Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Няма да стане точно така. В смисъл амд няма да задминат интел, но определено ще имат доста по-голям прираст в DX12 в сравнение с Intel точно защото най-накрая някой се сети, че процесорите имат повече от 2 ядра. Сега ако се сетят и че могат да пръснат всичко в 8 нишки и FX 8000 и i7 ще се справят с тях...

Сега DX 12 ще позволи на 3-4 годишни процесори най-накрая да се използват пълноценно...

Ако държиш на DX12 се загледай в R9 390 без Х... Тя е около 550лв и се очаква да е подобрена 290 с производителността на 290Х с по-ниска консумация и температури...

Но в момента няма смисъл да сменяш 280Х за 290Х...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Изглежда добра инвестиция.За 260-300 лева,получаваш близка производителност на i7...

То за 290х ще я взимам защото е от приятел,пък на супер цена..Обаче вече се замислям както ти каза за 390

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8300/8320 не пипат i7... Пипат i5... Изчакай ден два, прегледай няколко ревюта на 390 без Х и си направи сметка... Но е по-евтина и вероятно няма да е по-бавна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

550 лева за 390-ка е твърде хубаво за да е истина.Гледам има налични Powercolor за 776,79 лева,което ми се струва множко за ребрандирана карта.Аз мисля да бодна още една 280-ка в cross,нищо че втория pci-e слот е X4 все ще изкара още 10-15 фрейма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оп, моя грешка...

Gigabyte 390 -704лв

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=1|0|0|31169|0|5

Не знам какви 550лв са ми влезли в главата ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не мога да разбера, защо всички се надявате на Дядо Коледа. За да има ефект DX12,  най-напред трябва да бъдат пренаписани съществуващите игри. При новите игри малко ще се хвърлят на DX12  с краката напред. Ами то и досега има много игри, които въпреки че са новоизлезли, поддържат само DX9. Например Race Room Racing Experience  е с DX9  поддръжка. Там процесора много ебава нещата. Дано се сетят за DX12, ама ме съмнява така както са я подкарали с DX9  да надскочат себе си xD. Та DX12  ще видим през крив макарон за по-обикновените и стари игри. Единствено големите компании ще се напънат с DX12,  ама нали се сещате, че те са обвързани с Интел, NVIDA  и донякъде с АМД? Ами те и досега  ако искаха, щяха да въведат mantle,  което е същото като DX12! Да, ама не. Само няколко игри ползват mantle,  а останалите се ослушват дори за DX10.  Ама дано сте прави. Аз не вярвам изобщо нещата да се променят. Все едно да смъкнете от власт русофобите. Е няма как да стане това в близките 20 годни. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не мога да разбера, защо всички се надявате на Дядо Коледа. За да има ефект DX12,  най-напред трябва да бъдат пренаписани съществуващите игри. При новите игри малко ще се хвърлят на DX12  с краката напред. Ами то и досега има много игри, които въпреки че са новоизлезли, поддържат само DX9. Например Race Room Racing Experience  е с DX9  поддръжка. Там процесора много ебава нещата. Дано се сетят за DX12, ама ме съмнява така както са я подкарали с DX9  да надскочат себе си xD. Та DX12  ще видим през крив макарон за по-обикновените и стари игри. Единствено големите компании ще се напънат с DX12,  ама нали се сещате, че те са обвързани с Интел, NVIDA  и донякъде с АМД? Ами те и досега  ако искаха, щяха да въведат mantle,  което е същото като DX12! Да, ама не. Само няколко игри ползват mantle,  а останалите се ослушват дори за DX10.  Ама дано сте прави. Аз не вярвам изобщо нещата да се променят. Все едно да смъкнете от власт русофобите. Е няма как да стане това в близките 20 годни. 

