Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

proxy97    9

Здравейте, искам да попитам относно моя лаптоп на колко време трябва ппц да се чисти от прах? (Да го нося на сервизи, които да го продухат). И на колко време трябва да се сменя термо пастата?

Лаптопа го имам от 8 месеца , а несъм ходил да го продухват от 6 месеца. Термо паста несъм сменял и незнам дали трябва да я сменя (на колко време се сменя) ?

Лаптопа развива към 47-49 градуса при използване на браузер, мисля че преди беше по-малко, но това са 6 месеца все прахта ще си влияе искам като го занеса да го почистят да знам дали трябва да сменя термо пастата, и за следващия път да  знам след колко време отново да го почистя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

stzbg    178

Тази серия има страшно много модели... Какви са му характеристиките на твоя?

И въобще не ти препоръчвам продухвания, защото те могат сериозно да повредят вентилатора...

Задължително лаптопът се разглобява, изчистване с четчица и се сменя термопастата!

Иначе, колко често ще го даваш на профилактика зависи от това, колко често се ползва въпросния лаптоп и най-вече в каква среда се ползва!?

И все пак, препоръчително е да се прави на всеки 6 месеца, но има хора, дето не го правят по 2 години и нямат проблем, но те ползват лаптопа си по 1-2 часа макс. на ден...

Лошото е, че твоят няма сервизен капак и за да се почисти, трябва изцяло да се разглоби и няма как да си го направиш сам...

Моят си го чистя на всеки 3 месеца, но работи понякога и по 15 часа дневно, а и понякога го оставям да върши задачи, докато спя, а това са доста натоварващи изчисления и понякога по 6-7 часа работи на температури м/у 80-85 градуса...

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ined    3560

Нормално е лятото температурите да са по-високи отколкото са били преди 6 месеца зимата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    stzbg    178

Аз няма да го чистя сам, ще го занеса на сервиз

Не каза какви са му характеристиките на лаптопа(различните процесори, държат различни температури) и не каза какви температури вдига под стрес тест, а  това е най-важното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    proxy97    9

Не каза какви са му характеристиките на лаптопа(различните процесори, държат различни температури) и не каза какви температури вдига под стрес тест, а  това е най-важното...

Процесор : Intel Core i3-3217U 1.8 GHZ Dual core (icy bridge)   64 bit

RAM 8 GB

Graphic card : Intel HD Graphics 4000

На стрес теста дига към 70-72 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    stzbg    178

Това въобще не е високо! :D

Твоя издържа до 105 градуса!

Ще се притесняваш, когато започне да вдига над 88 градуса!

Някои нови лаптопи вдига по 96-97 градуса под стрес тест! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    proxy97    9

Това въобще не е високо! :D

Твоя издържа до 105 градуса!

Ще се притесняваш, когато започне да вдига над 88 градуса!

Някои нови лаптопи вдига по 96-97 градуса под стрес тест! :D

А може ли програма с която да пробвам стрес теста? Аз преди правих с една ама искам да опитам с друга ама незнам програми... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    stzbg    178

Използвай Aida 64 да следиш температурите(макар че и тя има стрес тест, но не е много натоварващ) и пусни стрес теста с Prime95... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На 8 месеца е още рано за основно почистване,освен ако не се използва в прашна среда или на легло върху одеало!За сменяване на термо паста също е малък периода!Нормално е температурите да се вдигнат малко,като в твоя случай,от постоянното нарастване на инсталирани приложения в системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    proxy97    9

Аз гледам да контролирам приложенията, да нямам излишни работи. Но имам бая игрички... (стеам) макар, че играя главно само ЦС ГО и ЦС 1.6.

А иначе с стрес теста пак си дига толкова .. не повече от 70-74 градуса даже 74 бая трудничко.

Но все пак ще дам тази седмица да се почисти и да се смени термо пастата, защотот през лятото няма да мога да го направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ivaylo71    62

Аз съм на мнение, че трябва да сменяш термопастата и да почистваш когато започне да вдига температурата при браузване. Слушай си вентилатора-ако започне постоянно да вдига високи обороти да охлажда без да товариш с кой знае какво, значи е време за почистване. Аз също съм с core i3-3110 само че е Samsung.. Лаптопа е на 2,5 години и още не е чистен. Допреди 5-6 месеца държеше 45-48 градуса при моткане из интернета. Сега гледам че вече е на 50-53 та и аз ще разглабям. Забравих да напиша че при стрес тест с АИДА държи около 85гр.

Редактирано от ivaylo71 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    stzbg    178

Аз съм на мнение, че трябва да сменяш термопастата и да почистваш когато започне да вдига температурата при браузване. Слушай си вентилатора-ако започне постоянно да вдига високи обороти да охлажда без да товариш с кой знае какво, значи е време за почистване. Аз също съм с core i3-3110 само че е Samsung.. Лаптопа е на 2,5 години и още не е чистен. Допреди 5-6 месеца държеше 45-48 градуса при моткане из интернета. Сега гледам че вече е на 50-53 та и аз ще разглабям. Забравих да напиша че при стрес тест с АИДА държи около 85гр.

Твоят няма нищо общо с неговия(когато става въпрос за температури и стрес тест)!

Твоят е с високо волтажен процесор и е напълно нормално да вдига по-високи температури...

А, неговия е ниско волтажен и при тях, като цяло температурите са по-ниски, но пък са и по-слабички откъм производителност! :)

Иначе, 74 градуса температура под Prime95 си е повече от добра, като се има в предвид, че навън вече почва да става горещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    proxy97    9

Ами да, а при браузване няма натоварване нито се чува шум от лаптопа, нито заграва повече.

Даже на цс 1.6 дига само 52-55 гр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.