Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам относно моя лаптоп на колко време трябва ппц да се чисти от прах? (Да го нося на сервизи, които да го продухат). И на колко време трябва да се сменя термо пастата?

Лаптопа го имам от 8 месеца , а несъм ходил да го продухват от 6 месеца. Термо паста несъм сменял и незнам дали трябва да я сменя (на колко време се сменя) ?

Лаптопа развива към 47-49 градуса при използване на браузер, мисля че преди беше по-малко, но това са 6 месеца все прахта ще си влияе искам като го занеса да го почистят да знам дали трябва да сменя термо пастата, и за следващия път да  знам след колко време отново да го почистя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази серия има страшно много модели... Какви са му характеристиките на твоя?

И въобще не ти препоръчвам продухвания, защото те могат сериозно да повредят вентилатора...

Задължително лаптопът се разглобява, изчистване с четчица и се сменя термопастата!

Иначе, колко често ще го даваш на профилактика зависи от това, колко често се ползва въпросния лаптоп и най-вече в каква среда се ползва!?

И все пак, препоръчително е да се прави на всеки 6 месеца, но има хора, дето не го правят по 2 години и нямат проблем, но те ползват лаптопа си по 1-2 часа макс. на ден...

Лошото е, че твоят няма сервизен капак и за да се почисти, трябва изцяло да се разглоби и няма как да си го направиш сам...

Моят си го чистя на всеки 3 месеца, но работи понякога и по 15 часа дневно, а и понякога го оставям да върши задачи, докато спя, а това са доста натоварващи изчисления и понякога по 6-7 часа работи на температури м/у 80-85 градуса...

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нормално е лятото температурите да са по-високи отколкото са били преди 6 месеца зимата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз няма да го чистя сам, ще го занеса на сервиз

Не каза какви са му характеристиките на лаптопа(различните процесори, държат различни температури) и не каза какви температури вдига под стрес тест, а  това е най-важното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не каза какви са му характеристиките на лаптопа(различните процесори, държат различни температури) и не каза какви температури вдига под стрес тест, а  това е най-важното...

Процесор : Intel Core i3-3217U 1.8 GHZ Dual core (icy bridge)   64 bit

RAM 8 GB

Graphic card : Intel HD Graphics 4000

На стрес теста дига към 70-72 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това въобще не е високо! :D

Твоя издържа до 105 градуса!

Ще се притесняваш, когато започне да вдига над 88 градуса!

Някои нови лаптопи вдига по 96-97 градуса под стрес тест! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това въобще не е високо! :D

Твоя издържа до 105 градуса!

Ще се притесняваш, когато започне да вдига над 88 градуса!

Някои нови лаптопи вдига по 96-97 градуса под стрес тест! :D

А може ли програма с която да пробвам стрес теста? Аз преди правих с една ама искам да опитам с друга ама незнам програми... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Използвай Aida 64 да следиш температурите(макар че и тя има стрес тест, но не е много натоварващ) и пусни стрес теста с Prime95... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На 8 месеца е още рано за основно почистване,освен ако не се използва в прашна среда или на легло върху одеало!За сменяване на термо паста също е малък периода!Нормално е температурите да се вдигнат малко,като в твоя случай,от постоянното нарастване на инсталирани приложения в системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз гледам да контролирам приложенията, да нямам излишни работи. Но имам бая игрички... (стеам) макар, че играя главно само ЦС ГО и ЦС 1.6.

А иначе с стрес теста пак си дига толкова .. не повече от 70-74 градуса даже 74 бая трудничко.

Но все пак ще дам тази седмица да се почисти и да се смени термо пастата, защотот през лятото няма да мога да го направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение, че трябва да сменяш термопастата и да почистваш когато започне да вдига температурата при браузване. Слушай си вентилатора-ако започне постоянно да вдига високи обороти да охлажда без да товариш с кой знае какво, значи е време за почистване. Аз също съм с core i3-3110 само че е Samsung.. Лаптопа е на 2,5 години и още не е чистен. Допреди 5-6 месеца държеше 45-48 градуса при моткане из интернета. Сега гледам че вече е на 50-53 та и аз ще разглабям. Забравих да напиша че при стрес тест с АИДА държи около 85гр.

Редактирано от ivaylo71 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение, че трябва да сменяш термопастата и да почистваш когато започне да вдига температурата при браузване. Слушай си вентилатора-ако започне постоянно да вдига високи обороти да охлажда без да товариш с кой знае какво, значи е време за почистване. Аз също съм с core i3-3110 само че е Samsung.. Лаптопа е на 2,5 години и още не е чистен. Допреди 5-6 месеца държеше 45-48 градуса при моткане из интернета. Сега гледам че вече е на 50-53 та и аз ще разглабям. Забравих да напиша че при стрес тест с АИДА държи около 85гр.

Твоят няма нищо общо с неговия(когато става въпрос за температури и стрес тест)!

Твоят е с високо волтажен процесор и е напълно нормално да вдига по-високи температури...

А, неговия е ниско волтажен и при тях, като цяло температурите са по-ниски, но пък са и по-слабички откъм производителност! :)

Иначе, 74 градуса температура под Prime95 си е повече от добра, като се има в предвид, че навън вече почва да става горещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами да, а при браузване няма натоварване нито се чува шум от лаптопа, нито заграва повече.

Даже на цс 1.6 дига само 52-55 гр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.