Ние не говорим за старите игри,а за тези които предстоят да излезнат след лансирането официално на DX 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние не говорим за старите игри,а за тези които предстоят да излезнат след лансирането официално на DX 12

А знаеш ли на мен колко ми се иска Race Room  да е поне с DX11? Да, ама не. Нови, нови, колко да са нови тия игри? Надеждата умира последна. Ама докато се надявате на нещо, те новите неща остаряха вече, а още по-новите не са нещо кой знае колко по-различно от старите. Пример R9 390X. Нима мислиш, че някой ще ти позволи да играеш добре с твоя FX6300  за 200 лева? Не се излагай :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаеш ли на мен колко ми се иска Race Room да е поне с DX11? Да, ама не. Нови, нови, колко да са нови тия игри? Надеждата умира последна. Ама докато се надявате на нещо, те новите неща остаряха вече, а още по-новите не са нещо кой знае колко по-различно от старите. Пример R9 390X. Нима мислиш, че някой ще ти позволи да играеш добре с твоя FX6300 за 200 лева? Не се излагай :)

Няма да ми позволи?Е то закон ли има?

Ако в новите игри,fx е що годе равен на Ксенона говори ми пак ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А моя Феном за 100 кинта е същата работа като твоя 6300 ама като сте луди да купувате нови процесори. 

Пазете старите атлончета в очакване на ДХ13. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да ми позволи?Е то закон ли има?

Ако в новите игри,fx е що годе равен на Ксенона говори ми пак ;)

На колко си години? Още ли не си разбрал, че тоя свят се управлява от хора с интереси и че същите тия хора никога няма да позволят на хора като теб и мен да налагаме своите си виждания? Ако не си го разбрал, е време да го разбереш. В случая става въпрос за хардуер,   но това важи за всички области.  Примерно ти никога няма да станеш политик без чужда помощ. Никога няма да станеш милионер без чужда помощ и протекция. Никога и няма да играеш игри като хората, щото "долу-горе" не е игра. "Долу-горе" е отбиване на номера и залъгалка за бедняка. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко си години? Още ли не си разбрал, че тоя свят се управлява от хора с интереси и че същите тия хора никога няма да позволят на хора като теб и мен да налагаме своите си виждания? Ако не си го разбрал, е време да го разбереш. В случая става въпрос за хардуер,   но това важи за всички области.  Примерно ти никога няма да станеш политик без чужда помощ. Никога няма да станеш милионер без чужда помощ и протекция. Никога и няма да играеш игри като хората, щото "долу-горе" не е игра. "Долу-горе" е отбиване на номера и залъгалка за бедняка. 

Ти игрите с чужда помощ ли ги играеш? Вече ставаш смешен , правиш си някви тестчета с конските капаци и нищо друго не важи ... 5 градуса по-малко , 15 вата повече , ама да е зелено , после говориш за фенщина ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти игрите с чужда помощ ли ги играеш? Вече ставаш смешен , правиш си някви тестчета с конските капаци и нищо друго не важи ... 5 градуса по-малко , 15 вата повече , ама да е зелено , после говориш за фенщина ...

Нещо не те разбрах. Изобщо игри играеш ли? FX6300  е слаб за карта като R9 290X. Това трябваше да го напиша отначало и да не се занимавам с глупости. Лека вечер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не разбирам защо говориш за политика и милионери в такива теми , но както и да е :) Гледай си тестчетата и се радвай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега,не съм искал да се карам с теб.Защо ме нападаш?Интересно е откъде знаеш,кой ще стане политик и няма,и с каква помощ.Кой какви връзки има и откъде е ?Аз никога няма да стана,самото изказване е безсмислено.Знаеш ли ,че Бареков пееше песни по митинги на СДС с една известна водеща в Нова телевизия.Викаха му Ники дудука ;)

След като си много богат,защо го демонстрираш във форум.Като е отбиване на номера взимай 2 980-ки и мачкай.Предполагам съдиш кой какъв е по това какво ти писах.Явно те е издразнило,разбирам те.

Също ми се струва,че намесваш илюминатите,предполагам си от просветените,пък ние овцете нищо не знаем,щот нали сме от село и сме прости,пък и сме за малко.

Вярно е,ако нямаш връзки ,си никой.Или ако нямаш пари.Ама то те вървят ръка за ръка.

Ама очаквам след малко да бъда “разкрит“ и да се окажа трол на 13 с много комплекси и със свободно време.И след написаното сега очаквам „Гузен негонен бяга ;) “.

