената .Не съм работил с суич и ,честно казано не знам как ще ми се зарадва доставчика на интернет като погледне какво съм свързал .Все пак си пазят Mac адреса и не са от най коректните хора .

Обади се в Комелсофт или Ланком да ти предложат вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно леко запитване как се осъществява връзката между суча и рутера .До колкото разбирам трябва да вкарам Mac адреса на рутера в таблицата на суча с адресите .Обаче как става самото записване на адреса и след това разпознаването на адреса на рутера и дали ще има проблем при ресването на Mac адреса от доставчика .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.