Като са глупости защо пишеш? Направих тема,за да ми се обясни.На няколко места гледам демонстрираш материално превъзходство,не разбирам защо.Надежда за игри с FX за 200 лева.Та аз си играя всичко.Ти вадиш 60 кадъра аз 30,е й?Каква надежда? Та на мен това да не би да ми е много важно.Аз си играя и ми ок,ма нали съм беден,и всяка вечер удрям по 54 молитви ,то това само ми крепи надеждата.Ти си мъж на възраст.Да демонстрираш превъзходство пред нас е като да се фукаш във фитнеса пред новаците кви бицарки имаш ,нали тренираш мноооооо време вече и си баси бадката майна.Болшинството от активните потребители са млади хора,тепърва навлизащи в живота.Това е все едно баща ми да ми каже,че съм бедняк.Ем ,нормално е,работи от години.Като беше студент и хляба беше 600 лева беше ли богат.

И пак казвам,не съди  хората така,не знаеш кои какъв е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега,не съм искал да се карам с теб.Защо ме нападаш?Интересно е откъде знаеш,кой ще стане политик и няма,и с каква помощ.Кой какви връзки има и откъде е ?Аз никога няма да стана,самото изказване е безсмислено.Знаеш ли ,че Бареков пееше песни по митинги на СДС с една известна водеща.Викаха му Ники дудука ;)

След като си много богат,защо го демонстрираш във форум.Като е отбиване на номера взимай 2 980-ки и мачкай.Предполагам съдиш кой какъв е по това какво ти писах.Явно те е издразнило,разбирам те.

Също ми се струва,че намесваш илюминатите,предполагам си от просветените,пък ние овцете нищо не знаем,щот нали сме от село и сме прости,пък и сме за малко.

Вярно е,ако нямаш връзки ,си никой.

Опа. Аз говоря от името на човек, който от 10 години се пита, защо не винаги вървят добре игрите. Нито съм богат, нито съм връзкар. Просто ти казвам как стоят наистина нещата от мястото на човек, който се е сблъскал с много неща - от времето на социализма, през прехода, та чак досега.  Аз не искам никой да мачкам, защото мачкането няма да стане с две 980-ки и един Xeon. Нали точно за това ти е темата? FX6300  не става за бързи карти, струващи 4 пъти колкото процесора ти. Ако бе толкова просто, щяха да вградят роцесора във видеокартата и да не се тормозиш ще стане ли тримодулен процесор или няма да стане. 6 ядра, ама скопени. Това е FX6300. Само името е ядро. да, сложили са 6 бройки транзисторчета и си мислят, че са направили нещо. Само дето са скопили паметта на това нещо. Дори повече от скопяването при NVIDIA z за GTX970. Щото ако NVIDIA  са сложили една осма бавна памет, то при FX6300  може да се каже, че говорим за една втора. Щото няма как две ядра да се борят за едната памет и да очакваш, че всичко ще работи като смазана машина. както искаш приемай нещата, но FX6300  просто не става. Никой обаче не ти пречи да дадеш 300 или 400 лева за тая карта, щом си я намерил за толкова. Това обаче не променя нещата, че FX6300  ще я спъва, дори и клокнат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опа. Аз говоря от името на човек, който от 10 години се пита, защо не винаги вървят добре игрите. Нито съм богат, нито съм връзкар. Просто ти казвам как стоят наистина нещата от мястото на човек, който се е сблъскал с много неща - от времето на социализма, през прехода, та чак досега.  Аз не искам никой да мачкам, защото мачкането няма да стане с две 980-ки и един Xeon. Нали точно за това ти е темата? FX6300  не става за бързи карти, струващи 4 пъти колкото процесора ти. Ако бе толкова просто, щяха да вградят роцесора във видеокартата и да не се тормозиш ще стане ли тримодулен процесор или няма да стане. 6 ядра, ама скопени. Това е FX6300. Само името е ядро. да, сложили са 6 бройки транзисторчета и си мислят, че са направили нещо. Само дето са скопили паметта на това нещо. Дори повече от скопяването при NVIDIA z за GTX970. Щото ако NVIDIA  са сложили една осма бавна памет, то при FX6300  може да се каже, че говорим за една втора. Щото няма как две ядра да се борят за едната памет и да очакваш, че всичко ще работи като смазана машина. както искаш приемай нещата, но FX6300  просто не става. Никой обаче не ти пречи да дадеш 300 или 400 лева за тая карта, щом си я намерил за толкова. Това обаче не променя нещата, че FX6300  ще я спъва, дори и клокнат. 

Аз го знаех,че ще я спъва.Реших все пак да питам,за себе си се водя любител на хардуера.Това за DX12 от темата го научих.Нормално е да се мотивирам,че един евтин процесор е възможно да започне да се представя по-добре.Че е слаб,слаб е.Да съм твърдял обратното? Точно затова бях писал,че смятам да минавам на Интел.Не,че реално получавам нещо.Смисъл,аз не играя кой знае колко.Нямах спешна нужда от тоя фантом.Скапаното удоволствие от поставянето на нещата,от дребните детайли те вманиачава.То точно по този начин още в края на 19 век ,възникват моловете.Те те зарибяват точно по този начин-от покупката на нещо.Ти реално нямаш нужда от него,но ти доставя удоволствие.Но темата не е урок по история

Идеята ми е,като я взема съвсем скоро да мина на интел,и то отключен i5.Поне така мисля.Бях го решил,но се спомена за DX 12 и се заинтригувах 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дано да имаш късмет с DX12. Лично аз малко се надявам на него, защото виждам как новите игри просто искат и по-висока честота на процесора, за да хвана минимум 60 fps. Ако преди година един Xeon  като моя бе достатъчен за повечето игри, то днес почти всяка нова игра има още по-големи изисквания към процесора. Постави се на мястото на разработчиците на игри. Как мислят те? Те могат да ти направят супер красива и качествена игра като картина, но са ограничени от хардуера. Затова си правят сметката така, че най-мощните процесори да са достатъчни за 60  fps  като минимални кадри. И когато се появи нещо, което им развързва ръцете като например Broadwell, Skylake, mantle, DX12... те също вдигат минималните изисквания за играта си. Това е моята логика, защо никога процесор като твоя и моя няма да стига. Може преди две години да е бил супер за повечето игри, но днес просто игрите дърпат много напред. Знаеш ли, ако имаше възможност на живо да видиш как вървят при мен игрите и какво имам предвид, може би нямаше да има толкова спорове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дано да имаш късмет с DX12. Лично аз малко се надявам на него, защото виждам как новите игри просто искат и по-висока честота на процесора, за да хвана минимум 60 fps. Ако преди година един Xeon  като моя бе достатъчен за повечето игри, то днес почти всяка нова игра има още по-големи изисквания към процесора. Постави се на мястото на разработчиците на игри. Как мислят те? Те могат да ти направят супер красива и качествена игра като картина, но са ограничени от хардуера. Затова си правят сметката така, че най-мощните процесори да са достатъчни за 60  fps  като минимални кадри. И когато се появи нещо, което им развързва ръцете като например Broadwell, Skylake, mantle, DX12... те също вдигат минималните изисквания за играта си. Това е моята логика, защо никога процесор като твоя и моя няма да стига. Може преди две години да е бил супер за повечето игри, но днес просто игрите дърпат много напред. Знаеш ли, ако имаше възможност на живо да видиш как вървят при мен игрите и какво имам предвид, може би нямаше да има толкова спорове. 

Аз съм наясно,че процесора е много куц.Още като го купувах.Той просто не става за игри.Логично е да е така,но защо Crysis 3  е толкова красива? Смисъл,тя е уникална от всякъде.Независимо,че ги е нямало тези нови неща.Ясно е.че си искаш всичко да върви супер.Обаче нито на твоя,та камо ли на моя ще вадим на ултра всичко 60 минимални кадъра при крайзис.И без дропове.Поне не сериозни.Аз много искам,смисъл ясно е,че при теб вървят по-добре,но поне едно кафе  ще пием.

М/у забелязвам как форума пристрастява.Петък вечер е ,приятелката ми е на дискотека,аз седя и споря.То просто ми доставя удоволствие да вися тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...